Kalendář akcí

zavřít filtr
Filtr

VYBRAT

Vyberte klíčové slovo:

Zavřít

ABCČDEFGHIJKLMNOPRŘSTUVWZ

VYBRAT

Zavřít

Vyberte město:


ABCČDFGHCHJKLMNOPRŘSŠTÚUVWZŽ

Délka trvání ve dnech(8)

Vymazat filtr

Vašemu výběru odpovídá
0 záznamů

Celkem: 35 záznamů

představení

Z. KOZÁK / J. LÁD – TŘI ZLATÉ ZUBY DĚDA VŠEVĚDA

29. 3. 2015 10:00 - 11:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

4. soutěžní představení

Král Makovec Bohabojný, ve snaze, aby jeho dceru Zlátenku nedostal chudý Honza, ale syn sousedního krále, vyhlásí, že ji dostane ten, kdo přinese tři zlaté zuby Děda Vševěda. Tento úkol je ovšem nesplnitelný, proto se sám král, spolu s princezninou guvernantkou Kudláčkovou, vypraví za čarodějnicí Cotkytlí. Ta má cestu k dědu Vševědovi najít. Cotkytle i s dcerou Zindulkou mu to slíbí, ale dojde k omylu: chudý Honza se příjmením jmenuje Princ a tak obě čarodějnice pomáhají tomu „nepravému.”

Režie a úprava: Josef Lád, hudba: Petr Ulrych

Hrají: čarodějka Cotkytle: Hana Šafrová / její dcera Zindulka: Liběna Svobodová / král Makovec Bohabojný: Milan Vierer / dvorní dáma Kudláčková: Jana Nováková / princezna Zlátenka: Radka Malá / Jan Princ: Jan Štastný / kadeřník Kadeřábek: Josef Lád / děd Vševěd: Václav Diviš st. / princ Fridolín: Václav Diviš ml.

Délka představení: 60 minut                                                             Věková skupina: 5 +

představení

JAN PROKEŠ - „PEKLO S JEŽIBABOU“

29. 3. 2015 15:00 - 16:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

inspirativní představení

Jan Prokeš  - „PEKLO S JEŽIBABOU“

Pohádka pro herce a loutky na motivy her Bohumila Schweigstilla o tom, jak Kašpárek čertům utek, ježibabu vypek a kobylku si vysloužil.

Scénář a režie: Jan Prokeš / Texty písní: J. Prokeš a Ondřej Lážnovský / Hudba: Pavel Kovařík / Pohybová spolupráce: Miloslav Pešek

Hrají: Michal Hnátek a Josef Horák

 Délka představení: 60 minut                                                            Věková skupina: 5 +

představení

BATHORYČKA

8. 4. 2015 19:30 - 22:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

O termínu inscenace "TŘI HOLKY JAKO KVĚT" (předplatné PODZIM "PLUS" 2014), stále usilovně jednáme s jejich domovským divadlem a prosíme o Vaši trpělivost. Bohužel v této divadelní sezóně již tuto inscenaci nelze uvést a náhradou za předplatné PODZIM PLUS 2014 - uvádíme výpravný muzikál:Nenechte si ujít!

Česká scéna Těšínského divadla uvádí výpravný muzikál BÁTHORYČKA autorů Henricha Leška, Jany Kákošové a Martina Kákoše v režii Jaroslava Moravčíka, kde se vám představí na 50 účinkujících.

Příběh baronky Báthoryové přerostl časem v legendu. Dočkal se románové podoby, filmového zpracování ve velkofilmu Juraje Jakubiska a slovenská divadla ho uváděla jako muzikál. Je výsadou legend, že se tu a tam odchylují od historických faktů. Možná i proto se každé zpracování osudu Alžběty Báthoryové snaží o vlastní pohled na tuto hitorickou událost.

Jeden z nejúspěšnějších původních slovenských muzikálů (2000) uvádí v české premiéře severomoravský soubor. Je naplněn originální hudbou inspirovanou slovenským folklorem s množstvím tanečních obrazů. Zpracovává příběh o legendární sadistce, jedné z největších vražedkyň všech dob, záhadné uherské šlechtičně – Čachtické paní ve světě nepřejících mužů.

Pojednává především o neštěstí člověka, osamělosti i hledání smyslu života, ale také o snech, tužbách a slabinách ženy v zajetí nesplněných očekávání.

 V muzikálu jsou různé taneční žánry. Od historických po neoklasiky, klasiky, ale také přes výrazové lidové tance až po artistické prvky. – J. Moravčík, režisér

 

Členka hereckého souboru české scény Lucie Bergerová získala za roli Alžběty Báthoryové v muzikálu Báthoryčka THÁLII v oboru muzikál!!!

Obsazení:

Lucie Bergerová - Alžběta Báthoryová Zdeněk Klusák - Juraj Thurzo Petr Sutory - Ficko Zdeněk Hrabal - František Nádasdy Ondřej Frydrych - Stefano Petr Pěnkava - Ponický Miloslav Čížek - rychtář Jolana Ferencová - Darvulia Adéla Krulikovská - Dora Vítězslav Kryške - šafář Petra Sklářová - Žofie Jana Ondrušková - Barbora Tomáš Hába - Mikuláš Zrínský Lenka Waclawiecová - Ilona Palatý Jaroslav - notář Baran Lukáš - Jan Hudba: Henrich Leško Hudební nastudování: Zbyhněv Siwek Scéna: Juraj Fábry Kostýmy: Ludmila Várossová Dramaturgie: Ivan Misař Režie a choreografie: Jaroslav Moravčík

Více na www.tdivadlo.cz

představení

LIONEL GOLDSTEIN – PAN HALPERN A PAN JOHNSON

10. 4. 2015 19:30 - 21:30 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Předplatné "A" JARO 2015

FRANTIŠEK NĚMEC a PETR KOSTKA v anglické tragikomedii. Další novinka Divadla UNGELT v Českém Krumlově!

Režie: LADISLAV SMOČEK, překlad: Pavel Dominik, asistent režie: Marie Krbová: scéna a kostýmy: Alena Schäferová, světla a zvuk: Michal Brodec, Tomáš Dvořan a David Zelinka.

Hrají: FRANTIŠEK NĚMEC a PETR KOSTKA

U hrobu paní Florence se setkávají dva staří muži, pan Halpern a pan Johnson. Prozrazovat více by byla škoda. Hra měla světovou premiéru v Londýně a svou poslední roli v životě si v ní zahrál Sir Laurence Olivier. V současnosti hru uvádí s velkým úspěchem divadla v USA, Francii a Německu. ... Nenechte si určitě ujít jednu z nejnovějších inscenací Divadla UNGELT.

Délka představení: 1 hodina 45 minut včetně přestávky. 

představení

FARHA – V ZAHRADĚ CHALÍFOVĚ

11. 4. 2015 19:30 - 22:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Celovečerní taneční show studia orientálního tance FARHA, inspirovaná knihou 365+1 arabských přísloví a mudrosloví. Pestrá přehlídka rozličných stylů orientálních tanců od Španělska přes Egypt, Perský záliv, Rusko až po Indii. Tančí Aysha, Warda, Zerira, tanečnice studia FARHA, Hayet.

představení

JOHN RONALD REUEL TOLKIEN - HOBIT

13. 4. 2015 10:30 - 11:30 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Putování malého hobita za velkým dobrodružstvím

Příběh o cestě tam a zase zpátky. Divadelní adaptace kultovního pohádkového příběhu o nebezpečném putování za uloupeným pokladem střeženým drakem Šmakem. Dobrodružná cesta čaroděje Gandalfa, družiny trpaslíků a hobita Bilba Pytlíka pro všechny děti i jejich rodiče.

Divadelní představení, které je poctou světu kouzel a imaginace.

Režie: Marek Bečka, Vít Brukner | Dramatizace: Marie a Zdeněk Hořínkovi | Scéna, loutky a kostýmy: Marie Jirásková | Hudba: Vít Brukner

Obsazení: 

Královna elfů, Zlobr Berta, Trpaslík, Vrrrk, Sousedka Eva Burešová | Zlobr Vilda, Trpaslík, Skřet, Pán orlů, Rybičky, Drak Šmak Waldtraut Ritterová | Velký skřet, Trpaslík, Soused, Šipka, Drak Šmak František Čachotský | Bilbo Pytlík, Trpaslík Jiří Hajdyla | Glum, Bard, Zlobr Tom, Vrrrk, Trpaslík, Skřet, Drak Šmak Jakub Hubert | Gandalf, Drak Šmak Václav Rašilov | Král elfů, Thorin Pavéza, Zlobr Berta, Soused, Drak Šmak Justin Svoboda

Netradiční inscenace světově proslaveného díla. Ukázková inscenace pracující vynikajícím způsobem zvládnutými a originálními divadelními prostředky. Inscenace v podání tohoto divadla zaručuje dětem poutavou a imaginaci rozvíjející podívanou.

Inscenace je určena žákům MŠ 1. a 2. stupně ZŠ (respektive dětem od 5 do 12 let).

Délka představení:  55 minut                                                

představení

ERIC–EMMANUEL SCHMITT – MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ

15. 4. 2015 19:30 - 22:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Předplatné "A" PODZIM 2014

V režii Jana Hřebejka souboj mezi mužem a ženou, ve kterém jde o život.

Režie: Jan Hřebejk Překlad: Michal Lázňovský, kostýmy: Katarína Bieliková, hudba: Vesna Cáceres a Pavel Steidl, scéna: David Marek Osoby a obsazení: Líza – NATAŠA BURGER, Gil – JAROSLAV DUŠEK

Filmaři v divadle úspěšně vraždí manželství ...Na Jezerce Jana Hrušínského pitvá Jan Hřebejk konec bouřlivého vztahu. Divadelní společnost Jana Hrušínského se stává svými premiérami místem setkávání kulturní a společenské smetánky. Reprízy pak přitahují četné milovníky divadla. Bývají beznadějně vyprodané...

Výkony Duška a Burgerové není možné nazvat jinak než hereckým koncertováním... Diváci se na Manželském vraždění budou krásně bavit, a přesto je kdesi v kříži postupně začne mrazit. Není ten geniální Schmittův text a Hřebejkova inscenace obrazem nás samotných? Na Jezerce umějí připravit dobré divadelní večery.                                                                                                                                                        J. P. Kříž, 8. 4. 2005 Vražedná láska nerezaví ...Jan Hřebejk sáhl v Divadle Na Jezerce po zajímavé kombinaci Jaroslava Duška a slovinské herečky Nataši Burger. Oba reprezentují civilní herectví, a ač patrně disponují rozdílným naturelem, v tomto případě se pod režijním Hřebejkovým vedením ukáznili k jednotnému projevu...Manželské vraždění skýtá zábavný a poučný zážitek pro manžele po letech i pro adepty trvalejšího vztahu.                                                                                                                            Marta Švagrová, Lidové noviny 13. 4. 2005 Délka představení: 145 minut s přestávkou.                                              

uzel1.jpg
představení

MUDr. Radim Uzel

17. 4. 2015 19:00 - 22:00 Šumava - Lipensko, Horní Planá

Setkání se známým sexuologem.


 
Bookmark and Share

Umístění na mapě

Mapa Zobrazit detail

Plánovač cest  

Pro přidání cesty do plánovače musíte být přihlášen/a
Přihlášení / Registrace

Euro kalkulačka

Konverzní kurz: 1 € = 27,525 Kč
Zadejte sumu pro převod na Kč nebo EUR
Euro kalkulačka

:

  • JADERNÁ ELEKTRÁRNA TEMELÍN

Další partneři:

Chcete být prezentováni na těchto stránkách?
Zaregistrujte se a přidávejte informace o svých aktivitách, akcích i náměty na aktuality během jedné minuty.