Kalendář akcí

zavřít filtr
Filtr

VYBRAT

Vyberte klíčové slovo:

Zavřít

ABCČDEFGHIJKLMNOPRŘSTUVWZ

VYBRAT

Zavřít

Vyberte město:


ABCČDFGHCHJKLMNOPRŘSŠTÚUVWZŽ

Délka trvání ve dnech(8)

Vymazat filtr

Vašemu výběru odpovídá
0 záznamů

Celkem: 23 záznamů

představení

VOJTĚCH MORAVA - PŮJDEM SPOLU DO BETÉMA

29. 11. 2015 15:00 - 16:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Adventní nedělní pohádka

režie | Jakub Baran, výprava a loutky | Jakub Baran, hudba | Jaroslav Noha (Vánoční koledy)

 

hrají | Jakub Baran a Vojtěch Morava

Vánoční rodinné představení o cestě do Betléma...

 

Je Štědrý večer a cestujícímu ujede poslední vlak. Co teď? Venku je mráz, nikdo nikde, pusto a prázdno. A čas tiká a tiká.... A tak se cestující vydá na cestu do Betléma. Ale je přece Štědrý večer, Vánoce! To se dějí zázraky! Vždyť stačí jen uvěřit... a vlak je hned přistaven.

Během představení zazní známé vánoční koledy a dojde i na zvyky a tradice.

Vhodné pro děti již od 3 let.

představení

SETKÁNÍ PŘED BETLÉMEM

30. 11. 2015 10:30 - 11:30 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Scénář, režie: Vítězslav Marčík, scéna a loutky: Jan Růžička, hudba: lidové koledy a Akatist,

Hrají: Vítězslav Marčík, Pavel Šmíd, Jitka Weinerová a Eva Juříčková

„Za lidmi dobré vůle nese se radostná zvěst o narození Spasitele a zatvrzelosti lidského srdce.“

Tento kus má v repertoáru divadla pevné místo a do jeho programu se vrací (ač s mnohými změnami jak v dějové linii, tak i v hereckém obsazení) pravidelně, rok co rok v době adventní, již čtrnáct.

Základ scény tvoří kopie historicky i umělecky hodnotného dřevěného betléma z kostela Obětování Panny Marie v Českých Budějovicích, kterou Víťa Marčík nechal, s laskavým svolením biskupství českobudějovického a za neméně laskavé finanční podpory biskupství plzeňského, vyhotovit u mistra Jana Růžičky.

Tradiční inscenace lidového divadla. Určena především pro osobnostní rozvoj dítěte. Vynikajícím způsobem zpracovaný vánoční příběh pro děti od šesti let i pro větší děti. Netradiční zpracování vánočního příběhu v krásné staročeské dekoraci zaručuje poutavou a imaginaci rozvíjející podívanou.

Inscenace je určena dětem z MŠ a žákům 1. - 4. ročníků ZŠ resp. i žákům 2. stupně ZŠ

Délka představení: cca 60 minut.  

představení

RONALD HARWOOD – GARDEROBIÉR

4. 12. 2015 19:30 - 22:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Předplatné PODZIM PLUS 2015

Režie: KAREL HEŘMÁNEK překlad: Jan Hančil

Hrají: KAREL HEŘMÁNEK, JOSEF CARDA, BARBORA KODETOVÁ, DANA SYSLOVÁ a další

Dvou sté dvacáté sedmé představení Krále Leara. Kdysi hvězdný shakespearovský herec a despotický principál kočovné společnosti, který si říká Sir, je u konce s dechem. Na Londýn dopadají bomby nacistické Luftwaffe, ale ani ty Sirovi nezabrání v touze hrát. Celý svůj život zasvětil divadlu. Teď ho ale zrazuje paměť, zdraví... Po boku mu však stojí jeho věrný garderobiér Norman, který nejenže o svého pána oddaně pečuje, ale zároveň mu pomáhá sehrát jeho poslední velkou roli. Shakespearovské drama se prolíná s životní realitou. Dramatické situace střídá humor. Hra je zároveň poctou divadlu, herectví i všem anonymním lidem ze zákulisí, bez nichž by divadlo nemohlo být, i poklonou Shakespearovi. Jeden z nejslavnějších pohledů do divadelního zákulisí od autora oscarového Pianisty, Ronalda Harwooda. Autor sám byl kdysi osobním garderobiérem u sira Donalda Wolfita v Shakespearovské společnosti. Tuto svou zkušenost později zúročil k napsání své hry, díky níž dosáhl v roce 1980 celosvětového uznání. V roce 1983 vznikl podle jeho scénáře stejnojmenný film režiséra Petera Yatese s Albertem Finneym a Tomem Courtenayem v hlavních rolích. Film získal pět nominací na Oscara. V Čechách Garderobiéra poprvé uvedl v roce 1987 Evald Schorm v Divadle Na zábradlí. Od roku 2014 Divadlo Bez zábradlí uvádí také Harwoodovu hru Kvartet v režii Petra Slavíka.

Délka představení: 2 hodiny a 10 minut včetně přestávky.           

představení

Z HOŠTIC DO BABOVŘESK

4. 12. 2015 20:00 - 0 Šumava - Lipensko, Horní Planá

Představení se koná v pátek 4.12.2015 od 20,00 hod. v sále KIC v Horní Plané. Lístky je možné zakoupit v předprodeji v Infocentru v Horní Plané  za 250,- Kč, na místě za 300,- Kč.

představení

IVETA DUŠKOVÁ – VÁNOČNÍ POHÁDKA O KAPRU KARLOVI

6. 12. 2015 15:00 - 16:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Scénář a režie: Iveta Dušková

Hrají: Agáta Dušková, Petra Bílková, Pavla Drtinová a Vojtěch Durst

Dramatizace velice populární stejnojmenné knížky jedné z nejlepších světových autorek literatury pro děti.

Vánoční příběh o kapru Karlovi, kocouru Bubinovi a paní Ludmilce Houskové. Pohádkové vyprávění, ve kterém nebudou chybět koledy a ve kterém možná objedeme celý svět. Dozvíme se, jak se slaví Vánoce třeba u Laponců, u Indiánů nebo v Polynésii. Představení trvá necelou hodinu a je vhodné pro malé i velké diváky, kteří milují Vánoce, koledy a vánoční zvyky. A taky pro ty, kteří rádi cestují, třeba po moři, vzduchem či odpadním kanálem.

Inscenace je určena žákům MŠ a 1. stupně ZŠ.

Inscenace vedle výrazného divadelního zážitku v žánru klasického divadla přináší dětem pozoruhodné setkání se zcela novou a svébytnou divadelní poetikou založenou na syntéze slova, atmosféry a mimořádných hereckých výkonů. Slouží především k osobnostnímu a emocionálnímu rozvoji dětí a žáků.

Délka představení: 60 minut bez přestávky                     

představení

TENNESSEE WILLIAMS – KRÁLOVSTVÍ BOŽÍ NA ZEMI

8. 12. 2015 19:30 - 21:30 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Nahrazuje představení, které mělo konat dne 5.10.2015

Předplatné PLUS Podzim 2015

Režie: Pavel Ondruch, světla a zvuk: Michal Brodec, Tomáš Dvořan a David Zelinka

Hrají:   JITKA ČVANČAROVÁ, MARTIN HOFMANN a ONDŘEJ NOVÁK

Starý dům na samotě, neutuchající déšť a muž čekající na svého nenáviděného a těžce nemocného bratra. Umírající ale nečekaně přivádí novomanželku, která mu má pomoci vyštvat nevlastního příbuzného. Boj mezi dvěma nesmiřitelnými světy začíná. Kdo z nich obhájí svůj nárok na dům, nárok na život, nárok na smysl své existence? Zoufalá padlá žena potácející se mezi dvěma muži a snažící se odvrátit svůj nezadržitelný životní pád? Divoký, živočišný, mužný a odstrčený misogyn? Nebo impotentní troska chorobně závislá na své zemřelé matce? Strhující analýza zoufalství a samoty v rouchu apokalyptické vize z pera nejlepšího básníka amerického jeviště Tennesseeho Williamse.

V české inscenaci se v Divadle Ungelt v hlavních rolích představí: Jitka Čvančarová a Martin Hofmann.

Nenechte si určitě ujít nejnovější inscenaci Divadla UNGELT.

Délka představení:  130 minut s přestávkou.                     

představení

ZIMNÍ PŘÍHODY VČELÍCH MEDVÍDKŮ

14. 12. 2015 10:30 - 11:30 Českokrumlovsko, Český Krumlov

podle literární předlohy Jiřího Kahouna

Dramatizace: Zdeněk Tomeš a Michaela Sajlerová, hudba: Petr Skoumal, texty písní: Zdeněk Svěrák

Hrají: čmeláky Čmeldu a Brumdu:  Patrik Vojtíšek nebo Jiří Kohout nebo Ondřej Švec Pučmelouda, Motýla, Cvrčka, Sršáně a brouka Kvapíka: Zdeněk Tomeš

Maminku, Babičku, Mnohonožku, Berušku a Zimu Zimici: Michaela Sajlerová

Brumda a Čmelda jsou malí čmeláci, které většina z nás jistě zná z televizních večerníčků. A je to tady! Léto končí a na paloučku u čmeláčí chaloupky začíná podzim. Všechno odkvetlo a všechno padá. Čmeldové ochutnávají první sladké hrušky, jenže neví, že si na nich taky pochutnává nebezpečný Sršeň. Ještě že ty hrušky padaj. Vrací se vyděšení čmeldové k mamince, která má proně také překvapení. Na oslavu posledního sluníčkového dne k nim přichází sousedé - pan Babočka, paní Mnohonožka Božka, pan Kvapík, pan Cvrček, babička Čmelinda a nesmí chybět ani Beruška. Všichni mají pro ně nějaký dárek, aby se Čmeláčkům v zimě dobře spalo. A taky spí. Jenže Zima zimice je tak krutá, že se Čmeldové probouzí u prostřed zimy, aby si přitopili. Stopy ve sněhu jim nahánějí strach. Kdo jim to chodí kolem čmeláčí chaloupky? To už uvidíte sami! Víte, jak se Čmeláčci chystají na zimu? Proč je podzim tak sladký? Kde spí v zimě pavouk? Co dělají Čmeláčci o Vánocích? Kdo je to bílé strašidlo s pometlem? Čí jsou stopy ve sněhu?

Inscenace rozvíjí především slovesnost, kdy prostřednictvím divadelních prvků poznávají funkci a základní principy dramatu. Otevírá svět imaginace a výtvarné cítění. Inscenace dále působí na zdravý morální a sociální rozvoj osobnosti dítěte. Čeština názorně i zábavně.

Inscenace je určena žákům MŠ a 1. stupně ZŠ (respektive dětem od 4 do 9 let)

Délka představení: cca 50 minut.                          

představení

RENATO GIORDANO A RODOLFO SONEGO – VÍM, ŽE VÍŠ, ŽE VÍM…

16. 12. 2015 19:30 - 22:10 Českokrumlovsko, Český Krumlov

Předplatné sezóna PODZIM "A" 2015

Hořko – sladká komedie o tom, jak si udržet živé manželství.

Režie a úprava: VLADIMÍR STRNISKO, překlad: Karina Havlů, scéna a kostýmy: Michaela Červenková, maskérka: Eva Hrušková, kostymérka: Radka Šedová, technická spolupráce: Luboš Loubal, Aleš Hanzlíček, Václav Skalník, Jiří Beneš a Petr Mrázek

Osoby a obsazení:

 Livia Bonettiová – SIMONA STAŠOVÁ, Fabio Bonetti – MICHAL DLOUHÝ, Veronika Bonettiová - jejich dcera – Andrea Daňková, Cavalli – soukromý detektiv – Vasil Fridrich nebo Petr Vančura.

Rodinný život manželů Bonettiových a jejich dospívající dcery se pohybuje zdánlivě v každodenní jednotvárnosti. Fabio věnuje většinu svého času práci v bance a koukání na fotbalové zápasy v televizi. Jednoho dne zjistí, že jeho rodina byla omylem sledována a filmována soukromým detektivem místo sousedky známého politika. Manžel se tím náramně baví a vše vypráví své ženě. Ta se zdá být naopak velmi znepokojená. Co se skrývá pod pokličkou zdánlivě všedních dní manželského páru?

 Mnoho všelijakých drobných tajemství, která vedou k nedorozumění a vzájemnému odcizení. Vědět, znamená pochopit a pochopit dává šanci napravit. Zdá se to jednoduché? Jenomže ve světě, kde se při prvním náznaku bolesti, nesnází a nepohody rovnou bere do zaječích, kde se vztahy rozpadají jak na běžícím pásu bez jakéhokoli pokusu o nápravu či změnu, natož pak nějaké sebezpytování, je tahle několik desetiletí stará komedie vítaným připomenutím hodnot, které považujeme za ztracené.

Stejnojmenný slavný film natočili v roce 1982 Alberto Sordi a Monica Vittiová v hlavních rolích  a Sordi se ujal i úlohy režiséra. Na divadelních prknech byla hra poprvé uvedena v Římě v roce 2012 v úpravě a režii Renata Giordana, který se zároveň zhostil role soukromého detektiva.

Jedinečné a brilantní herecké výkony Simony Stašové a Michala Dlouhého, přitažlivý děj plný silných emocí a vášní, smíchu a pláče, velkých zvratů, to všechno v komedii „Vím, že víš, že vím...“.

Délka představení: cca 2 hodiny a 20 minut s přestávkou   

představení

JAN PROKEŠ - JEZINKY A BEZINKY ANEB SMOLÍČEK 3 X JINAK

20. 12. 2015 15:00 - 16:00 Českokrumlovsko, Český Krumlov

4. ADVENTNÍ NEDĚLNÍ POHÁDKA

Jan Prokeš  - JEZINKY A BEZINKY aneb Smolíček 3 x jinak

Rozpustilá pohádka na motivy K. J. Erbena, Aloise Mikulky a Františka Hrubína plná veselých písniček a mimických loutek v hodná pro děti již od čtyř let a jejich rodiče na věčné téma Smolíčka Pacholíčka.

Scénář a režie: Jan Prokeš / Loutky, kostýmy a scéna: Waldtraud Ritterová / Hudba: Václav Zeman

Hrají: Michal Hnátek a Josef Horák

Co vlastně víme o životě jezinek? Proč unášejí jen malé zlobivé chlapečky? To se snaží odhalit dva potrhlí vědátoři - doktor Smolík a docent Jelének. Protože žádnou jezinku nikdy nelapili - ba dokonce ani neviděli, hledají inspiraci v pohádkách. Tam se to Jezinkama jenom hemží! Na konci nejsou naši badatelé o nic moudřejší než na začátku. Potvrdili však jednu starou známou pravdu: JEZINKY JSOU NESMRTELNÉ!

Délka představení: 50 minut                                                 


 
Bookmark and Share

Umístění na mapě

Mapa Zobrazit detail

Plánovač cest  

Pro přidání cesty do plánovače musíte být přihlášen/a
Přihlášení / Registrace

Euro kalkulačka

Konverzní kurz: 1 € = 27,025 Kč
Zadejte sumu pro převod na Kč nebo EUR
Euro kalkulačka

:

Další partneři:

Chcete být prezentováni na těchto stránkách?
Zaregistrujte se a přidávejte informace o svých aktivitách, akcích i náměty na aktuality během jedné minuty.