Kalendář akcí

zavřít filtr
Filtr

VYBRAT

Vyberte klíčové slovo:

Zavřít

ABCČDEFGHIJKLMNOPRŘSTUVWZ

VYBRAT

Zavřít

Vyberte město:


ABCČDFGHCHJKLMNOPRŘSŠTÚUVWZŽ

Délka trvání ve dnech(8)

Vymazat filtr

Vašemu výběru odpovídá
0 záznamů

Celkem: 32 záznamů

vtbh2.jpg
představení

Večerní toulky bájným Hradcem

13. 9. 2014 - 3. 10. 2014 21:00 Jindřichohradecko, Jindřichův Hradec

Pojďte se s námi zatoulat večerním Hradcem a přijměte za průvodce některou z historických postav města. Spolu s dalšími zajímavými postavami vám nabídnou pohled do méně známé historie Hradce Jindřichova, historie tvořené legendami, zajímavými lidmi a událostmi. Již šestý ročník úspěšné akce, každý rok s novými scénkami z hradecké historie.

představení

JAK VÍLA MODROVLÁSKA SPLNILA TŘI PŘÁNÍ

21. 9. 2014 15:00 - 16:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Režie: Tomáš Juřička, výprava: Petr Svoboda, hudba: Milan Potoček, texty k písním: Miroslav Hanuš, zvuk a světla: Tomáš Beneš, scénu vyrobil: František Limberský a Petr Svoboda

Hrají: Anděla a zajíc: Hana Czivišová; Matěj: Petr Takáč; Hlas víly Modrovlásky: Klára Oltová. 

„Mluvit stříbro, mlčet zlato“

Pohádkový příběh z Podkrkonoší, na motivy pohádky Svatavy Pavlové, napsala Hana Hessová.

Příběh Vás zavede do lesního království Modrovlásky, moudré a spravedlivé víly, která Matěje s Andělkou odmění za dobrý skutek kouzlem. Jak si Matěj s Andělkou s darem od víly Modrovlásky poradí? Přinese jim štěstí anebo smůlu?

 Přijďte a uvidíte veselý pohádkový příběh, který v sobě skrývá ponaučení o tom, že i největší kouzlo nemá žádnou cenu, když člověku vládně chamtivost, lenost a sobectví nad soucitem, dobrotou a láskou a učí nás přemýšlet hlavou a jednat srdcem.  Humorně pojaté představení má ve zpětné vazbě působit na rozvoj dětského chápání etiky mezilidských vztahů, podněcovat fantazii a estetické cítění. Inscenace je určena dětem z MŠ a žákům 1. - 4. ročníku ZŠ ve věku 3 – 9 let.

Doporučení dramaturga: Inscenace rozvíjí jazykové dovednosti a schopnosti dětí, myšlení v souvislostech, rozvíjí imaginaci a podněcuje tvořivé schopnosti dětí. Jde o vkusnou, citlivou a zábavnou podívanou, která je určena i těm nejmenším dětem. Inscenace vznikla s podporou „Nadace Život umělce“

Délka představení: cca 50 minut.                                                                                                  

představení

E. E. SCHMITT – HESLO MORÁLKA

21. 9. 2014 19:30 - 22:30 Českokrumlovsko, Český Krumlov

PŘEDPLATNÉ "A" PODZIM 2014

Režie: Petr Slavík

Osoby a obsazení: ANNA DOROTHEA THERBOUCHEOVÁ, malířka – NELA BOUDOVÁ,  DENIS DIDEROT, filozof – MIROSLAV ETZLER a další

V loveckém zámečku barona Holbacha pózuje polonahý Denis Diderot pro madame Therbouchovou, se kterou vede velmi "galantní" rozpravu, když tu je z milostných hrátek vyruší v naléhavé záležitosti filozofův sekretář: Je třeba, aby Mistr okamžitě napsal příspěvek do slavné Encyklopedie - Heslo Morálka. Tak začíná Diderotův bláznivý den, během kterého je populární osvícenský filozof se sklony k libertinství neustále vyrušován při jeho pokusech, jak v oblasti filosofie, tak i při jeho milostných spádech. Autor hry, E. E. Schmitt, ve hře využívá svou brilantní znalost francouzské filozofie a obratně ji kombinuje s pronikavým smyslem pro situaci a ironický postřeh.

Délka představení: 120 minut s přestávkou.                            
               

představení

Patrick Haudcoeur, Daniele Navarro-Haudcoeur: S NEBO BEZ?

22. 9. 2014 19:00 - 21:00 Prachaticko, Prachatice

DIVADLO PALACE

Představení cyklu předplatného řady B

 

představení

ROB BECKER - CAVEMAN

22. 9. 2014 19:30 - 21:30 Českokrumlovsko, Český Krumlov

PŘEDPLATNÉ "PLUS" 2014

Režie: Patrik Hartl

Hrají: HONZA HOLÍK nebo JAKUB SLACH

Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

"Obhajoba jeskynního muže" byla poprvé uvedena na Broadwayi v divadle Helen Hayes 26. března 1995 a po svém 399. uvedení 17. července 1996 se dočkala zápisu do divadelních kronik, když překonala hry "Search For Intelligent Life in the Universe" (Hledání inteligentního života ve vesmíru) Lily Tomlinové a "The World According to Me" (Svět podle mě) Jackie Masonové. Tehdy se "Obhajoba jeskynního muže" stala nejdéle hraným představením jednoho herce v historii Broadwaye.

Délka představení: cca 100 minut

představení

Ludvig Holberg: JEPPE Z VRŠKU

23. 9. 2014 19:00 - 21:00 Prachaticko, Prachatice

Divadlo Na Jezerce Praha

Představení cyklu předplatného řady A

 

představení

Včera, dnes a zítra + Nové scénky Felixe Holzmanna

26. 9. 2014 Třeboňsko, Třeboň

Interaktivní divadelní představení, kde o výběru scének rozhodují diváci. Vystoupí David Šír a Miroslav Reil.

představení

D. C. JACKSON – MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH - SINGLES GROTESKA

30. 9. 2014 19:30 - 22:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

PŘEDPLATNÉ "A" PODZIM 2014

Režie: Daniel Špinar Překlad: Jakub Škorpil, výběr hudby Daniel Špinar, dramaturgie Ilona Smejkalová, výprava Lucia Škandíková,  úprava Ilona Smejkalová a Daniel Špinar

Osoby a obsazení: Tom - ONDŘEJ BRETT,  Amy - TEREZA VILIŠOVÁ,  Alison - SYLVIE KRUPANSKÁ, Calvin - LUKÁŠ MELNÍK nebo ALBERT ČUBA J.H.,  Saša - MARKÉTA HAROKOVÁ

Herečka Tereza Vilišová obdržela za herecký výkon v této inscenaci letošní cenu Thálie za nejlepší ženský herecký výkon!!!

Komedie mladého skotského dramatika D. C. Jacksona nabízí zábavný a přesto nekompromisní pohled na hledání toho pravého partnera dnešními třicátníky. Pod slupkou zábavné hry se ukrývá originální vztahová tragikomedie, jejíž vtip je navíc umocněn hereckým obsazením: pětice představitelů ztvárňuje téměř šestnáct postav!

Autor velmi upřímně ukazuje, proč tolik dnešních třicátníků žije samo, bez rodiny, bez dětí, bez partnera a analyzuje fenomén dneška, životy tzv. singles. A rozhodně si nemyslí, že by dnešní mladí muži či mladé ženy byli generací kariéristů. Vždyť ústřední dvojicí příběhu jsou možná i tak trochu „lidé od vedle“, kteří svoji práci nikterak neprožívají, spíše v zaměstnání přežívají a víkend je pro ně jasným vysvobozením. Oba si navíc nesou rány a šrámy od svých prvních lásek a idealistické a nereálné představy o tom, jak by vztahy měly fungovat.

Délka představení:  2 hodiny 30 minut s přestávkou.                                   

představení

PYŠNÁ PRINCEZNA

5. 10. 2014 15:00 - 16:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Scénář a režie: David Drábek, výprava: Pepíno Kašpar, Vít Schuster, Alena Švecová – Kašparová a Jitka Weinerová, hudba: Vít Schuster, loutky: Petr Sláma

Notoricky známý evergreen o potrestané pýše v provedení, jaké si lze jen těžko představit. Zdánlivě obyčejná skříň coby „leporelo“, neustále překvapující novými změnami postav, prostředí a situací. Šašek a Šašena, jenž bránici divákovu pečlivě lechtají jako vtipní kormidelníci děje. A konečně Míroslav, Krasomila a další hvězdy pohádkového nebe tentokráte v lipové podobě.

Hrají: PEPÍNO KAŠPAR a ALENA ŠVECOVÁ - KAŠPAROVÁ

Doporučení dramaturga: Humorně pojatá inscenace klasické pohádky má ve zpětné vazbě působit na rozvoj dětského chápání etiky mezilidských vztahů, podněcovat fantazii, estetické cítění a divadelní vnímání.

Inscenace je určena dětem z MŠ a žákům 1. - 4. ročníku ZŠ ve věku 5 – 12 let.

představení

NEIL LABUTE – V LESE ČERNÉM, HLUBOKÉM

6. 10. 2014 19:30 - 21:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

PŘEDPLATNÉ "A" PODZIM 2014

Další novinka Divadla UNGELT v Českém Krumlově.

Režie: Viktor Polesný Překlad: Jitka Sloupová, asistent režie: Marie Krbová, scéna: Alena Schäferová, kostýmy: Alena Schäferová, světla a zvuk: Michal Brodec, Tomáš Dvořan a David Zelinka, dramaturgická spolupráce: Magdaléna Turnovská

Osoby a obsazení: Betty – ZLATA ADAMOVSKÁ, Bobby - PETR ŠTĚPÁNEK

Komorní psychologický příběh proslulého amerického dramatika Neila LaButea se vydává do temných zákoutí duší dvou sourozenců. Z neustálých konfrontací se skládá obraz jejich dětství i silného pouta, které mezi nimi po celý život přetrvává.

Nenechte si určitě ujít jednu z nejnovějších inscenací Divadla UNGELT.

Délka představení: 70 minut bez přestávky.              


 
Bookmark and Share

Umístění na mapě

Mapa Zobrazit detail

Plánovač cest  

Pro přidání cesty do plánovače musíte být přihlášen/a
Přihlášení / Registrace

Euro kalkulačka

Konverzní kurz: 1 € = 27,555 Kč
Zadejte sumu pro převod na Kč nebo EUR
Euro kalkulačka

:

  • JADERNÁ ELEKTRÁRNA TEMELÍN

Další partneři:

Chcete být prezentováni na těchto stránkách?
Zaregistrujte se a přidávejte informace o svých aktivitách, akcích i náměty na aktuality během jedné minuty.