Kalendář akcí

zavřít filtr
Filtr

VYBRAT

Vyberte klíčové slovo:

Zavřít

ABCČDEFGHIJKLMNOPRŘSTUVWZ

VYBRAT

Zavřít

Vyberte město:


ABCČDFGHCHJKLMNOPRŘSŠTÚUVWZŽ

Délka trvání ve dnech(8)

Vymazat filtr

Vašemu výběru odpovídá
0 záznamů

Celkem: 33 záznamů

představení

JAROSLAV ŽÁK, KATEŘINA FIXOVÁ – ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA

28. 1. 2015 10:00 - 12:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Termín v jednání - představení se uskuteční v tádnu od 26.1. - 30.1.2015______________________________________________________________________

 

Jevištní adaptace stejnojmenné divadelní hry Jaroslava Žáka, která využívá i motivy z jeho knihy Študáci a kantoři a známých filmů Škola základ života a Cesta do hlubin študákovy duše. V nejmenovaném českém maloměstském gymnáziu se odehrávají scény ze života sexty, jsou to ale možná i scény z našich i vašich vlastních školních let...

Osoby a obsazení: STUDENTI: Áda Čuřil, repetent: Filip Müller; Jindra Benetka, správný kluk: Jiří Vojta; Václav Krhounek, šplhoun: Petr Florián; Daniel Boukal, básník a estét: Lukáš Typlt; Josef Peterka, vášnivý čtenář: Petr Beleš; Tonda Holous, fotbalový fanda: Šimon Knápek; Anda Pařízková, energická dívka: Ivana Krmíčková; Irma Jánská, správná dívka: Anna Fixová; Marta Nováková, tiché děvče: Eliška Dohnalová; Soňa Švihlíková, místní kráska: Lenka Vahalová

PROFESOŘI: Celestýn Matulka, senior sboru a přírodovědec: Jaroslav Someš; Čeněk Kolísko, češtinář: Vladimír Mrva; Antonín Lejsal, latiník a němčinář: Jiří Ployhar; Eufrosina Suchánková, profesorka historie: Kateřina Fixová;

Armand Voříšek, fyzikář: Vladimír Senič; Božena Lachoutová, suplentka francouzštiny: Debora Štolbová; Cyril Ducháček, profesor hudební výchovy: Dominik Renč; Pan ředitel: Robert Tyleček; Zemský školní inspektor: Martin Dusbaba.

Doporučení dramaturga: Inscenace nepostrádá satirickou nadsázku ani melancholicko-nostalgický tón filmů pro pamětníky. Téměř dvě desítky hudebních a tanečních čísel inspirovaných dobovými šlágry a živá kapela dělají z titulu takřka muzikál!

Inscenace je určena žákům 2. stupně ZŠ a studentům středních škol.

Délka představení:  120 minut s přestávkou             

představení

VAČKÁŘ A HAVELKA – ZLOČIN V POSÁZAVSKÉM PACIFIKU

28. 1. 2015 19:30 - 22:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Předplatné SEZÓNA PODZIM 2014

Režie: Ondřej Havelka Dramaturgie: Ondřej Havelka, scéna: Martin Černý, kostýmy: Jaroslava Pecharová, choreografie: J. Hanušová&R. Šulcová, hudební nastudování: Jakub Šafr

Osoby a obsazení: Mary, trempka: JAROSLAVA KRETSCHMEROVÁ, Mary, trempka: ANNA POLÍVKOVÁ, Jaromír Klepač: BOHUMIL KLEPL, Pacific Jack, průvodčí Ámos Reich: Petr Bucháček,  Old Banjo, tramp: Miroslav Babuský / Antonín Topič, Božena Topičová: Martin Zbrožek, Muzikant, Ingriš: Jakub Šafr, Děvče s harmonikou: Denisa Barešová, Děvče s harmonikou: Rozálie Havelková.

Úchvatný příběh o tom, kterak vyzývavě mladá slečna Luiza, dcera továrníka, skrze četná nebezpečenství až na vltavském parníku svého bujarého a rozjásaného štěstí dojde. Budeme trnouti a o sličnou hrdinku se obávati na pikovické dráze železniční, v opuštěném srubu osady Ontário, v obávaných peřejích řeky Sázavy i v neprostupných lesích plných divé zvěře. Poblíž je však neohrožený jinoch, ošlehaný větry oceánů, s vždy dobře nabroušeným tomahawkem v ruce ... Inscenace vznikla v koprodukci s pražským Divadlem Kalich.

 

Délka představení: 155 minut včetně přestávky.                   

představení

MICHELE RIML – SEX PRO POKROČILÉ

12. 2. 2015 19:30 - 21:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

předplatné „A“ JARO 2015               

Skvělá vztahová komedie s Janou Krausovou a Karlem Rodenem v hlavních rolích. Další novinka Studia DVA v Českém Krumlově!

Režie: Darina Abrahámová, překlad: Jitka Sloupová, scéna a kostýmy: Jana Krausová, video projekce a dramaturgická spolupráce: Adam Kraus.

Hrají: JANA KRAUSOVÁ a KAREL RODEN

Jak získat návod na oživení dlouholetého manželství? Je řešením vzrušující víkend v hotelu a příručka „Sex pro pokročilé“? Jindřich a Alice byli kdysi šťastný pár, ale 25 let manželství zanechalo své stopy. Vášeň je pryč. Dostane jejich láska ještě šanci? Škádlení, veselé akty zoufalství a objevování pravdy více než erotogenních zón nadchlo diváky této kanadské komedie po celém světě. Sex pro pokročilé nemusí být nevyhnutelně pokročilý sex, ale pro záchranu vztahu může znamenat mnohem víc...

Délka představení: 1 hodina a dvacet minut bez přestávky              

představení

Dačické kejklování

27. 2. 2015 - 1. 3. 2015 13:05 Dačicko - Slavonicko, Dačice

15. ročník krajské postupové divadelní přehlídky, představí se 9 amatérských souborů nejen z jižních čech

představení

SONGFEST.CZ 2015 - VÍTÁNÍ ROKU OVCE

28. 2. 2015 19:00 - 22:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

PROGRAM SONGFEST 2015 V ČESKÉM KRUMLOVĚ

sobota 28. 2. 2015

Hlavní program (19:00)

 • Feng-yűn Song, Trio PUO a hosté:
 • Mariba mama - afro-americké bubny
 • Hudební DUO z čínského rozhlasového orchestru
 • Kintari - studio indonéských tanců
 • Jan Burian v roli moderátora

 Doprovodný program - od 16.00 do 18.30 hodin - vstup zdarma

 • Tvůrčí dílny pro děti a dospělé – hudebně hravé rytmy (www.afro.cz); ruční výroba - ovčí amulety (www.dobrodej.cz)
 • Výstava čínské tušové malby paní Xiaomei
 • Dobrá čajovna - ochutnávky kvalitních čajů
 • Rawfood (www.rawstlinka), vegetariánské občerstvení Govinda a další přírodní produkty
 • Divadelní představení pro děti

Vstupné:

Vstupné na místě 260,- Kč / vstupné v předprodeji 220,- Kč / slevy pro seniory a studenty v předprodeji

Předprodej vstupenek bude zahájen 4. 12. 2014

Prodej a předprodej vstupenek v obvyklých předprodejích v Českém Krumlově a Českých Budějovicích.

představení

JEAN BARBIER – V PAŘÍŽI BYCH TĚ NEČEKALA, TATÍNKU

1. 3. 2015 19:30 - 21:30 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Předplatné JARO PLUS 2015

Výběrčí přímých daní ze zapadlého provinčního městečka se jednoho dne rozhodne, že překvapí svojí dceru a navštíví ji v Paříži.

PETR NÁROŽNÝ v hlavní roli komedie o pařížském dobrodružství sympatického venkovana.

Režie: Jan Novák, překlad: Jan Cimický, úprava: Petr Nárožný, hudební spolupráce: Petr Mandel, scéna a kostýmy: Josef Jelínek, technická spolupráce: Luboš Loubal a Aleš Hanzlíček, kostymérky: Petra Dolanská, Helena Konarovská

Hrají: PETR NÁROŽNÝ, JANA MALÁ / TÝNA PRŮCHOVÁ, JARMILA ŠVEHLOVÁ, JAN ŠŤASTNÝ / JAN ČENSKÝ, SIMONA POSTLEROVÁ / MIROSLAVA PLEŠTILOVÁ, Barbora Šťastná Petrová / Malvína Pachlová a František Skopal / Martin Sochor.

Délka představení: 2hodiny včetně přestávky.                                 

představení

CAVEMANN

7. 3. 2015 19:30 - 22:30 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

"Obhajoba jeskynního muže" byla poprvé uvedena na Broadwayi v divadle Helen Hayes 26. března 1995 a po svém 399. uvedení 17. července 1996 se dočkala zápisu do divadelních kronik, když překonala hry "Search For Intelligent Life in the Universe" (Hledání inteligentního života ve vesmíru) Lily Tomlinové a "The World According to Me" (Svět podle mě) Jackie Masonové. Tehdy se "Obhajoba jeskynního muže" stala nejdéle hraným představením jednoho herce v historii Broadwaye.

Délka představení: cca 100 minut                                        

představení

PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU NA ČELE

9. 3. 2015 10:30 - 11:30 Českokrumlovsko, Český Krumlov

školní představení

Klasická pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové.

Autor a režie: Dana Bartůňková, kostýmy: Dana Pražáková, hudba: Radim Linhart

Hrají:  Aneta Krejčíková / Natálie Urválková, Julie Jurištová, Gustav Hašek / Jiří Krejčí, Milan Duchek, Radovan Snítil / Tomáš Kyselka.

Děj nás zavede do království krále Dobroslava, jehož jediná dcera princezna Lada právě slaví osmnácté narozeniny. Ty zkazí návštěva obhroublého krále Kazisvěta, který vládne v sousední zemi a nutí Ladu, aby se stala jeho ženou. Lada musí před zlým Kazisvětem z otcovského království uprchnout a hledat štěstí daleko od domova. Při tom se jí zjeví zemřelá matka a dá jí radu, aby se přestrojila za chudé děvče v myším kožíšku. Když Lada v myším kožíšku doputuje do zámku sympatického prince Radovana, pracuje tam v zámecké kuchyni. Potají se vloudí na princův ples a prince okouzlí. Svou totožnost ale skrývá až do okamžiku, kdy Kazisvět na Radovana zaútočí a Radovan pochopí, že neznámá princezna, do níž se zamiloval na plese je jeho vlastní kuchtička a svatbě už nic nebrání.

Inscenace je určena dětem z MŠ a žákům 1. - 4. ročníků ZŠ.
Délka představení: cca 65 minut bez přestávky                    
           

představení

A. S. PUŠKIN – EVŽEN ONĚGIN

11. 3. 2015 10:00 - 12:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

školní představení pro SŠ A GYMNAZIA

Román ve verších „Evžen Oněgin“ patří mezi základní kameny

literatury v dějinách lidstva. A. S. Puškin napsal silný milostný příběh,

román o pomíjivosti, o životě a smrti.

 Evžen Oněgin, vzdělaný a společensky úspěšný mladý muž žije v Petrohradě, kde život probíhá jako jedna velká párty - od divadelních představení, přes večery v hernách až po soukromé bujaré večírky. Přichází zpráva, že Evženův movitý strýc umírá, což se zrovna hodí, jelikož život na vysoké noze něco stojí a věřitelé se stávají čím dál tím neodbytnějšími. Jediný problém je, že Evžen musí odcestovat na venkov, který pro něj skýtá jen nekonečnou nudu. Jediný, kdo se stává jeho přítelem, je mladý básník Vladimír Lenský, který má taktéž kvůli svým názorům problémy se sousedy.

„Láska, ta mocná věčná síla
se o svá práva přihlásila.“

Lenského dávnou láskou, která teď propukla v celé své mocnosti, je krásná Olga Larina, Evženova sousedka. Na jedné návštěvě poznává Oněgin i druhou Larinovu dceru – tajuplnou Taťánu, která se do Evžena okamžitě zamiluje. Píše mu dopis, ve kterém se vyznává ze své lásky. Odpovědi se dočkává na oslavě svých jmenin – Oněgin ji odmítá a vysvětluje ji své důvody, Taťána však slzy neudrží. To Evžena rozčílí a rozhodne se Lenskému pomstít za to, že ho přinutil na večírek přijít. Celý večer Oněgin flirtuje s Olgou a ta se mu nevzpírá. Básník Lenský vyzývá Oněgina na souboj, Evženovi nezbývá než vyzvání přijmout. Vladimír Lenský v souboji umírá, Evžen Oněgin odchází za hranice Ruska. Olga se vdává a Taťána se stává manželkou vysoce postaveného generála v Moskvě.

Tak už dost!
Dnes poslední jsem spálil most.“

Po letech se vrací Evžen do Moskvy, setkává se s Taťánou, nyní již vdanou ženu z vyšší společnosti a fatálně se do ní zamiluje. Píše jí dopisy, ve kterých se jí vyznává ze svého citu. Taťána, ač Evžena stále miluje, ho ale jednou provždy odmítá.

Režie: Pavel Khek, výprava: Angnieszka Pátá-Oldak.Hrají: Petr Mikeska – držitel THÁLIE za rok 1013 (Oněgin), Svatava Milková (Taťána), Anna Theimerová (Olga) a Ivo Theimer (Lenský a Generál)

Inscenace je určena žákům 2. stupně ZŠ a studentům středních škol.
Pokud máte zájem o besedu s herci této inscenace uveďte to v objednávce, včetně počtu žáků, kteří mají o tuto besedu vážný zájem.

Inscenace vedle výrazného moderního divadelního zážitku přináší studentům pozoruhodné setkání s autorem ruské, ale i světové literatury. Inscenace je v současnosti nejpůsobivějším divadelním zpracováním tohoto Puškinova díla na českých jevištích.

Délka představení: cca 120 minut s přestávkou                   

představení

PETER ĎURICA, ERNEST VAĺKO – VESELÁ POUŤ

15. 3. 2015 15:00 - 16:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

školní představení

Loutkoherecká skupina „LOUDADLO", spolupracují i s Českou televizí Praha, na pořadech pro děti např. „Studio kamarád", autoři úspěšné loutkové revue „Na kouzelném paloučku" pro vás připravili další nové představení s názvem VESELÁ POUŤ.
Už samotný název nás zavádí tam, kam děti s rodiči velice rádi chodí, a to do světa hudby, kolotočů, říše cizokrajných zvířat, za obyvateli strašidelných hradů, zkrátka do míst plných zábavy a legrace.
V představení se střídají komické dialogy, písničky, pohádky a soutěže, kterých se děti účastní, ale ani ostatní nezůstávají pouze diváky a aktivně se zapojují do děje.
Zajímavostmi těchto unikátních loutkových revue jsou černo-divadelní scény a loutky v nadživotní velikosti, které uvádějí v úžas nejen děti, ale i dospělé diváky.
Na vaši návštěvu se těší kamarádi JŮ a HELE a loutkoherci: Peter Ďurica, Ernest Val`ko, Gabriela Píchová, Pavel Číčel, alternace Hana Číčelová a Petr Muric

Autoři - Peter Ďurica, Ernest Val´ko a jejich osvědčený realizační tým:
hudba - Vincent Jaš, texty - Jana Ozoráková, scénografie a loutky - Dana Malá

Inscenace je určena dětem z MŠ a žákům 1. - 4. ročníků ZŠ.
 Délka představení: cca 60 minut.


 
Bookmark and Share

Umístění na mapě

Mapa Zobrazit detail

Plánovač cest  

Pro přidání cesty do plánovače musíte být přihlášen/a
Přihlášení / Registrace

Euro kalkulačka

Konverzní kurz: 1 € = 27,835 Kč
Zadejte sumu pro převod na Kč nebo EUR
Euro kalkulačka

:

 • JADERNÁ ELEKTRÁRNA TEMELÍN

Další partneři:

Chcete být prezentováni na těchto stránkách?
Zaregistrujte se a přidávejte informace o svých aktivitách, akcích i náměty na aktuality během jedné minuty.