fotografie
 

Katalog produktů na téma Letní dovolená


Základní informace o nabídce:

Muzeum čs. opevnění Klášter II

Muzeum čs. opevnění Klášter II leží na Jindřichohradecku cca 3 km západně od hradu Landštejn, poblíž silnice Klášter - Landštejn. Naleznete zde 7 objektů lehkého opevnění, vybudovaných v létě 1938 na obranu proti nacistickému Německu. Jeden z nich je zrestaurován do podoby, v jakém se nacházela většina bunkrů na jihu Čech během mobilizace v září 1938. Objekt je vybaven dobovým zařízením, výzbrojí a výstrojí čs. předválečné armády. Vyzkoušet si zde můžete originální lehký kulomet vz. 26 a maketu těžkého kulometu vz. 24, po okolí se rozhlédnete z originálního periskopu a můžete si zatočit i s ručním ventilátorem. Další objekt je uveden do stavu z období tzv. studené války, kdy bylo opevnění na hranici se Západem udržováno v použitelném stavu. Prohlídka obou bunkrů je s odborným výkladem průvodců. Na trase dále spatříte objekt, který má náložemi zničené střílny, dochované zákopy, základ chaty pro osádky opevnění a další 4 objekty, upravené zvenčí do stavu z roku 1938.

Doplnění programu v bodech:
 1. Muzeum je zpřístupněno:
 2. květen, říjen: sobota a neděle 10 - 16 hod.
 3. červen, září: úterý - pátek 10 - 16 hod., sobota a neděle 10 - 17 hod.
 4. červenec, srpen: pondělí - pátek 10 - 16 hod., sobota a neděle 10 - 17 hod.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Muzeum čs. opevnění Klášter II leží 3 km západně od hradu Landštejn na Jindřichohradecku
http://www.bunkry-jh.cz
Kontakt: Muzeum čs. opevnění Klášter II
Miloslav Sviták
svitak.miloslav@seznam.cz
+420728043746
Základní informace o nabídce:

Rekreační rybaření na Třeboňsku

Společnost Rybářství Třeboň a. s. již řadu let nabízí zájemcům Petrova cechu ale i ostatním návštěvníkům Třeboňska lov ryb na udici na vybraných rybnících. Hlavní výhodou tohoto lovu je, že zájemce nemusí být nikde organizován či vlastnit rybářský lístek. Potřebuje především chuť si zarybařit, a pak "pověření k lovu ryb na udici", jež spolu s dalšími formalitami vyřídí přímo na místě lovu nebo u prodejců pověření k lovu. Tento jednoduchý způsob vyřízení potřebných formalit je označován pojmem „Rekreační rybaření“. Pro rok 2009 je k rekreačnímu rybaření určeno těchto pět třeboňských rybníků: Staňkovský, Hejtman, Nový Kanclíř, Potrubí pod Ponědražským rybníkem, Táborský (Knížecí). Pro každý rybník platí jiná pravidla provozování Rekreačního rybaření; rozdíly se týkají zejména prodeje pověření, pravidel lovu, způsobu nakládání s úlovky.

Doplnění programu v bodech:
 1. rekreační rybaření začíná 1. 4. 2009 a končí 31. 12. 2009
 2. nejčastějšími úlovky jsou Třeboňští kapři, ale můžete ulovit i štiky, candáty, sumce …
 3. rybníky určené k rekreačnímu rybaření jsou po celý rok průběžně zarybňovány
 4. pravidla pro rok 2009 budou zveřejněna v průběhu měsíce března
 5. aktuální informace na www.trebonsko.cz
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Třeboňsko
http://www.trebonsko.cz
Kontakt: Rybářství Třeboň a. s.
trebonsko@trebonsko.cz
+420384701510
Základní informace o nabídce:

Podzimní výlovy třeboňských rybníků

K nejatraktivnějším událostem podzimní sezóny na Třeboňsku patří výlovy třeboňských rybníků. Rybářství Třeboň a. s., které je největším rybářstvím nejen u nás, ale i v Evropě, pravidelně vždy v polovině září oznamuje termíny výlovů vybraných rybníků, a tím na tyto výlovy zve nejširší veřejnost. Ne jinak to bude v letošním roce. V roce 2009 se budou na Třeboňsku lovit tyto větší rybníky: Spolský velký (výměra 137 ha), Horusický velký (438 ha), Dvořiště (387 ha), Hejtman (37 ha), Opatovický (165 ha) a Bošilecký (200 ha). Rybářství Třeboň zvlášť zve na výlov jednoho vybraného rybníka, který se pak loví ve dnech pracovního klidu a výlov je spojený s bohatým doprovodným programem. V letošní sezoně se atraktivní podívaná očekává v rámci tradičního výlovu rybníka Dvořiště. V roce 2008 byl tímto víkendovým výlovem výlov Rožmberka, který navštívilo podle odhadů 15 tisíc návštěvníků.

Doplnění programu v bodech:
 1. - podzimní výlovy jsou od října do poloviny listopadu
 2. - zvláštní pozvání rybářů na výlov rybníka Dvořiště
 3. - termíny výlovů budou zveřejněny v polovině září
 4. - aktuální informace na stránkách www.trebonsko.cz
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Třeboňsko
http://www.trebonsko.cz
Kontakt: Rybářství Třeboň a. s.
trebonsko@trebonsko.cz
+420384701510
Základní informace o nabídce:

Naplánujte si dovolenou předem, na internetu s VIDEOTOUREM

Interaktivní webové stránky www.videotour.cz nabízí nový způsob jak strávit dovolenou v JčK.Návštěvník stránek má po celou dobu k dispozici průvodce (sympatic.moderátorka),která dává návod,jak postupovat při plánování trasy či výběru míst,které ho zaujaly.Základ tvoří mapa JčK.Na ní jsou zvýrazněna místa,kam by mohl turista zavítat.Při kliknutí na vybraný bod (památka,město,obec,cyklostezka...) se zobrazí minutové video s komentářem v několika jazykových mutacích (Čj,Aj,Nj).Návštěvník si postupně vybírá body (virtuální prohlídka),které chce navštívit.Na konci této prohlídky se v plánovači vygeneruje hodnota,jak dlouho bude trvat cesta autem,na kole, ... (včetně km),kolik času stráví tou kterou aktivitou např.prohlídkou historic.památek.Po té se automaticky objeví nabídka ubytování,stravování včetně kulturního či sportovního vyžití. Videotour lze užívat i opačně,zadáte délku a místo pobytu a budou Vám nabídnuty zajímavé aktivity (šité na míru) nebo trasy-vše dle individuálních přání.

Doplnění programu v bodech:
 1. Stránky v provozu v průběhu května 2009!
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: www.videotour.cz
Kontakt: TV GIMI a.s.
Lenka Krakowitzerová
l.krakowitzerova@gimi.tv
+420386357329
Základní informace o nabídce:

VIMPERK město pod Boubínem

Vimperk je díky poloze na úpatí známé hory (1362 m) nazýván MĚSTEM POD BOUBÍNEM. Leží v krásné šumavské přírodě a je ideálním východiskem k pěším i cyklovýletům. Vimperku dominuje vysoko nad městem ZÁMEK, původně raně gotický hrad, kde dnes sídlí muzeum s expozicemi přírody, historie, tiskařství a sklářství. Vimperk byl i jedním z cílů proslulé ZLATÉ STEZKY, blíže se s tématem můžete seznámit v MINIMUZEU na nám. Svobody. Zde můžete vystoupat i na 34 m vysokou ZVONICI. Provoz zajišťuje infocentrum. Nádherné zážitky nabízí vystoupení vimperského mládežnického dechového orchestru (jeden z nejlepších v ČR) s vimperskými mažoretkami. Soubor mažoretek vznikl při Základní škole TGM v r. 1993 a o svém umění přesvědčil už řadu evropských příznivců. Od r. 1998 se vimperské mažoretky s orchestrem pravidelně zúčastňují hudebních festivalů, největším úspěchem byla účast souboru ve finále na ME v Havířově 2005. Od roku 2004 Vimperk spolupořádá vždy na jaře Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu.

Doplnění programu v bodech:
 1. Turistické informační středisko, Nám. Svobody 42, 385 01 Vimperk
 2. infocentrum@mesto.vimperk.cz Tel.: +420388402230 www.info.vimperk.cz
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje:


Kontakt: Kontakt na soubor mažoretek
Mgr. Dagmar Rückerová
dagmar.ruckerova@zstgmvimperk.cz
+420388412017
Základní informace o nabídce:

Jihočeské rybářské slavnosti

Hlavním lákadlem Jihočeských rybářských slavností zpravidla bývá výlov hlubockých rybníků. V letošní roce se bude jednat o rybník Bezdrev. Na slavnostech budou moci návštěvníci ochutnat rybí speciality, zhlédnout výstavu okrasných ryb či ukázku tradičních řemesel, posedět v pivním stanu či si projít trh. Pro děti jsou připraveny dětské atrakce a soutěže. Nebude chybět ani prodej ryb. Součástí slavností je také bohatý kulturní program zahrnující mj. celodenní hudební doprovod.

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: www.mashl.cz
Kontakt: Místní akční skupina Hlubocko-Lišovsko, o.p.s., Masarykova 1, 373 41 Hluboká nad Vltavou
Ing. Martina Kučerová
kucerova@g-project.cz
+420386353242
+420386353242
Základní informace o nabídce:

Husitské muzeum v Táboře

Husitské muzeum v Táboře Vás zve do svých expozic v Táboře (gotický sál, galerie výtvarného umění, expozice Husité, středověké podzemní chodby, Život a práce ve středověku, vyhlídková věž Kotnov), Soběslavi (Příroda Táborska, Národopis Blat a Kozácka), Veselí nad Lužnicí (Z pokladů muzea, pamětní síň Karla Weise) a Sezimově Ústí (Památník Dr.E.Beneše). Informace nejen o otevírací době a ceně vstupného najdete na www.husitskemuzeum.cz . Těšíme se na Vaši návštěvu!

Doplnění programu v bodech:
 1. stálé expozice
 2. krátkodobé výstavy
 3. přednášky
 4. exkurze
 5. knihovny
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: http://www.husitskemuzeum.cz
Kontakt: Husitské muzeum v Táboře
PhDr. Miloš Drda, CSc.
tabor@husitskemuzeum.cz
+420381252242
+420381252245
Základní informace o nabídce:

Sport Karta Vltava-Dunaj

ČD, a.s. a Rakouské železnice ÖBB nabízejí slevu na cestování s kolem mezi Vltavou a Dunajem v oblasti Šumavy, Lipenského jezera a Mühlviertlu. Jízdenky platí čtyři dny od prvního dne platnosti do 24:00 hod. čtvrtého dne pro jednu jízdu tam a zpět na trati České Budějovice – Linz, Rybník – Lipno nad Vltavou, České Budějovice – Volary, Nové Údolí – Černý Kříž a v Rakousku na trati Linz Urfahr – Aigen-Schlägl. Na ČD jízdenka platí ve vlacích kategorie Os, Sp a R 942/3 a R 940/1 Šumava a na tratích ÖBB ve vlacích ER, REX a regionálních vlacích. Cena jízdenky Sport Karta Vltava-Dunaj • pro dospělého beze slevy 16 EUR • zlevněná pro držitele In-karty/Rail plus, děti (6-15 let) a psy za 8 EUR Na jízdenku lze bezplatně přepravit jedno jízdní kolo.

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: www.cd.cz/jiznicechy
Kontakt: Kosmata Pavel
kosmata@kcod.cd.cz
+420602123108
Základní informace o nabídce:

Jihočeské léto s párou

Nejrozsáhlejší parní provoz v ČR s více než patnáctiletou tradicí bude zahájen dne 1. května jízdou do Netolic, kde zajímavým programem společně oslavíme 100 let od založení muzea v Netolicích a zahájíme jarní cyklosezónu na Blatech. Velkolepé oslavy proběhnou 13. června při příležitosti výročí 110 let železnice na Blatensku. Nostalgickými vlaky se svezeme přes tři kraje. Zábavný program zajišťuje Josef Švejk a jeho marškumpačka pětatřicátníků. Prázdninové víkendy budou ve znamení páry na Českobudějovicku, Českokrumlovsku a tradičně na Šumavě v okolí Volar. Zakončení sezóny bude 12. září při oslavách výročí 540 let obce Ražice a 110 let provozu trati Ražice - Tábor. Parní vlak nás tentokrát seznámí s tratí vedoucí malebnou krajinou z Tábora do Písku a Ražic. Kouzelná krajina – romantická technika – doprovodné programy… podrobné jízdní řády a více na www.cd.cz/jiznicechy

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: www.cd.cz/jiznicechy
Kontakt: Kosmata Pavel
kosmata@kcod.cd.cz
+420602123108
Základní informace o nabídce:

Nové spojení hlavního města s turisticky oblíbeným „Jihočeským mořem“

Pro dobré spojení Prahy a Šumavy bude i letos v sezóně od 14. června do 12. září veden rychlík R 942/3 Šumava z Prahy do Nového Údolí. Nejen pro dopravu cykloturistů a vodáků je k rychlíku Šumava v Českých Budějovicích zaveden nový přípoj vlak Sp 1934/5 WWW.LIPNOSERVIS.CZ v trati České Budějovice – Lipno nad Vltavou a zpět. Tento vlak jezdí každou sobotu, neděli a svátky v sezóně od 14. června do 12. září. více na www.cd.cz/jiznicechy

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje:
Kontakt: Kosmata Pavel
kosmata@kcod.cd.cz
+420602123108
Základní informace o nabídce:

Postarejte se o své tělo aby duše v něm chtěla žit.

V málem městečku Vodňany najdete stylový salon Relax-styl .Kde každý může dopřát svému tělu luxusní zážitek a nechá se hýčkat příjemnými procedurami i prostředím. Věnujeme se péče o pozitivní laděni psychického a emočního napětí,využíváni kladného vlivu prostředí,hospodařeni s časem,zvyšováni psychické odolnosti,redukce vnitřních konfliktů, výchova k uměni relaxovat atd. Kvalitní přírodní prostředky s naši bohatou zkušenosti dodají Vám nejen pocit blaha ale muže popřípadě i vyrovnávat určité následky jednostranných činnosti, které jsou často příčinou zvýšené únavy, nesprávného drženi těla a různých bolestivých stavů. Péče o celé tělo přispívá i ke zlepšeni celkového vzhledu a zpomaluje vznik takových příznaků stárnuti organizmu,jako je tvorba vrásek, zhoršeni stavu kůže a podkoží a řada dalších. Po příjemně prožitých relaxačních chvilkách v našem saloně můžete se podívat na poutní místa nebo zastavit na večeři v jedné z restauraci města Vodňany.

Doplnění programu v bodech:
 1. Odborně Vám poradíme s výborem vhodné procedury.
 2. Nabízíme služby pro dva klienta najednou, udělejte se dámskou(panskou) jízdu.
 3. Pro stále zákazníky máme slevy, dárečky a bonusy…
 4. Nabízíme dárkové šeky.
 5. Jsme zde pro Vás: Po-pá 9.00-22.00
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Ul.Elektrárenská 32
Vodňany
38901
http://www.relax-styl.eu
Kontakt: Salon Relax-styl
Halina Kolaříková
vodnany.relax.styl@gmail.com
+420607639312
Základní informace o nabídce:

Půjčovna lodí a raftů.

Naše půjčovna lodí se nachází v Českých Budějovicích v ulici Josefy Kolářové 12. Sklad lodí máme v obci Homole v areálu bývalé Stojní traktorové stanice. Obec Homole leží na výpadovce z Českých Buděovic do Českého Krumlova. Otevírací doba je nepřetržitě od začátku dubna do konce října. Vždy je lepší domluvit zapůjčení lodí nebo raftů telefonicky na čísle 723463396. Zapůjčený materiál si můžete vyzvednout osobně v půjčovně nebo si můžete objednat dopravu materiálu na vámi vybrané místo. Přijedeme kamkoliv v ČR. U nás je také možnost domluvit i přepravu osob. Maximálně 8 osob na jednu dopravu. Půjčujeme plastové kánoe Vydra a Tukan, nafukovací kánoe Pálava a Baraka, rafty Colorado. Také pádla, barely, plovací vesty, vodácké helmy. Pořádáme školní a firemní výlety. Poskytneme doprovodné vozidlo na převoz bagáže. Aktuální informace a ceník služeb naleznete na našich webových stránkách, www.loderafty.cz

Doplnění programu v bodech:
 1. Pořádáme školní a firemní výlety.
 2. Poskytneme doprovodné vozidlo.
 3. Pokud nedoplujete do stanoveného cíle tak nám zavoláte a my pro vás přijedeme kamkoliv.
 4. Otevírací doba je nepřetržitá na zavolání.
 5. Snažíme se vyhovět všem přáním našich zákazníků.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Josefy Kolářové 12
České Budějovice
37011
http://www.loderafty.cz
Kontakt: Půjčovna lodí a raftů ONTÁRIO.
Josef Marek
info@loderafty.cz
+420723463396
Základní informace o nabídce:

Skvělá nabídka na letní dovolenou v Českých Budějovicích

Penzion U Nádraží Vám nabízí celoroční ubytování v 15ti pokojích a jednom apartmánu. Celková kapacita penzionu činí 44 lůžek a umožňuje pobyt i pro větší skupiny turistů. Hosté penzionu mají k dispozici výtah přístupný přímo z průjezdu přes dveře ovládané čipem. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchovým koutem včetně toalety. Jsou vybaveny barevnou televizí s příjmem satelitních programů. Hotelové pokoje mají pevné připojení na internet kabelem a převážná část pokojů má instalovanou klimatizační jednotku. Parkoviště pro osobní auta a motorky je k dispozici v uzavřeném dvorním traktu, hlídané kamerovým systémem.Penzion má velmi výhodnou polohu nedaleko centra města, nachází se v těsné blízkosti vlakového a autobusového nádraží. Do historického centra města se pohodlně dostanete Lannovou třídou, tvořící pěší zónu, 10 - ti minutovou chůzí.Pro ubytování volejte +420 606 628 027.Rezervace na ubytování lze provést přes webové stránky www.penzionunadrazi.cz

Doplnění programu v bodech:
 1. Provozní doba recepce- non-stop.Po 20Hod.přes telefon!
 2. Rezervace příjmáme na tel.čísle +420 606 628 027
 3. Kavárna,recepce- Po - Pá 12:00 až 20:00 , So - Ne Zavřeno
 4. Kavárna poskytuje příjemné posezení.
 5. Prodej kvalitních vín z rakouské oblasti Kamptal
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Nádražní 159/21
České Budějovice
37001
http:www.penzionunadrazi.cz
Kontakt: Penzion U Nádraží Jan Večeřa
Večeřa Jan
janek.vecera@seznam.cz
+420389607078
+420389607078
Základní informace o nabídce:

Strašidelné pověsti města České Budějovice 2009

V hlavní turistické sezóně od června do září 2009 můžete opět navštívit jedinečný projekt - hrané kostýmované noční prohlídky s názvem "Strašidelné pověsti města České Budějovice". Projedeme se společně koněspřežkou, pohovoříme se sochou Josefa Dietricha, necháme si vyprávět příběh lampáře Vojty a jiné pověsti z historie města. Přijďte! S námi se bát nebudete!

Doplnění programu v bodech:
 1. Trasa: historické jádro města České Budějovice
 2. Ceny vstupného: Dospělí 210,- Kč Děti do 15 let, studenti, senioři nad 60 let 170,- Kč
 3. Vstupenky pouze na předběžné rezervace!
 4. Prohlídky probíhají pouze v českém jazyce.
 5. Termíny: Vybrané čtvrtky od června do září 2009
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: centrum města
České Budějovice
37001
http://www.kultur-kontakt.cz
Kontakt: Agentura Kultur-Kontakt
Miroslav Mareš
mares@kultur-kontakt.cz
+420777113433
Základní informace o nabídce:

Agentura Zážitky a sny nabízí zážitky jako originální dárky pro Vás nebo Vaše příbuzné a známé.

Agentura Zážitky a sny nabízí zážitky jako originální dárky, pro různé příležitosti nebo jen tak pro radost. Z naší široké nabídky zážitků si můžete vybrat od výroby vlastního hrnečku v keramické dílně, přes kurzy potápění nebo golfu až po seskok padákem v tandemu. Oblíbené jsou romantické projížďky na plachetnici či veteránem nebo víkendové pobyty v lázních a wellness, ale můžete vyzkoušet i rafting, opravdovou střelnici s brokovnicí, paintball, v zimě psí spřežení nebo pro děti sněžný skůtr. Zaměřujeme se na krásné Jižní Čechy, ale můžeme působit po celé ČR. Naše zážitky můžete využít jako dárky pro druhé nebo pro sebe. Zážitky si mohou objednat i turisté na svých cestách po jihočeském regionu jako zpestření dovolené, při obchodních jednání, služebních cestách atd. Kontaktujte nás a užijte si krásné zážitky....

Doplnění programu v bodech:
 1. Adrenalinové a sportovní zážitky
 2. Zážitky pro zdraví a krásu
 3. Romantické zážitky
 4. Zážitky pro děti
 5. Zážitky pro novomanžele
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Radniční 1/133
České Budějovice
37001
http://www.zazitkyasny.cz
Kontakt: Agentura Zážitky a sny
Aleš Kudrlička
info@zazitkyasny.cz
+420775569693
+420380600134
Základní informace o nabídce:

Orientnální lázně v Českých Budějovicích

Dne 1.11.2006 jsme v centru Českých Budějovic otevřeli jedinečné regenerační a relaxační centrum Orient Spa, které nemá v Jihočeském kraji obdoby. Nabízíme možnost originálních thajských masáží, unikátní turecké lázně Hammam s peelingem masáží, pravou tureckou masáž, havajskou masáž Lomi Lomi a masáž lávovými kameny Hot stones. Otevřeno denně: 10:00 - 22:00h. Vlastní parkoviště přímo v objektu. Navíc možnosti ubytování.Kontakt: tel. 777 605 790, orientspa@orientspa.cz, www.orientspa.cz.

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Skuherského 2
České Budějovice
370 0
http://www.orientspa.cz
Kontakt: Albatros Prachatice s.r.o.
Romana Siplová
albatros-pt@albatros-pt.cz
388311400
388311400
Základní informace o nabídce:

Léto 2009 na výstavišti v Českých Budějovicích

Kořeny výstavnictví v regionu sahají až do poloviny 19. století. Výstaviště České Budějovice a.s. se dnes řadí mezi přední organizátory výstav a veletrhů (2. - 3. místo v celé ČR). Lesoparkový výstavní areál v blízkosti centra Českých Budějovic je využíván i k dalším aktivitám. Letní výstavní sezona: od 13. do 17. května výstava HOBBY, celostátní svátek zahrádkářů, chovatelů, kutilů a stavebníků, od 22. do 23. května Mezinárodní mistrovství ČR v rallye a historických automobilů, 30. května DĚTSKÝ DEN plný her a soutěží, 31. května NESTLÉ LifeInLine Tour 2009 – závod Českého poháru v inline bruslení, od 5. do 6. června populární SLAVNOSTI PIVA s degustační soutěží Pivo ČR (250 druhů piv). Od 27. srpna do 1. září se koná mezinárodní agrosalon ZEMĚ ŽIVITELKA s bohatou zahraniční účastí, součástí je udělování certifikátu národní značky kvality KLASA a soutěž o nejlepší vystavený exponát Zlatý klas. V doprovodném programu nechybí tradiční česká dechovka v oblíbené Pivovarské zahradě.

Doplnění programu v bodech:
 1. regionální a mezinárodní výstavy a veletrhy (9.00 - 18.00 hod.)
 2. veřejnosti celoročně přístupný lesoparkový výstavní areál (29 ha) v centru Českých Budějovic
 3. organizování veletrhů a výstav, komplexní reklamní služby, realizace externích zakázek
 4. možnost pronájmu pavilonů (plesy, konference, semináře apod.)
 5. možnost aktivní obchodní spoluúčasti
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Výstaviště České Budějovice a.s., Husova 523
České Budějovice
37021
http://www.vcb.cz
Kontakt: Výstaviště České Budějovice a.s.
Ing. Lenka Chrástová
chrastova@vcb.cz
+420387714206
+420387714273
Základní informace o nabídce:

ČESKÉ BUDĚJOVICE každý den - léto

Zveme vás na návštěvu letních Českých Budějovic, kde prožijete příjemné chvíle. Město založil roku 1265 král Přemysl Otakar II. na soutoku řek Vltavy a Malše.Už z jeho časů pochází typické čtvercové náměstí. Jemu vévodí kašna se silákem Samsonem, barokní radnice i Černá věž. S věží sousedí katedrála Sv. Mikuláše. Příjemnou procházkou po historickém centru se dostanete k hradebním věžím – Rabenštejnská a Železná panna nebo k dominikánskému klášteru s kostelem Obětování Panny Marie. Hned v sousedství je stavba bývalé solnice. Na své si ve městě a jeho okolí přijdou příznivci pohybu v mnoha formách. K dispozici jsou ideální podmínky pro cyklistiku, procházky, vodní sporty i tenis a golf. Kulturní zážitky se v létě přestěhují více pod širé nebe a o to jsou zajímavější. Od června do září se koná kulturní festival LÉTO 09, jehož součástí jsou stovky koncertů a představení. Naše město v sobě spojuje historii a současný dynamický život, každý si vybere podle svého gusta.

Doplnění programu v bodech:
 1. 1. - 5. 7. Múzy na vodě - vícežánrový hudební festival na slepém rameni Malše
 2. červenec - srpen Radniční léto - divadelní a hudební festival
 3. 18. 7. Bohemia JazzFest - jazzoví umělci na otevřené scéně
 4. srpen - září Hudební festival Emy Destinnové - XX. ročník festivalu vážné hudby
 5. 5. 9. Vodní hry - recesní soutěž družstev v netradičních vodních disciplínách
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: historické centrum města
České Budějovice
37001
http://www.c-budejovice.cz
Kontakt: Statutární město České Budějovice
Iva Sedláková
sedlakovai@c-budejovice.cz
+420386801401
Základní informace o nabídce:

Keltský festival Lugnasad

Tradiční festival na oslavu boha Luga, který na Sokolském ostrově pořádá kulturní centrum Bazilika. Oslavy vždy začínají velkou hostinou a pokračují návštěvami keltských oppid, tradičními keltskými řemesly, hudbou a tancem.

Doplnění programu v bodech:
 1. 29. - 31.7.2009
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: k.c. Bazilika, Pražská 1247 /areál IGY centra/
České Budějovice
37007
http://www.bazilika.cz
Kontakt: Bazilika o.p.s.
Václava Medalová Hůdová
medalova@bazilika.cz
+420777753936
Základní informace o nabídce:

Svatojánská slavnost

Tanec, bubny, ohně… Svatojánská slavnost je návratem k pradávným oslavám. Lidé si při ní zdobí hlavy břečťanovými věnci a slaví dobu letního slunovratu. Podle pověstí se prý během Svatojánské noci ukazují skryté poklady a otevírají brány jiných světů.

Doplnění programu v bodech:
 1. 23.6.2009
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: k.c. Bazilika, Pražská 1247 /areál IGY centra/
České Budějovice
37001
http://www.bazilika.cz
Kontakt: Bazilika o.p.s.
Václava Medalová Hůdová
medalova@bazilika.cz
+420777753936
Základní informace o nabídce:

Tanec Praha v Bazilice

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla.

Doplnění programu v bodech:
 1. 15. - 18.6.2009
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: k.c. Bazilika, Pražská 1247 /areál IGY centra/
České Budějovice
37001
http://www.bazilika.cz
Kontakt: Bazilika o.p.s.
Václava Medalová Hůdová
medalova@bazilika.cz
+420777753936
Základní informace o nabídce:

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum nabízí ve svých stálých expozicích seznámení s jihočeskou přírodou, pravěkem, středověkem a dobou husitskou v jižních Čechách, lidový malovaný nábytek a památky koněspřežní železnice. Nenechte si ujít ojedinělý výstavní projekt Šumava Karla Klostermanna - Příběh šumavské podmalby,který představuje ucelený obraz života na Šumavě především ve 2. pol. 19. stol. Výstava zahrnuje tato témata: Karel Klostermann - život a dílo, Šumava dnes s velkoformátovou projekcí, Šumava na starých mapách, Doprava dřeva, Tajemné kouzlo šumavských lesů, Práce v lese, Sklářství na Šumavě, Příběh šumavské podmalby, Teplo šumavského domova, Řemesla a podomácká výroba, Šumavské zemědělství, Rok na Šumavě pojednává o zvykosloví a tradicích, Šumavské poutě a pašije, Měšťanská domácnost a Šumava objevovaná hlavně díky turistice ve všech ročních obdobích. Jde o největší výstavní přeshraniční projekt ve spolupráci s Horním Rakouskem v Jihočeském kraji

Doplnění programu v bodech:
 1. Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, otevřeno celoročně, út - ne, sv , 9 -17 hodin
 2. Muzeum koněspřežky, květen - říjen, út - ne, sv, 9-12.30, 13-17 hodin
 3. Tvrz Žumberk u Nových Hradů, otevřeno duben - říjen
 4. Muzejní noc - květen
 5. Bezplatná poradna pro houbaře, květen - říjen, každé pracovní pondělí 14.30 - 16.30 hodin
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, Dukelská 1
České Budějovice
37051
http://www.muzeumcb.cz
Kontakt: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
Jaroslava Landová
muzeumcb@muzeumcb.cz
420387929311
420386356447
Základní informace o nabídce:

Dopravní systém CYKLOTRANS

CYKLOTRANS je jihočeský dopravní sytém sloužící potřebám turistů a cykloturistů. Pět pravidelných linek cyklobusů zajišťuje ranní rozvoz cyklistů do cílových oblastí Jihočeského kraje a jejich večerní svoz zpět. Dopravní systém umožňuje realizovat cykloturistiku nezávisle na dopravě osobním autem a bez nutnosti se k autu vracet. V letošním roce je DS CYKLOTRANS provozován od 13.června do 27. září. Veškeré podrobnosti o dopravním systému naleznete v katalogu CYKLOTRANS 2009 nebo na www.cyklotrans.cz. Katalog CYKLOTRANS získáte zdarma v MERCURY CENTRU - zákaznické centrum ČSAD JIHOTRANS, na turistických informačních cntrech nebo Vám jej na požádání zašleme. Provozovatelem DS CYKLOTRANS je ČSAD JIHOTRANS, a.s. České Budějovice. Dopravní systém je podporován z prostředků Jihočeského kraje

Doplnění programu v bodech:
 1. Červená linka: Č.Budějovice-Č.Krumlov- Černá v Poš.-Volary-Hor.Vltavice-Kvilda (So, Ne, svátek)
 2. Modrá linka: Č.Budějovice-Netolice-Prachatice-Vimperk-Kvilda (So,Ne, svátek)
 3. Zelená linka: Č.Bud.-Třeboň-J.Hradec-Slavonice (o prázdninách denně) -Vranov-Znojmo (So,Ne, svátek)
 4. Žlutá linka: Č.Budějovice-Týn n.Vltavou-Písek- Zvíkovské Podhradí-Orlík (So, Ne, svátek)
 5. Šedá linka: Č.Budějovice-Prachatice-Volary-Hor.Vltavice-Kvilda (o prázdninách každý pracovní den)
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: MERCURY CENTRUM - zákaznické centrum ČSAD JIHOTRANS, a.s.
České Budějovice
37021
www.cyklotrans.cz
Kontakt: ČSAD JIHOTRANS, a.s. České Budějovice
Ing. Vladimír Votřel
vvotrel@jihotrans.cz
602 451 749
Základní informace o nabídce:

Seskoky padákem

Výcvikové středisko parašutismu se nachází na letišti Hosín, 5 km od Českých Budějovic, směrem na Prahu a 5 km od Hluboké n. Vl. Provádíme jak tandemové seskoky padákem, tak i komplexní výcvik k samostatným seskokům. Letiště poskytuje komplexní služby, včetně příjemné restaurace s venkovním posezením. To umožňuje ničím nerušený výhled na letištní plochu, letecký provoz, seskoky parašutistů.

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: České Budějovice - letiště Hosín
http://www.skydivevideo-cb.cz
Kontakt: Petr Kubalák
para.kub@seznam.cz
+420603117030
Základní informace o nabídce:

Přijměte pozvání do domu u Zlatého anděla v Českém Krumlově

Zlatý anděl,příjemný hotel na historickém náměstí v Českém Krumlově nabízí svým hostům v mimosezónním období 3-denní pobytové programy v prostředí malebného a kulturního jihočeského města. Program zahrnuje 2 noci komfortního ubytování v neobvyklém duchu atmosféry původně gotických domů, uvítací koktejl,1x večeři o 3chodech a 1xvečeři o 4chodech v útulné restauraci Don Julius, noční drink v Coctail baru a 1x kávu se sladkým překvapením v hotelové kavárně.

Doplnění programu v bodech:
 1. 3 denní program
 2. Termín : 01.11. - 27.12.2008 a 02.01. - 31.03.2009
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Náměstí Svornosti 11
Český Krumlov
38101
http://www.hotelzlatyandel.cz
Kontakt: Zlatý anděl s.r.o.
Darina Malá, Mgr.Simona Ptáčková
sales@hotelzlatyandel.cz,info@hotelzlatyandel.cz
+420380712310
+420380712735
Základní informace o nabídce:

Denní prohlídky města Český Krumlov - Krumlovské pověsti

Nechte se okouzlit labyrintem křivolakých zákoutí, přeneste se do dob dávno minulých a zaposlouchejte se do příběhů starého města Krumlova! Historie a lidé dávných časů k nám promlouvají skrze své němé svědky, domy přežívající staletí. Vydejte se po stopách místních pověstí a příběhů. Prožijte s námi krumlovské tajemno... Tradiční hodinová prohlídka města Český Krumlov zahrnuje to nejlepší z historického centra a zámeckých nádvoří. Určeno pro jednotlivce a rodiny s dětmi. Pro skupiny nad 10 osob možnost rezervace individuálních termínů a cen na tel.+420 723 069 nebo emialu: info@krumlovtours.com. Tato prohlídka je zařazena do Krumlovské slevové karty - zvýhodněná sdružená vstupenka do expozic v Českém Krumlově včetně prohlídky města a slevy na ubytování a pronájem raftů nebo kanoí. Vice na www.krumlovskakarta.cz

Doplnění programu v bodech:
 1. Od 1.7.do 31.8. denně v 16:00 a ve 20:00.
 2. Po celý rok v pátek, sobotu a neděli od 16:00.
 3. Cena: 170 Kč za osobu, rodinné vstupné 490 Kč (2 dospělí a max. 6 dětí)
 4. Vstupenky: Infocentrum Český Krumlov, nám Svornosti 1
 5. Začátek prohlídek: Před Infocentrem Český Krumlov, Náměstí Svornosti
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Náměstí Svornosti, Infocentrum
Český Krumlov
381 0
http://www.krumlovtours.com
Kontakt: Krumlov Tours
ing. Karolína Kortusová
info@krumlovtours.com
+420723069561
Základní informace o nabídce:

Krumlovská slevová karta 2009

Krumlovská slevová karta nabízí velké zážitky za malé ceny. Užít si Českého Krumlova, a ještě přitom výrazně ušetřit – to je sen každého turisty. Tento sen se už nyní může změnit v realitu: stačí si pořídit tzv. Krumlovskou slevovou kartu a začít si dosyta užívat všech výhod, které nabízí. Krumlovská slevová karta je určena rodinám s dětmi nebo jednotlivcům.Ti si mohou vybrat ze dvou typů karet: UMĚNÍ A HISTORIE a SEZÓNA. Vždy se jedná o sdruženou zvýhodněnou vstupenku, která zahrnuje KOMBINACI zlevněného vstupného do 8 muzeí a expozic, v sezóně včetně návštěvy zámecké věže, grafitového dolu a hodinové prohlídky města. Držitelé Krumlovské slevové karty obdrží 10 % z ceny ubytování v partnerských ubytovacích kapacitách, v červenci a srpnu slevu 10 % na pronájem kanoí nebo raftů.

Doplnění programu v bodech:
 1. Platnost slevové karty Umění a historie: 10.1.2009 – 10.1.2010
 2. Platnost slevové karty Sezóna: 1.5.2009 – 31.10.2009
 3. Ušetříte až 300 Kč plus 10 % sleva ubytování
 4. Rezervace: info@krumlovtours.com nebo tel: +420 723 069 561
 5. Prodej: Infocentrum, Náměstí Svornosti 1, Český Krumlov
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Náměstí Svornosti, Infocentrum
Český Krumlov
38101
www.krumlovskakarta.cz
Kontakt: Krumlov Tours
ing. Karolína Kortusová
info@krumlovtours.com
+420723069561
Základní informace o nabídce:

Český Krumlov slaví 700 let od 1. písemné zmínky o městě

Český Krumlov letos slaví 700 let od první písemné zmínky o městě. Minulost připomene například výstava originálu listiny Jindřicha I. z Rožmberka datovaná 2. srpnem 1309, která poprvé zmiňuje Český Krumlov jako město. Sedm století shrne kniha Příběh města Český Krumlov, která bude mít faktografickou a obrazovou část. V programu červnových Slavností pětilisté růže se objeví všechna historická období, zářijové Svatováclavské slavnosti se zase zaměří na osudové devítky. V červnu ozdobí centrum plastika Petra Fidricha nazvaná Zvonice pro Evropu. Výročí zohlední také Mezinárodní hudební festival: 17. července nabídne oslavný koncert Vodní hudba pro Český Krumlov, kdy se představí Severočeská filharmonie Teplice, Kühnův smíšený sbor i Schola Gregoriana Pragensis. Slavit se budou i další výročí: například 130 let si připomene Městská knihovna, která plánuje publikaci s medailony žijících osobností města. Budoucnost Českého Krumlova poodhalí rovněž děti formou nesoutěžní přehlídky.

Doplnění programu v bodech:
 1. Slavnosti pětilisté růže, 19. - 21. 6. 2009
 2. Vodní hudba pro Český Krumlov, 17. 7. 2009
 3. Svatováclavské slavnosti, 25. - 28. 9. 2009
 4. Křest knihy Příběh města Český Krumlov, 28. 9. 2009
 5. Výstava Příběh města Český Krumlov, prosinec 2009
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: centrum města
Český Krumlov
38101
http://www.ckrumlov.cz/700
Kontakt: Město Český Krumlov
Václav Koblenc
vaclav.koblenc@mu.ckrumlov.cz
+420380766345
Základní informace o nabídce:

Koně v Českém Krumlově

Jeden a půl kilometru od náměstí, v osadě Slupenec, začíná půvabná volná krajina. Odtud si ji můžete projet s našimi koňmi a nezáleží na tom, jestli jste úplný začátečník nebo zkušený jezdec. Naši koně vyhoví všem. Každý den, celý rok je pro vaší jízdu k dispozici nejméně jeden z držitelů cvičitelských nebo jezdeckých licencí. Jezdíme jedno a více hodinové jízdy pro až desetičlenné skupiny.

Doplnění programu v bodech:
 1. Otevřeno každý den po celý rok
 2. K dispozici celoročně vyježdění a připravení koně
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Slupenec 1
Český Krumlov
38101
http://www.jk-slupenec.cz
Kontakt: JK Slupenec s.r.o.
Renéa Srncová
info@jk-slupenec.cz
723832459
Základní informace o nabídce:

Otáčivé hlediště Český Krumlov - Divadlo s nejvyšším stropem na světě

Jedinečný divadelní zážitek před Otáčivým hledištěm v nádherném prostředí barokní zámecké zahrady v Českém Krumlově patří k vrcholům kulturní nabídky jižních Čech. Na léto 2009 jsme připravili tyto tituly: Robin Hood, Kráska a zvíře, Carmina burana, Tři mušketýři, Ženy Jindřicha VIII. a Cikánský baron. Největším lákadlem bude inscenace Rusalky s novým pěveckým obsazení světové úrovně. Dirigovat ji bude John Keenan z Metropolitní opery New York, který obsadil do hlavních rolí A. Glassmana, A. Brisceina, J. Makerov, D. Burešovou, A. Kalivodovou, A. Bolshoi, E. Urbanovou a další. Operu Rusalka uvádíme ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem Český Krumlov. Nezapomněli jsme ani na děti, soubor Malého divadla uvede Kocoura v botách a Cestu kolem světa.

Doplnění programu v bodech:
 1. 3.6. - 5.9.2009
 2. rezervace / pokladna JD T +420 386 925, on-line rezervace www.otacivehlediste.cz
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Otáčivé hlediště Český Krumlov, Zámecká zahrada
Český Krumlov
38101
http://www.otacivehlediste.cz
Kontakt: Jihočeské divadlo, p.o.
Věra Vodrážková
vera.vodrazkova@jihoceskedivadlo.cz
+420386355640
+420386355640
Základní informace o nabídce:

Museum Fotoateliér Seidel - odhalte příběhy minulosti

Vstupte a nechte se okouzlit místem, za jehož dveřmi najdete příběh o počátcích fotografie, pohnutý osud jedné rodiny i fotografickou kroniku Šumavy konce 19. a 1. pol. 20. století. Díky citlivé rekonstrukci a minimálním stavebním zásahům se před vámi otevírá prostor, který je autentickým odrazem své doby. Původní fotografický ateliér včetně veškerého vybavení, ale též zázemí fotografické laboratoře, vlastní prodejny s dochovanými zakázkovými knihami či tiskárny, prozrazují mnohé o vedení fotografické živnosti i tradiční výrobě fotografií a pohlednic. Restaurovaný nábytek a osobní předměty rodiny Seidel pak vypovídají o způsobu života v tehdejších časech. Rozsáhlé sbírky fotografických prací nám zas odhalují zapomenutý obraz Šumavy a jejích obyvatel. Právě svou autenticitou a komplexností sbírek je Museum Fotoateliér Seidel skutečným světovým unikátem. Přijďte a museum vám odhalí svůj příběh. Museum Fotoateliér Seidel – příběh jednoho domu, jedné rodiny, jednoho kraje.

Doplnění programu v bodech:
 1. prohlídka s průvodcem - v češtině, němčině a angličtině
 2. otevřeno denně, 9:00 - 18:00 hod., poslední prohlídka v 17:00
 3. vstupné: základní - 130 Kč
 4. snížené: studenti 15 - 26 let a důchodci 80 Kč, děti 6 - 15 let - 50 Kč
 5. rodinné: 2 dospělí + až 4 děti - 280 Kč
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Linecká 272
Český Krumlov
38101
http://www.seidel.cz
Kontakt: Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.
Pavla Křišťanová
info@seidel.cz
+420380712354
+420380704610
Základní informace o nabídce:

Státní zámek Dačice

Nový zámek v Dačicích byl postaven koncem 16. století v renesančním slohu, později byl upraven barokně a počátkem 19. století empírově. Prohlídkovou trasu tvoří reprezentační sály s portrétní galerií, velké empírové schodiště, obytné místnosti s empírovým zařízením a dva sály knihovny. Zámek je obklopen anglickým parkem o rozloze 10 hektarů.

Doplnění programu v bodech:
 1. otevírací doba: duben a říjen So,Ne 10-16; květen a září Út-Ne 10-17; červen až srpen Út-Ne 10-18
 2. vstupné: plné 80 Kč, snížené 60 Kč (senioři) a 40 Kč (děti od 6 let, studenti do 26 let, ZTP)
 3. rodinná vstupenka - 200 Kč (2 dospělí + max. 3 děti)
 4. prohlídka s průvodcem trvá 50 minut
 5. poslední prohlídka začíná 1 hodinu před uzavřením
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Havlíčkovo náměstí 85/I
Dačice
38001
http://www.zamek-dacice.eu
Kontakt: PhDr. Jana Bisová
dacice@budejovice.npu.cz
+420384420246
Základní informace o nabídce:

Rekondiční pobyty

Ubytovací zařízení Penzion ve škole nabízí letní rekondiční pobyty pro rodiny, skupiny a jednotlivce. Ubytování je v samostatných apartmánech s terasou. Během pobytu můžete využít služby welness, masáže, lymfodrenáže, kurzy snižování nadváhy a léčby dětské obezity.

Doplnění programu v bodech:
 1. Ubytování v samostatných apartmánech pro 5 osob.
 2. Masáže, lymfodrenáže dle domluvy předem.
 3. Snižování nadváhy, léčba dětstké obezity, rodinné terapie dle domluvy předem.
 4. Pro znalce dobrého vína, možnost zakoupení kvalitních vín z Jižní Moravy
 5. Nové koupaliště v nedalekých Dačicích
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Bílkov 40
Dačice
38001
http://www.penzionveskole.cz
Kontakt: Ubytovací služby
Božena Havlová
b.havlova@centrum.cz
728 260 078
Základní informace o nabídce:

Wellness Hotel Frymburk - ZMĚŇTE SVŮJ ŽIVOTNÍ STYL

Motto: Naše vize - harmonie těla, duše a mysli každého našeho klienta! Wellness Hotel Frymburk je nově otevřený multifunkční hotelový komplex, který poskytuje služby v oblasti rekreačních a sportovních pobytů, wellnesových aktivit a kongresových možností. Naši klienti u nás najdou kongresové centrum(kapacita největšího sálu je 250 osob),několik gastronomických zařízení(např.originální thajská restaurace),aquapark(1500 m2, plavecké dráhy, divoká řeka, tobogán, perličková lůžka, masážní trysky, whirpool,apod.),fitness,spinning,bowling, squash,wellness a spa zázemí(wellness therapy, wellness beauty,spa,saunový svět s Kneippovým chodníkem, solná jeskyně).Sledujeme wellness trendy a připravujeme je pro naše klienty.Nechte se námi hýčkat! Přijeďte nás navštívit! S rodinou, s přáteli, s kolektivem, s obchodními partnery. Nemáte jasný plán, jak vyplnit čas?Nevadí!Pomůžeme Vám Sestavit kulturní, outdoorový, sportovní či wellnesový program pobytu Vám na míru!Info o kultuře a sportu v okolí.

Doplnění programu v bodech:
 1. Wellness a Spa - otevřeno denně od 10:00 do 22:00 hod.,info a rezervace na recepci tel.+420380300330
 2. Aquapark - otevřeno denně, od 7:00 do 21:00 hod.
 3. Saunový svět - otevřeno po - čt 15 - 21,00 hod.,pá - ne 13 - 21:00 hod.
 4. Spinning každou středu v 17,00 hod. a v 18,15 hod.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Frymburk 140
Frymburk
38279
http://www.hotelfrymburk.cz
Kontakt: Wellness Hotel Frymburk
Ing.Michaela Urbancová
info@hotelfrymburk.cz
+420380735208
+420380300310
Základní informace o nabídce:

MTB MARATON XTERRA RALLYE VLTAVA

V sobotu 18.4. je připraven v areálu Sprthotelu BARBORKA v Hluboké nad Vltavou V.ročník závodu horských kol na tratích 27 a 60km pro všechny, kdo si chtějí užít krásnou krajinu pravého břehu řeky Vltavy a zasportovat si... Je připraven i závod pro děti a doprovodný program. Závod je součástí Českého poháru v Cyklomaratónu.

Doplnění programu v bodech:
 1. Start 11:30 SPORTHOTEL BARBORKA, Hluboká nad Vltavou
 2. Tratě 27 a 60km
 3. Dětský závod
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Sporthotel Barborka, Zámostí, Hluboká nad Vltavou
Hluboká nad Vlatvou
37341
http://www.xterra.cz
Kontakt: XPG s.r.o.
Michal Piloušek
mp@xterra.cz
+420602107007
Základní informace o nabídce:

Týden rodinné pohody v Hluboké nad Vltavou

Zveme vás na týden rodinné dovolené bez strarostí! Přijeďte k nám na jih do Hluboké a nechte se v Parkhotelu hýčkat. Přijeďte ochutnat jižní Čechy! Připravili jsme pro vás týden plný zážitků včetně projížděk na kole kouzelnou jihočeskou krajinou, návštěvy aquaparku, zámku, lihovaru, ZOO a sklárny, v které si vyrobíte vlastní šperk. Večer sei odpočinete v našem relaxačním centru, případně si v parku zahrajete petanque, nebo zkusíte naše golfové patery. Poznáte i jihočeskou pohostinnost a kulturu! Těšíme se na vaši návštěvu!

Doplnění programu v bodech:
 1. Komfortní ubytování v Parkhotelu****Hluboká nad Vltavou včetně komplexního balíčku služeb
 2. Zápůjčka kol s cyklomapou doporučených tras z Hluboké a zpět
 3. Návštěva zámku Hluboká nad Vltavou
 4. Návštěva lihovaru Poněšice se stylovým koštem
 5. Návštěva sklárny Hluboká spojená s interaktivní prohlídkou
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Parkhotel****Hluboká nad Vltavou, Masarykova 602
Hluboká nad Vltavou
37311
http://www.parkhotel-hluboka.cz
Kontakt: K-Building CB a.s., OZ Parkhotel****lLuboká nad Vltavou
ing.Sudek Jan
sudek@parkhotel-hluboka.cz
+420387006200
+420 387 962
Základní informace o nabídce:

Týden rodinné pohody v Hluboké nad Vltavou

Parkhotel****Hluboká nad Vltavou si Vás dovoluje srdečně pozvat od 01.05. do 30.09.2009 na rodinnou dovolenou bez starostí - "NECHTE SE HÝČKAT"! Balíček služeb pro celou rodinu již od 14.900,-czk zahrnuje nejenem komfortní ubytování a pravé jihočeské stravování, ale taktéž spoustu doprovodných programů, při nichž se zaručeně nebudete nudit! Zápůjčka byciklů s cyklomapou zve ke krásným projížďkám jihočeskou krajinou, navštívíte jedinou jihočeskou ZOO, ochutnáte domácí dobroty v Poněšickém lihovaru, vyrobíte si vlastní šperk ve sklárně v Hluboké, projedete se na megaskluzavce v přírodním aquaparku, zahrajete si petangue a zapatujete si přímo v hotelovémn parku, děti jistě ocení naše dětské hřiště se skluzavkou. Parkhotel nabízí taktéž možnost porelaxovat ve výřivce, nebo si zacvičit ve fitness centru. Čeká na Vás také power jóga s profesionální lektorkou, či závěrečný kulturně-gastronomický večer! Děti do 6-ti let věku jsou zdarma, děti do 12-ti let věku mají slevu 50% Těšíme se na Vás!

Doplnění programu v bodech:
 1. 01.05.2009-30.09.2009
 2. Rodinná dovolená bez starostí
 3. Vy odpočívejte, my se o Vás postaráme
 4. Ochutnejte jižní Čechy, přijeďte se podívat na Hlubokou!
 5. Příjezd neděle - odjezd sobota
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Parkhotel****Hluboká nad Vltavou, Masarykova 602
Hluboká nad Vltavou
37341
http://www.parkhotel-hluboka.cz
Kontakt: K-Building CB a.s., OZ Parkhotel****HLuboká nad Vltavou
ing.Sudek Jan
info@parkhotel-hluboka.cz
+420387006200
+420 387 962
Základní informace o nabídce:

Za Juliánem do Parkhotelu na Hlubokou!

Ve spolupráci s věhlasným pohádkovým královstvím, jehož korunovaným králem je král českých pohádek pan Zdeněk Troška jsme pro rok 2009 připravili balíček "Za Julináme do Parkhotelu", a to především proto, že Parkhotel je oficiálně tříkorunkovým hotelem tohoto království. Julinán je hotelové strašidlo, přijeďte se na něj podívat! Balíček obsahuje ubytovaní včetně polopenze, využití relaxačního centra Parkhotelu, možnost využití dětského hřiště umístěného v parku hotelu a taktéž vnitřního dětského koutku hotelu. Vaše ratolesti se mohou mimo jiné těšit i do jediné jihočeské ZOO, která je vzdálena co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky od Parkhotelu. V našem parku si zahrajete petanque a při návštěvě Hlubocké skelné huti si vyrobíte i vlastní šperk. Přijďte pobejt!

Doplnění programu v bodech:
 1. Balíček je platný po celý rok 2009
 2. Pobyt v rámci projektu jižní Čechy pohádkové.
 3. S pohádkovým pasem další mnohé výhody
 4. Pohádky a relax - prostě pohodička!
 5. 2 noci, 3 dny pobytu, nástup dle dohody
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Parkhotel****Hluboká nad Vltavou, Masarykova 602
Hluboká nad Vltavou
37341
http://www.parkhotel-hluboka.cz
Kontakt: K-Building CB a.s., OZ Parkhotel****HLuboká nad Vltavou
ing.Sudek Jan
info@parkhotel-hluboka.cz
+420387006200
+420 387 962
Základní informace o nabídce:

XTERRA CZECH - SVĚTOVÝ A EVROPSKÝ POHÁR V TERÉNNÍM TRIATLONU

Poslední víkend v červnu je již tradičním datumem pro Světový pohár v terénním triatlonu, který je v letošním roce i oficiálním Mistrovstvím ČR. Nabízí se možnost zúčastnit se každému, kdo si troufne uplavat 1,2km v řece Vltavě, uject 33km na horském kole po překrásné Staré oboře a uběhnout 10km v zámeckém parku. Odměnou je pak doběh na náměstí v Hluboké nad Vltavou s neopakovatelnou atmosférou.Kdo by si netroufl na celou trať může sestavit rodinou, firemní či klubovou štafetu. Pro úplné začátečníky je připravený mini triatlon 200m plavání,8km na kole a 2km běhu, nebo pro děti závod v běhu přímo na náměstí.Poprvé bude letos i běžecký závod série XTERRA TRAIL RUN, který umožní si zazávodit všem, kdo budou mít chuť. Celý den bude s bohatým doprovodným programem a závěrečnou after párty s koncertem.Pro diváky bude jistě atraktivní vidět na trati i hvězdy jiných disciplín jako je Lukáš Bauer, Martin Koukal nebo hokejista Radek Bělohlav a jiní...

Doplnění programu v bodech:
 1. Start 12:00 SPORTCENTRUM HLUBOKÁ, ŘEKA VLTAVA
 2. CÍL A HLAVNÍ PROGRAM 13:00 - 17:00 NÁMĚSTÍ HLUBOKÁ
 3. MINI TRIATLON, XTERRA EASY - 10:00 SPORTCENTRUM
 4. DĚTSKÝ ZÁVOD 12:30 NÁMĚSTÍ HLUBOKÁ
 5. 19:00 KONCERT, AFTER PÁRTY, SPORTCENRTUM HLUBOKÁ
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: SPORTCENTRUM A NÁMĚSTÍ S OKOLÍM. HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
37341
http://www.xterra.cz
Kontakt: XPG s.r.o.
Michal Piloušek
mp@xterra.cz
+420602107007
Základní informace o nabídce:

Jihočeské vinařské slavnosti

Vinice v Hluboké nad Vltavou se stane 19. září 2009 již poněkolikáté důvodem pro uspořádání Jihočeských slavností vína. Vedle pití burčáku probíhá degustace moravských a zahraničních vín. Pro návštěvníky vinobraní je připraven bohatý kulturní program, řemeslný trh, pivní stan, dechová a cimbálová hudba, soutěže, dětské atrakce a mnoho dalšího.

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: náměstí Československé armády (na zámecké vinici)
Hluboká nad Vltavou
37341
www.ekologos.cz
Kontakt: Ekologos, o.p.s., náměstí Přemysla Otakara II. 117/32, 370 01 České Budějovice
Ing. Martina Kučerová
kucerova@g-project.cz
+420386353242
+420386353242
Základní informace o nabídce:

PARTIE NA HLUBOKÉ - SPORT, HRY A ZÁBAVA

Nabídka mnohostranného vyžití se v překrásné lokalitě jižních Čech. Nabízíme tradiční i netradiční formy zábavy a sportu pro firmy nebo rodiny s dětmi. Zkušený tým organizátorů se Vás ujme a připraví program přímo na míru. Firemní školení, víkendový relaxační program nebo adrenalinový zážitek spojený s kvalitním ubytováním a tradiční kuchyní. O vaše děti bude postaráno a domácí mazlíčci mohou ject s Vámi! HLUBOKÁ PARTIE je pak dobrodružná akční hra v okolí Hluboké nad Vltavou pro koletivy i rodiny. Hra má akční nádech, je koncipována velice netradičně a určitě Vás nadchne....

Doplnění programu v bodech:
 1. FIREMNÍ ŠKOLENÍ, RODINNÁ ZÁBAVA, TEAMBUILDING
 2. DOBRODRUŽNÁ HRA - HLUBOKÁ PARTIE
 3. UBYTOVÁNÍ, PROGRAM, ZKUŠENOSTI
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Hluboká nad Vltavou
HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
37341
http://www.partienahluboke.cz
Kontakt: XPG s.r.o.
Michal Piloušek
info@partienahluboke.cz; mp@xterra.cz
+420602107007
Základní informace o nabídce:

Tandemový seskok padákem - nejbezpečnější seznámení se světem parašutismu!

Máte rádi dobrodružství a milujete adrenalin? Tandemový seskok je pro vás to pravé! Během 15-ti minutové instruktáže se dozvíte vše potřebné o samotném seskoku. Při nástupu do letadla si vás k sobě připoutá speciálním postrojem zkušený tandempilot a postará se o vaše maximální možné pohodlí. Čeká vás 20 min letu do výšky 3000 - 4000 m. Po výskoku si užijete cca 40 vteřin volného pádu, ve výšce 1500 m nad zemí tandempilot otevře padák a Vy si můžete sami vyzkoušet jeho řízení. Nakonec s vámi měkce a bezpečně přistane zpět na zemi. A to vše bez dlouhých příprav a náročného tréninku! V případě zájmu si můžete objednat i videozáznam na DVD a digitální fotografie z celého Vašeho tandemového seskoku. Do 30 min po seskoku obdržíte své sestříhané a ozvučené DVD a můžete ho ihned vidět. Žádné čekání, žádné dodatečné zasílání poštou. Prožijte si svůj seskok vzápětí znovu! Kdy? Každý víkend duben - listopad, v případě většího zájmu i ve všední dny. Vhodné pro muže i ženy od 8 do 88 let.

Doplnění programu v bodech:
 1. Z naší nabídky dále vybíráme:
 2. ZÁKLADNÍ a pokračovací PARAŠUTISTICKÝ VÝCVIK - pro ty, kteří milují adrenalin.
 3. PILOTEM NA ZKOUŠKU - pro ty, kteří touží pilotovat letadlo. NOVINKA!
 4. POZNÁVACÍ LETY - chcete-li vidět krásy jižních Čech z ptačí perspektivy.
 5. DÁRKOVÉ POUKAZY na veškeré naše aktivity lze objednat PO CELÝ ROK!
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Letiště Hosín - pouze 9 km od centra Českých Budějovic.
Hluboká nad Vltavou
http://www.skysurf.cz
Kontakt: SKYSURF s.r.o., Vyšné 62, 37401 Trhové Sviny
Mgr. Šárka Bráchová
info@skysurf.cz
+420739749987
Základní informace o nabídce:

Evropský týden sportu a relaxace žen v Hluboké nad Vltavou

Naprosto jedinečná akce svého druhu pořádaná v regionu jižních Čech. Akce je určena pro ženy všech věkových kategorií a je tematicky rozdělena do čtyř zájmových oblastí:sport, relaxace,zdravý životní styl a kultura. V každé oblasti si návštěvnice budou moci vybrat až z dvaceti různých aktivit. Součástí akce je také mezinárodní turnaj v softballu a beachvolejbalu.

Doplnění programu v bodech:
 1. KDY: 6.-12.7.2009
 2. KDE: sportovně relaxační areál u cyklostezky v Hluboké nad Vltavou
 3. INFO: stastny@hluboka.cz
 4. WEB: www.tydenzen.cz
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: baseballový areál u cyklostezky, Hluboká nad Vltavou
Hluboká nad Vltavou
37341
www.tydenzen.cz
Kontakt: Hluboká Baseball & Softball Club o.s.
David Šťastný
stastny@hluboka.cz
+420723584866
Základní informace o nabídce:

Divadelní léto Hluboká n/Vlt. 2009 na nádvoří zámku Hluboká

Divadlo Hluboká n/Vlt. uvádí na nádvoří zámku Hluboká světový muzikál Zdeňka Bartáka Romeo a Julie.Tento muzikál napsal Zdeněk Barták v roce 2002 pro Státní operu v Soulu a v témže roce tento muzikál dostal hlavní cenu GRAND PRIX 2002 za 1. místo jako nejlepší muzikál asijského kontinentu a hudební skladatel Zdeněk Barták získal hlavní cenu v kategorii nejlepší hudba roku.

Doplnění programu v bodech:
 1. Termíny představení: červenec 15.,17.,18., 22.,24.,25.,29.,31.
 2. Termíny představení. srpen 9.,12.,14.,15.,19.,21.,22.,28.,29.
 3. Začátky představení červenec 21.00 hod. srpen 20.30 hod.
 4. Místo : nádvoří zámku Hluboká
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Nádvoří zámku Hluboká
Hluboká nad Vltavou
37341
http://www.divadlohluboka.cz,
Kontakt: Mgr. Zdeněk Pikl
z.pikl@seznam,.cz
+420777228548
Základní informace o nabídce:

Horní Planá - Stifterova stezka s průvodcem

Novinkou pro letošní rok je Stifterova stezka s průvodcem. Trasa začíná na Náměstí u Infocentra v Horní Plané a má dva okruhy, z nichž první končí u kaple Panny Marie Bolestné (u zázračné studánky) a druhý končí u Stifterova buku. Stezka nabízí návštěvníkům historii a lidovou architekturu Horní Plané až po současnost. Za příznivého počasí lze spatřit monumentální výhled na Alpy, Šumavské pohoří a Lipenskou přehradu. Délka trasy je 1,5 km - kratší okruh a 5km - celý okruh. Stezka nese jméno nejvýznamnějšího rodáka Horní Plané Adalberta Stiftera - malíře, spisovatele a básníka Šumavy.

Doplnění programu v bodech:
 1. - prohlídku lze sjednat v Infocentru
 2. - pracovní doba Infocentra - po - pá 7,15 -11,15 12,00 -16,00
 3. - cena okruhu - 1500,- Kč / skupinu
 4. - možno provést v jazykových mutacích - čeština, němčina, angličtina
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Náměstí 8
Horní Planá
38226
http://www.horniplana.cz
Kontakt: Kulturní a informační centrum
Aneta Korandová, Luděk Štěpánek
info@horniplana.cz, kic@horniplana.cz
+420380738008
+420380738416
Základní informace o nabídce:

Půjčovna kol a dětských vozíků na lipensku

Nabízíme zapůjčení kol pro dospělé i děti, dětských vozíků, sedaček a vodících tyčí. Specializujeme se na oblast lipenska. Prozože okolí dobře známe, rádi svým klientům doporučíme vhodný výlet. V naší půjčovně si můžete také zakoupit mapy a průvodce. Pro školy a skupiny máme připravené slevy. Nejkrásnější pohled na svět je prý z koně, ale z kola také stojí za to.

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Náměstí 8, budova Kulturního a informačního centra
Horní Planá
38226
www.chaty-lipno.cz
Kontakt: CA Elann-Iva Řepová
Iva Řepová
info@chaty-lipno.cz
602855683
Základní informace o nabídce:

Hořické pašijové hry

Příběh vyprávějící o posledních dnech Krista. Text Jindřich Pecka,hudba Jaroslav Krček,nazpívala Musica Bohemica režie Antonín Bašta Překládáno do znakové řeči.Možnost návštěvy muzea historie Pašijových her Představení je hráno v přírodním amfiteátru s krytým hledištěm pro 520 diváků

Doplnění programu v bodech:
 1. Termíny představení soboty 8.srpna a 15.srpna
 2. Začátky představení 16,30 a 20,30 hodin
 3. Hraje se za každého počasí
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Areál pašijových her
Hořice na Šumavě
38222
www.pasije.info
Kontakt: Společnost pro zachování hořických pašijových her
Vítězslav Kučera
pasije@seznam.cz
+420605167034
Základní informace o nabídce:

Penzion a ranč U Starýho kance

Ekologická farma v Šumavském podhůří s penzionem a hospodou. Ideální zázemí pro soukromé i firemní skupiny, velký sál, krytá pergola s krbem, dětský koutek a další zázemí. Kratá jízdárna využitelná jako prostor pro sporty a volný čas v době nepřízně počasí. Nabízíme koňskou turistiku pro úplné začátečníky i pro pokročilé, svezení vozem taženým koňmi, praktickou i teoretickou výuku, koňské pobyty pro děti i dospělé.

Doplnění programu v bodech:
 1. Penzion, hospoda, velký sál
 2. Cyklistika
 3. Koňská turistika
 4. Agroturistika
 5. Hoslovický mlýn
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Hoslovice 10
Hoslovice
38719
http://www.ustaryhokance.cz
Kontakt: Penzion a ranč U Starýho kance
Terezie Součková
tereza@danek-group.cz
+420602383287
+420383396405
Základní informace o nabídce:

Pohádkový Chlum u Třeboně

Vodnické slavnosti v Chlumu u Třeboně, které se konají již od roku 2002. Na týden ovládnou letní Chlum u Třeboně vodníci a pohádkové bytosti. Vodnické slavnosti jsou hudebně-divadelní festival pro děti i dospělé.

Doplnění programu v bodech:
 1. 27.července - 1. srpna 2009
 2. pohádky, pohádkový les
 3. vodnická pestráda
 4. večerní koncerty - folk, country,tramp,swing
 5. pestrý průvod vodníků,rusalek,bubáků,strašidel
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Chlum u Třeboně
37804
http://www.pohadkovychlum.cz
Kontakt: Jirka Krška Kolumbus - RYBNÍKÁŘI
email: rybnikari@post.cz
+420608232505
Základní informace o nabídce:

Zámek Chotoviny

Útulný, nově zrekonstruovaný a plně bezbariérový zámek z 18. století leží ve vzdálenosti pouhých několika kilometrů od města Tábor u nové dálnice D3. Zámek je obklopen nádhernou barokní zahradou a 23 ha parkem, který je dendrologicky nejcennější v Jižních Čechách. Na našem zámku se seznámíte s moderním životem šlechty, vyzkoušíte si posezení v replikách historického nábytku, odpočinete si při procházkách zahradou a parkem a načerpáte novou energii do všedních dnů. Kromě originálních prohlídek je zámecký areál možné využít také ke konání svateb, oslav, večírků, zahradních slavností, firemních i jiných akcí. Nabízíme rovněž možnost ubytování přímo na zámku – v luxusním zámeckém apartmá, několika stylových pokojích a čtyřech pokojích hotelového typu. Těšíme se na Vás. Naším cílem je vytvořit jedinečnou destinaci – pro ty, kteří věří, že všechno je možné........

Doplnění programu v bodech:
 1. Otevírací doba - duben, říjen- so,ne 10-16, květen, září- út - ne 10-16, červen-srpen - út - ne 9-17
 2. Vstupné - plné 60,- Kč, snížené 40,- Kč, děti do 6 let zdarma
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Na Nádvoří 1
Chotoviny
39137
http://www.zamekchotoviny.cz
Kontakt: Zámek Chotoviny s.r.o.
Lenka Drsová
zamekchotoviny@email.cz
+420775040418
Základní informace o nabídce:

Michal Pavlíček trio

Srdeční záležitosti. Klasik českého nebe

Doplnění programu v bodech:
 1. Kdy:11. července 2009
 2. Kde: penzion Kamínek
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Penzion Kamínek
Jakule, mezi Jakulí - Hranicemi
37401
www.penzion-kaminek.cz
Kontakt: penzion Kamínek
p. Malinka
info@penzion-kaminek
+420387981164
Základní informace o nabídce:

Luboš Pospíšil duo

Romantika u kytar, klasika

Doplnění programu v bodech:
 1. kdy: 25. července 2009
 2. kde: Penzion Kamínek
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Penzion Kamínek
Jakule, mezi Jakulí - Hranicemi
37401
www.penzion-kaminek.cz
Kontakt: Penzion Kamínek
p. Malinka
info@penzion-kaminek
+420387981164
Základní informace o nabídce:

Veřejné parní vlaky v září

Parní vlaky vypravované vždy v sobotu (5., 12., 19., 26.9.) z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a zpět. Odjezd z Jindřichova Hradce v 9:25

Doplnění programu v bodech:
 1. Jízda parního vlaku
 2. Odjezd z JH 9:25
 3. Příjezd do JH 13:55
 4. Ve vlaku řazen bufetový vůz
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: nádraží úzkokolejky - Jindřichův Hradec
Jindřichův Hradec
37701
http://www.jhmd.cz
Kontakt: Jindřichohradecké místní dráhy, a. s.
Iva Padruňková
office@jhmd.cz
+420384361165
+420384361165
Základní informace o nabídce:

Veřejné parní vlaky v červenci a srpnu

Parní vlaky vypravované 2x denně z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a zpět. Odjezd z Jindřichova Hradce v 9:25 a v 15:07

Doplnění programu v bodech:
 1. Jízda parního vlaku
 2. Odjezd z JH 9:25 a v 15:07
 3. Příjezd do JH 13:55 a v 19:31
 4. Ve vlaku řazen bufetový vůz
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: nádraží úzkokolejky - Jindřichův Hradec
Jindřichův Hradec
37701
http://www.jhmd.cz
Kontakt: Jindřichohradecké místní dráhy, a. s.
Iva Padruňková
office@jhmd.cz
+420384361165
+420384361165
Základní informace o nabídce:

Den dětí s párou 30.5. 2009

Jízda parního vlaku z Jindřichova Hradce do Střížovic. Pro děti jsou připraveny soutěže a odměny. Občerstvení zajištěno. Jízdní řád bude uveřejněn na www.jhmd.cz cca měsíc před termínem akce.

Doplnění programu v bodech:
 1. Jízda parního vlaku
 2. Soutěže pro děti
 3. Občerstvení
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: nádraží úzkokolejky - Jindřichův Hradec
Jindřichův Hradec
37701
http://www.jhmd.cz
Kontakt: Jindřichohradecké místní dráhy, a. s.
Iva Padruňková
office@jhmd.cz
+420384361165
+420384361165
Základní informace o nabídce:

Májová jízda 9.5.2009

První jízda parního vlaku z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Jízdní řád bude uveřejněn na www.jhmd.cz cca měsíc před termínem akce

Doplnění programu v bodech:
 1. Jízda parního vlaku
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: nádraží úzkokolejky - Jindřichův Hradec
Jindřichův Hradec
37701
http://www.jhmd.cz
Kontakt: Jindřichohradecké místní dráhy, a. s.
Iva Padruňková
office@jhmd.cz
+420384361165
+420384361165
Základní informace o nabídce:

Večerní toulky bájným Hradcem

Pojďte se s námi zatoulat večerním Hradcem a přijměte za průvodce některou z historických postav města. Spolu s paní Pověstí vám nabídnou pohled do méně známé historie Hradce Jindřichova, historie tvořené legendami a zajímavými lidmi. Zveme vás na nové kostýmované prohlídky města konané ve večerních hodinách. Během několika hraných scének, v pěkných interiérech a exteriérech podtržených dobovými kostýmy, projdete několika staletími a seznámíte se se zajímavými lidmi a bytostmi, které svého času působily, pomáhaly či škodily na Hradci.

Doplnění programu v bodech:
 1. Večerní toulky se konají ve vybrané večery v měsících červen, červenec a září 2009.
 2. Předprodej vstupenek zajišťuje Informační středisko města Jindřichův Hradec.
 3. Vhodné pro děti až od 10 let.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Jindřichův Hradec
37701
http://ca.novadomus.cz/vecernitoulky
Kontakt: Ing. Martin Musil, Cestovní agentura Nova Domus
Ing. Martin Musil
ca@novadomus.cz
+420723053341
Základní informace o nabídce:

Jihočeská pivovarská bašta

Zveme vás na jednodenní autobusový výlet po třech známých jihočeských pivovarech. Navštívíte a prohlédnete si pivovary Regent, Budvar a Eggenberg, ochutnáte několik piv, poslechnete si odborný výklad o správné výrobě piva a povečeříte v pivovarské restauraci.

Doplnění programu v bodech:
 1. Termíny od dubna do září pouze na základě objednávky skupiny osob.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Jindřichův Hradec
http://www.dealoci.cz
Kontakt: Cestovní agentura Dea loci, s.r.o.
Ing. Martin Musil
ca@dealoci.cz
+420723053341
Základní informace o nabídce:

ubytování Camp Javorová skála s.r.o.

Rekreační středisko s možností celoročního ubytování v pokojích nebo chatkách v malebné krajině Jistebnické vrchoviny, která je nazývána „Český Merán“ nebo také „Česká Sibiř“. * rekreace rodin s dětmi * firemní školení a team-buildingové akce * školy a školky v přírodě * rekreační pobyty seniorů * sport a turistika (pěší turistika, cykloturistika, běh na lyžích, sjezdové lyžování) * soustředění a relaxace * oslavy, srazy, víkendy a oslavy pro uzavřenou společnost Služby rekreačního střediska * celodenní stravování - Česká kuchyně * zajištění firemních a společenských akcí * zajištění programu podle Vašich požadavků * grilování * pronájem kryté haly pro skupiny a jednotlivce * pronájem venkovního hřiště * připojení k internetu přes WiFi * parkování v areálu

Doplnění programu v bodech:
 1. celoroční provoz
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Ounuz 12, Jistebnice, PSČ 391 33
Jistebnice
39133
http://www.campjavorovaskala.com
Kontakt: Camp Javorová skála s.r.o.
Milena Valentová
camp.javorovaskala@seznam.cz
+420775917767
Základní informace o nabídce:

Poutní místa na Malši

Na Kaplicku, Dolnodvořišťsku a v rakouském příhraničí vznikne na jaře roku 2009 nová stezka pro poutníky, představující pozoruhodná poutní místa, jež se po staletí utvářela na březích řeky Malše. Stezka propojí řadu památek jako jsou zdejší středověké a barokní kostely a zrestaurované křížové cesty, plánovaná jsou setkání a poutě - velikonoční otevření Malše v rakouském Sandlu, Pouť sv. Jana Nepomuckého na Cetvinách či Pouť sv. Petra a Pavla v Kaplici. Trasa začíná v Sandlu a pokračuje k poutnímu zastavení v Cetvinách, kde se nachází zrenovovaný raně gotický kostelík a křížová cesta. Na této pouti navštívíte rakouský Leopoldschlag, mariánské poutní místo Svatý Kámen, Dolní Dvořiště a jeho jedinečný kostel sv. Jiljí, Rychnov nad Malší s významnou křížovou cestou a kostelem sv. Ondřeje a bok po boku stojící kostely sv. Petra a Pavla a sv. Floriána v Kaplici.

Doplnění programu v bodech:
 1. Otevírání Malše v Sandlu před velikonocemi (prezentace zvyků)
 2. Tradice sv. Jana Nepomuckého, patrona Evropy, pouť na Cetvinách v květnu
 3. Pouť sv. Petra a Pavla v Kaplici na konci června
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Pomalší
Kaplice
38241
www.mestokaplice.cz
Kontakt: Kulturní a informační centrum Kaplice
Josef Sejk
infocentrum@mestokaplice.cz
+420380311388
Základní informace o nabídce:

CHATA POD KLETÍ - ideální výchozí místo pro poznávání jižních Čech!

Penzion + chaty a chatky různých velikostí v CHKO Blanský les, 20 km od Č. Budějovic a 15 km od Č. Krumlova. Překrásné místo uprostřed přírody ( výskyt orchidejí ), na velikém palouku v lese s vyhlídkou do kraje. Možnost stravování, klubovna, jídelna, terasa, bufet,ohniště s posezením, posezení na vyhlídce, knihovnička, možnost parkování. Koupání( bazén 20x8 m ),značené turistické,cykloturistické a jezdecké trasy, houbaření, borůvky. V blízkosti stanice lanovky na horu Kleť ( rozhledna, hvězdárna ). Specialita – výlet po Vltavě na raftech, sjíždění Kletě na horských koloběžkách, v létě programy s koňmi. Výlety - Č. Krumlov ( památka UNESCO, otáčivé hlediště, hudební festivaly ), zámek Hluboká n/Vlt.,hrad Dívčí Kámen, Holašovice ( UNESCO ), Lipno, Rakousko. Ideální místo pro rodiny s dětmi, milovníky přírody, turisty, jezdce na koních, cyklisty, lyžaře, skupiny, zájezdy,školní výlety, setkání kamarádů, pořadatele kurzů a soustředění, svatby v přírodě...

Doplnění programu v bodech:
 1. ubytování - cena dle typu ubytování 150 - 400 Kč/os/noc, ( pro děti sleva )
 2. stravování pro hosty - ceny: snídaně 60 Kč, polopenze 150 Kč, plná penze 250 Kč, ( pro děti sleva )
 3. Prázdniny v koňském sedle - 18. ročník tábora pro děti - cena běhů 4500 - 4950 Kč ( červenec )
 4. Koníci - odpolední programy s koňmi nejen pro děti hostů, cena 200 Kč/ program ( léto )
 5. Rafty - plavba po Vltavě s programem, i pro začátečníky, se zapůjčením vybavení, cena 500 Kč/ den
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Chata pod Kletí
Krásetín, okr. Český Krumlov
38203
http://www.podkleti.cz
Kontakt: Chata pod Kletí
Ing. Milena Andrlová
info@podkleti.cz
+420724277667
Základní informace o nabídce:

Hotel pod Stráží ve Lhenicích

Ubytování - je ve dvou až čtyřlůžkových pokojích a apartmánech se soc.zázemím, ale máme i turistickou třídu tj. se základním vybavením a umyvadlem s teplou a studenou vodou a pro tyto pokoje je ubytovací části jednom na patře společné soc.zařízení s koupelnou.Ubytování na pokoji s plným vybavením pro jednu osobu stojí 290,- Kč bez snídaně. Vaříme v domácím stylu a dle přání hostů.Můžete mít stravování od snídaně až po plnou penzi. Kapacita 60-ti míst v jídelně zajišťuje potřebný prostor pro stravování, ale je také vhodný pro další společenské využití. Pivnice, která sousedí s jídelnou má kapacitu 40 míst u stolu. V tomto příjemném prostředí formanky je možnost plného občerstvení a také se celodenně stravovat. Hlavní jídla na objednávku lze pořídit v rozmezí 80,- až 109,- Kč. Celodenní stravování pro skupinu osob je v hodnotě 170,- Kč/den. Při vícedenním ubytování poskytujeme další slevy z ubytování. V prostorách hotelu je možné se bavit u kulečníku,fotbálku,šipek a dalších spol.her.

Doplnění programu v bodech:
 1. celoroční provoz
 2. vhodné pro rodinnou rekreaci
 3. zahrada s dětským koutkem
 4. uzavřené parkoviště
 5. v blízkosti turistické zajímavosti a pamětihodnosti
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Hotel Pod Stráží , Lhenice ,náměstí čp.3. 38402 Lhenice u Prachatic
Lhenice
38402
http://www.justic.cz
Kontakt: Justic Jaroslav
Justic Pavel
hotelpodstrazi@justic.cz
+420777023874
+420388321666
Základní informace o nabídce:

Jachetní regaty na Lipně.

Yacht club Lipno nad Vltavou bude v roce 2009 pořadatelem pěti velkých jachetních regat: 24.dubna pohárový mezinárodní závod Grand prix kajutových plachetnic MELGES 24, 1.května pohárový závod Velká cena Lipna ve třídách OPTIMIST,KADET a Laser 4,7 16.května Lipno marathon kajutových plachetnic 26.srpna Mistrovství České republiky Teamrace Optimist 12.září 2.ročník Borůvkové regaty ,pořádané pro dětské kategorie. další info na email adrese laterna@tiscali.cz Honza Kuchař

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: YC Lipno nad Vltavou
Lipno nad Vltavou
Kontakt: Jan Kuchař
laterna@tiscali.cz
605547890
Základní informace o nabídce:

LIPNO SERVIS s.r.o. - Váš partner pro volný čas

Lipensko je ideálním místem pro trávení pohodové rodinné dovolené po celý rok. V Lipně nad Vltavou je pro Vás připravena bohatá nabídka služeb pro volný čas. V přístavu lipenské Mariny se přímo na pobřežní cyklotrase z Lipna do Frymburku nachází půjčovna sportovních potřeb Lipno Rent, která Vám nabízí rodinné elektročluny a plachtenice, které nevyžadují řidičské oprávnění. Dále v nabídce nalezente vodní plavidla jako Hobie kajaky a katamarany, pro milovníky jízdy na kole jsou připraveny jízdní kola a také inline brusle včetně ochranného vybavení a dalšího příslušenství. Aquaworld Lipno - vodní ráj pro malé i velké Vás srdečně zve na své vodní atrakce a finské sauny. Centrum zážitkových programů Lipno Activities pro Vás připravilo pestrou nabídku outdoorových aktivit, při kterých poznáte krásy Šumavy. Sportapartmens Lipno Vám nabízí levné rodinné apartmány přímo u letní lanové dráhy Skiareálu Lipno, který je protkán turistickými stezkami v hlubokých šumavských lesích.

Doplnění programu v bodech:
 1. Lipno Rent: otevřeno denně od 9 hod. Provoz duben - říjen,
 2. Sportapartments Lipno, v provozu po celý rok
 3. Lipno Activities v provozu po celý rok, otevřeno denně od 9 hod v Infocentru Lipno
 4. Infocentrum Lipno v provozu po celý rok, otevřeno denně od 9 hod
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Lipno nad Vltavou 307
Lipno nad Vltavou
38278
www.lipnoservis.cz
Kontakt: LIPNO SERVIS s.r.o.
Ondřej Janáč
info@lipnoservis.cz
+420380736053
+420380731448
Základní informace o nabídce:

Aktivní pobytový balíček LÉTO DOKY Holiday

Šumava a okolí Lipenského jezera je ideálním místem pro prožití krásné aktivní dovolené v České republice. Kromě oblíbeného koupání a vodních sportů všeho druhu, které si můžete během své dovolené vychutnat přímo na Lipně, je Šumavská příroda v okolí Lipna vhodná také pro milovníky pěší turistiky či cykloturistiky. Volnočasové aktivity na Lipensku jsou dále rozšířeny o in-line bruslení, jízdu na čtyřkolkách či adrenalinové sporty. Skvělou tečkou za pohybem naplněným dnem je odpočinek ve wellness centrech. Aktivní pobytový balíček LÉTO DOKY Holiday - základní sestava: SO – příjezd - koupání aquapark NE - cykloturistika PO – in-line bruslení ÚT – rafting Lipno St - bobová dráha Čt - čtyřkolky PÁ – adrenalinový zážitek: tandemový seskok SO - masáž – odjezd Sestavu aktivního pobytového balíčku je možné upravit na přání. Denní aktivity jsou v základní sestavě plánované na 1-4 hodiny. Ubytování v apartmánech DOKY Holiday resort s venkovními vyhřívaným bazénem a saunou.

Doplnění programu v bodech:
 1. sport, zábava, rekreace
 2. wellness
 3. výlety na kulturní, historické a přírodní památky
 4. ubytování v nadstandartních apartmánech
 5. vyhřívaný bazén, sauna, recepce
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Lipno nad Vltavou 498
Lipno nad Vltavou
38278
http://www.dokyholiday.cz
Kontakt: DOKY Holiday resort
Ing. Lucie Švecová
info@dokyholiday.cz
+420602102101
Základní informace o nabídce:

Rezidence Club Canada nabízí ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech v Lipno nad Vltavou

Nově otevžená Rezidence Club Canada nabízí ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech s panoramatickým výhledem na Lipenské jezero a Šumavské kopce, se nachází v centru obce Lipno nad Vltavou. NABÍDKA Apartmány kompletně vybavené apartmány pro 2 až 4 osoby-100 lůžek. Vžechny apartmány nekuřácké vybavení odpovídá standardu **** Wi-Fi připojení na internet Organizace firemních akcí (včetně technického vybavení) 1 konferenční salonek- až 40 osob Venkovní terasa- až 80 osob Cafe Music Bar a internet kavarna- až 50 osob Doprovodný program relaxační procedury v wellness centru (Reebok studio, sauna,masaže,kadeřnické studio Matrix ) večerní zábava v Cafe Music Bar (kulečnik, domací kinosal, DJ aj) veškeré sportovní využití v dosahu Rezidenci (kola, tenis, rybolov,paitball,lukostřelba, jachting,lyžování,bruslení, bowling, squash, jizda na koních, beach vollejball,plaž,bobová dráha, in-line bruslení,golf, kryty bazen,trampolína, indiánská vesnička aj.)

Doplnění programu v bodech:
 1. ubytování v nových a moderně vybavených apartmánech
 2. kompletně vybavené apartmány pro 2 až 4 osoby-100 lůžek.
 3. Organizace firemních akcí (včetně technického vybavení)
 4. kola, tenis, rybolov,střelba,paitball,lukostřelba, jachting,lyžování,bruslení, bowling, squash,
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Lipno nad Vltavou 25,
Lipno nad Vltavou ,
38278
http://www.clubcanada.eu/
Kontakt: Rezidence Club Canada
Mgr.Makovetskyi Alexandr
makovetsky@volny.cz
+420602505020
+420380731553
Základní informace o nabídce:

Blažkův statek - apartmány

Stylové jihočeské stavení je umístěno ve středu obce na velkém samostatném pozemku. Statek je ze všech stran uzavřen, včetně venkovního parkování vhodné rodiny s dětmi (cykloturistika, rybařaní a houbaření. Celková kapacita +++ statku jsou tři apartmány A, B a C pro 4-6 osob o celkové kapacitě 16 lůžek + 3 dětské přistýlky. Návštěvníci mohou využívat travnatou plochu, stolní tenis, kriket, šipky a venkovní bazén (průměr 7,8 x 3,8 m, hloubka 1,2 m). Dále je k dispozici dětské pískoviště pod slunečníkem. Parkování je zajištěno na uzavřeném parkovišti statku. Apartmány jsou vybaveny kuchyní, ložnicemi, obývacím pokojem, vlastní koupelnou se sprchovým koutem, bidetem a WC. V kuchyni je k dispozici myčka na nádobí, veškeré kuchyňské vybavení (elektrický sporák, trouba), rychlovarná konvice, kávovar a chladnička. Celý apartmán je vkusně vybaven dřevěným nábytkem, v některých místnostech je i dřevěný strop. V celém objektu je satelitní TV a WiFi Internetové připojení.

Doplnění programu v bodech:
 1. V objektu je malý hostinec se studenou kuchyní se samostatným vchodem z ulice.
 2. Venkovní kryté sezení s grilem
 3. Klidná dovolená v uzavřeném objektu
 4. Koupání v bazénu ve dvoře objektu
 5. V blízkocti Bechyně, Tábor, Jindřichův Hradec, Třeboň, České Budějovice, Písek
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Dudov 3
Malšice
39175
http://www.blazkuv-statek.cz
Kontakt: allCzech Travel s.r.o.
Ondřej Kotora
ok@allczech.cz
+420731503391
Základní informace o nabídce:

Archeopark Netolice

Na místě původního přemyslovského kastelánského hradu, zmiňovaného v Kosmově kronice již k roku 981, postupně vzniká archeopark, zaměřený na období vzniku českého státu v 10.-13. století, s ukázkami opevnění, bydlení, řemeslnických dílen, kastelánským palácem, kostelem a návštěvnickým centrem. Jde o první jihočeskou archeologickou památku prezentovanou metodou přímé rekonstrukce, doplněnou o prvky skanzenu na způsob open-air muzea. Všechny práce jsou prováděné dobovými technikami, tj. s ověřováním původních technologií, materiálů a nástrojů. V roce 2008 byl v rámci etapy I. dokončen první objekt, ukázka opevnění se strážní věží jako rozhlednou.

Doplnění programu v bodech:
 1. od 1. listopadu do 30. dubna je vyhlídková věž otevřena pouze po předběžné dohodě
 2. od 1. května do 31. října je věž otevřena od 7,00 do 18,00 hod.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: vrch sv Ján
Netolice
38411
http://www.archeopark-netolice.cz
Kontakt: Muzeum JUDr. Otakara Kudrny a informační středisko v Netolicích
Jiřina Petrášková
info@netolice.cz
+420388324251
+420388324251
Základní informace o nabídce:

Zámek Kratochvíle - klenot italské renesance na jihu Čech

Renesanční letohrádek vystavěný v 2. polovině 16. století pro Viléma z Rožmberka italským architektem Baldassarem Maggi z Arogna patří k nejvýznamnějším a nejlépe dochovaným dokladům italské renesance na území Čech. Historická instalace interiérů se vrací k době vzniku zámku a způsobu užívání prvních majitelů - Viléma a Petra Voka z Rožmberka. Interiéry jsou zdobeny ohromující malířskou a štukovou výzdobou. Nově restaurovaný Zlatý sál je řazen k nejpůsobivějším prostorům renesanční architektury v Evropě. Součástí zámeckého areálu je i renesanční zahrada s okrasným vodním příkopem.

Doplnění programu v bodech:
 1. Návštěvní sezóna 2009 bude zahájena 4. dubna a potrvá do 30. listopadu
 2. Bohatý kulturní program - divadelní představení, komorní koncerty, výstavy
 3. Podzimní cyklus koncertů duchovní hudby
 4. Svatby, pronájmy zahrady k pořádání společenských akcí
 5. Možnost bezplatné rezervace prohlídek, maximální počet osob ve skupině - 20
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Státní zámek Kratochvíle, Petrův Dvůr 9
Netolice
38411
http://www.zamek-kratochvile.eu/
Kontakt: Státní zámek Kratochvíle, územní odborné pracoviště NPÚ v Českých Budějovicích
Vojtěch Troup
kratochvile@budejovice.npu.cz
+420388324380
+420388325513
Základní informace o nabídce:

Graselova stezka Nová Bystřice

Graselova stezka se vydává do míst, kde kdysi loupil obávaný „grázl“ Johann Georg Grasel. Jeden z pěti výletních okruhů (7 až 29 km), které zavedou návštěvníky do stinných lesů, starobylých alejí, na mytická zákoutí, kamenná pole i překvapivé vyhlídky, vede i kolem Nové Bystřice přírodním parkem Česká Kanada. Graselova stezka Nová Bystřice je dlouhá 29 km a je určená pěším turistům.

Doplnění programu v bodech:
 1. - Graselova stezka Nová Bystřice je určeně pro pěší turisty
 2. - je značena žlutým terčem na hnědém podkladu, orámovaná bílým písmenem "G"
 3. - letáky s mapou a trojjazyčným textem dostanete zdarma v Informačním středisku Nová Bystřice
 4. - stezka začíná a končí v Nové Bystřici
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Nová Bystřice, Mírové náměstí a okolí Nové Bystřice
Nová Bystřice
37833
www.novabystrice.cz
Kontakt: Informační středisko Nová Bystřice
Markéta Vondrová
info@novabystrice.cz
+420384386909
Základní informace o nabídce:

Naučná stezka textilní na Novobystřicku

Textilní stezka navazuje na tkalcovskou a soukenickou tradici regionu. Na sedmi zastaveních nás provede textilní výrobou od dob nejstarších až po konec dvacátého století. Stezka, vhodná svými 25 kilometry zejména pro cyklisty, opisuje oblouk krásnou krajinou severovýchodně od Nové Bystřice. Textilní techniky (jako např. předení, tkaní, plstění, nebo paličkování) si mimo jiné všichni zájemci mohou vyzkoušet při letních řemeslných dílnách v městské knihovně a informačním středisku.

Doplnění programu v bodech:
 1. Stezka je vhodná pro cyklistiku, pěší turistiku a nordic walking
 2. Letáky s mapkou a popisem umístění jednotlivých tabulí získáte zdarma v informačním středisku
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Začátek a konec stezky v Nové Bystřici na náměstí
Nová Bystřice
37833
http://www.novabystrice.cz
Kontakt: Informační středisko Nová Bystřice
Markéta Vondrová
info@novabystrice.cz
+420384386909
Základní informace o nabídce:

Naučná stezka 20. století na Novobystřicku

Stezka 20. století představuje ve dvou okruzích (19 a 30 km) události, které se v místním regionu odehrály v letech 1900-1989. Trojjazyčné texty (v češtině, němčině a angličtině) jsou doplněny bohatým obrazovým materiálem. Stezka popisuje život na hranici v proměnách času a vývoj česko-německých vztahů - obojí výrazně ovlivňovalo a i dnes ovlivňuje život v Nové Bystřici i sousedním rakouském Reingers. Stezka je určena pro cyklisty a pěší turisty.

Doplnění programu v bodech:
 1. Stezka je vhodná pro cyklistiku, pěší turistiku a nordic walking
 2. Letáky s mapkou a popisem umístění jednotlivých tabulí získáte zdarma v informačním středisku
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Začátek a konec stezky v Nové Bystřici na náměstí
Nová Bystřice
37833
http://www.novabystrice.cz
Kontakt: Informační středisko Nová Bystřice
Markéta Vondrová
info@novabystrice.cz
+420384386909
Základní informace o nabídce:

Stezka vyznání na Novobystřicku

Stezka vyznání ukazuje zásadní momenty dějin Novobystřického regionu, které úzce souvisely s proměnami nejen křesťanského náboženství (od husitských válek přes reformaci, třicetiletou válku, luteránství, osvícenství, židovské hvězdy na kabátech, odsun německých křesťanů až po komunistický atheismus). 50 kilometrovou trasu s pěti zastaveními lze absolvovat nejlépe na kole, nebo i autem.

Doplnění programu v bodech:
 1. Stezka je vhodná pro cyklistiku, část lze absolvovat i autem
 2. Letáky s mapkou a popisem umístění jednotlivých tabulí získáte zdarma v informačním středisku
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Začátek a konec stezky v Nové Bystřici na náměstí
Nová Bystřice
37833
http://www.novabystrice.cz
Kontakt: Informační středisko Nová Bystřice
Markéta Vondrová
info@novabystrice.cz
+420384386909
Základní informace o nabídce:

Bydlete v teepee v přírodě České Kanady

Spali jste už někdy v indiánském stanu tee pee? Je to zážitek! Můžete si zde rozdělat oheň a opéct úlovek, pozorovat hvězdy, spřádat plány na dobrodružné výpravy... A přitom klidně využít zázemí přilehlého centra, kde máte k dispozici sprchy, stravu a případně i pokoj. Romantické místo na lesním palouku poblíž rybníka Blanko zve k objevování okolí. Poradíme vám kam vyrazit, třeba na zříceninu hradu Landštejn, vodní hrad Heidenreichstein či na zámek Červená Lhota.

Doplnění programu v bodech:
 1. cykloturistika, výpravy za poznáním, jízda na koni
 2. koupání v rybnících
 3. grilování na ohni, lukostřelba, volejbal, pétanque
 4. sběr lesních plodů
 5. od května do října
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Penzion Blanko, Smrčná 61
Nová Bystřice
37883
http://www.blanko.cz
Kontakt: Blanko projekt s.r.o.
Eva Rujbrová
info@blanko.cz
+420731506604
Základní informace o nabídce:

Novohradská flétna

celostátní soutěž " Novohradská flétna ", 6. ročník. Pořádá Základní umělecká škola Trhové Sviny. Podrobnější informace na internetových stránkách města: www.novehrady.cz

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: státní hrad Nové Hrady
Nové Hrady
37333
www.novehrady.cz
Kontakt: Základní umělecká škola Trhové Sviny, Kulturní a informační centrum Nové Hrady
pí. Kuthanová, Květuše Jarolímková, Martina Kolářová
zusts@quick.cz, kic@novehrady.cz, info@novehrady.cz
+420386362195
+420386362195
Základní informace o nabídce:

Cestovatelská beseda

Doplnění programu v bodech:
 1. - začátek v 18:00 hodin
 2. - místo: Koželužna, Nové Hrady
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Komenského ul.
Nové Hrady
37333
www.novehrady.cz
Kontakt: Kulturní a informační centrum Nové Hrady
Květuše Jarolímková, Martina Kolářová
kic@novehrady.cz, info@novehrady.cz
+420386362195
+420386362195
Základní informace o nabídce:

Hotel s rodinnou atmosférou v královském městě Písku

Město Písek nabízí celou řadu pozoruhodných památek a zajímavostí. Nachází se zde druhý nejstarší kamenný most ve střední Evropě po Regensburgu, Prácheňské muzeum, Putimská brána, Stará elektrárna, Palackého sady a další. Poloha našeho města umožňuje celodenní výlety na hrady a zámky - Zvíkov, Orlík, Hluboká, města - Český Krumlov, České Budějovice, Třeboň, Praha, a další. Zveme Vás k návštěvě hotelu U Kapličky, kde již byla ubytovaná celá řada celebrit, jako velkovévoda Luxemburský s chotí, kníže Schwarzenberg, poradce amerického prezidenta Brzezinsky a v neposlední řadě monacká princezna Carolina s manželem a celá řada našich politiků a umělců. Náš hotel byl postaven v roce 1993 na předměstí královského města Písku směrem od hlavního města jihočeského kraje Českých Budějovic. V roce 2004 byla v areálu hotelu zrekonstruována secesní vila z roku 1921, která bývala majetkem rodiny majitele hotelu. Tato vila je od listopadu 2004 součástí ubytovacího zařízení jako dependence.

Doplnění programu v bodech:
 1. Non-stop recepce
 2. Kuřácké i nekuřácké pokoje
 3. V areálu hotelu se nachází kavárna a restaurace - pořádání firemních akcí, svateb, oslav...
 4. Celková kapacita hotelu je 70 lůžek, 13 přistýlek a 2 dětské postýlky
 5. Možné i ubytování s domácími mazlíčky za mírný poplatek
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Budějovická 2440
Písek
39701
http://www.hotelukaplicky.cz
Kontakt: Hotel U Kapličky, s. r. o.
Jaromír Grégr
hotel.gregr@volny.cz
+420382216269
+420382215300
Základní informace o nabídce:

Sport Centrum Písek - multifunkční sportovní komplex

Sport Centrum Písek nabízí celoroční komplexní sportovní služby s nabídkou 2 tenisových kurtů s povrchem classic clay, 4 bowlingové dráhy, 3 kurty na squash a wallyball (hraje se s upravenými pravidly jako volejbalové debly),2 biliárové stoly, 2 stoly na stolní tenis, golfový simulátor,stolní fotbal. Nově od května nabízíme 1 kurt na badminton a denně se konají lekce spinningu,alpinningu a fitboxu. Součástí areálu je restaurace s kapacitou 50 míst,bar a v prostoru bowlingu je kapacita 40 míst na sezení. Ve Sport Centru Písek najde sportovní vyžití celá rodina, komplex je vhodný na pořádání sportovních akcí, turnajů,školení a firemních akcí se sportovním programem. Sport Centrum je také vyhledávané sportovními kluby k využití v rámci sportovních soustředění a přípravných kempů. Celý komplex je možné oddělit samostatně do tří samostatných částí (místností) s kapacitou každé části do 50 míst. Sport Centrum je vybavené velkoplošnou projekcí, 2 videoprojektory a plazmovou televizí.

Doplnění programu v bodech:
 1. celoroční provoz s otevírací dobou 8.00 - 24.00 hod.
 2. bezbariérový přístup
 3. restaurace s minutkovou kuchyní, příprava rautů
 4. bezplatné WiFi připojení na internet
 5. akceptujeme poukázky SODEXO,CHÉQUE DÉJEUNER,Ticket Restaurant
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Sport Centrum Písek, U Výstaviště
Písek
39811
http://www.sportcentrumpisek.com
Kontakt: AGS Promotion s. r. o., Jiráskova 714, Protivín
Mgr. Milan Suchan
suchan@agspromotion.cz
+420382271030
+420382271030
Základní informace o nabídce:

Poznejte Písek!

Provedeme Vás městem, které se pyšní nejstarším mostem ve střední Evropě, spatříte stopy po civilizaci staré 1500 let před naším letopočtem, seznámíte se s kulturním dědictvím starobylého města a nakonec se pochutnáte na regionální kuchyni.

Doplnění programu v bodech:
 1. služba zahrnuje průvodce, oběd, cena: 175,-Kč/osoba (skupina nejméně 10 turistů)
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Kancelář destinačního managementu - nejlepší průvodce regionem Písecka, budova autobusového nádraží
Písek
39701
www.icpisek.cz
Kontakt: Kancelář destinačního managementu - nejlepší průvodce regionem Písecka, budova autobusového nádraží
Slavík Martin
slavik@cksaturn.cz
+420725774251
Základní informace o nabídce:

Poznejte ozdoby Orlické přehrady - hrad Zvíkov a zámek Orlík.

Připravili jsme pro Vás komfortní výlet na klíč. Navštíte sídlo Schwarzenbergů - zámek Orlík, vychutnáte atmosféru hradu Zvíkov a ještě se stihnete krátce zrekreovat v malebném prostředí Orlické přehrady. Její hladinu navíc zčeříte při jízdě v parníku.

Doplnění programu v bodech:
 1. služba zahrnuje: průvodce, dopravu, vstupy, oběd, cena 750,-Kč za osobu (při 10 platících)
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Kancelář destinačního managementu - nejlepší průvodce regionem Písecka, budova autobusového nádraží
Písek
39701
www.icpisek.cz
Kontakt: Kancelář destinačního managementu - nejlepší průvodce regionem Písecka, budova autobusového nádraží
Slavík Martin
slavik@cksaturn.cz
+420725774251
Základní informace o nabídce:

Z Písku po stopách dobrého vojáka Švejka, aneb legenda je živá.

Užijte si příjemnou procházku, při které doslova narazíte na českou legendu. Jedná se o pěší výlet, při kterém se to spazieruje skalnatým údolím Otavy z Písku do Putimi. Zde terpve poznáte kouzlo jižních Čech a bude Vám rázem jasné, proč Jaroslav Hašek na Písecko nezapomněl ani po letech.

Doplnění programu v bodech:
 1. služba zahrnuje: průvodce, legendu, netradiční oběd, dopravu, vstupy
 2. cena: 300,-Kč osoba (při objednávce 10 platících)
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Kancelář destinačního managementu - nejlepší průvodce regionem Písecka, budova autobusového nádraží
Písek
39701
www.icpisek.cz
Kontakt: Kancelář destinačního managementu - nejlepší průvodce regionem Písecka, budova autobusového nádraží
Slavík Martin
slavik@cksaturn.cz
+420774251
Základní informace o nabídce:

Den poznání a relaxace v písecké přírodě.

I méně sportovně založení můžou využít náš jednodenní balíček služeb. Relaxace v jedinečném klimatu Vrážských hvozdů může být v podobě pěší túry, nebo nordic-walkingového pochodu, či pozvolné procházky s výstupem na rozhlednu. Notně okysličeni pak usedneme do příjemné hospůdky, nebo wellness zařízení.

Doplnění programu v bodech:
 1. služba zahrnuje: průvodce (instruktora), dopravu, oběd, zapůjčení sportov. nářadí
 2. cena: kalkulace dle počtu objednávajících
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Kancelář destinačního managementu - nejlepší průvodce regionem Písecka, budova autobusového nádraží
Písek
39701
www.icpisek.cz
Kontakt: Kancelář destinačního managementu - nejlepší průvodce regionem Písecka, budova autobusového nádraží
Slavík Martin
slavik@cksaturn.cz
+420774251
Základní informace o nabídce:

Horolezecký prázdninový kemp

Jihočeské skalní oblasti se nacházejí na romantických místech v údolích řek Lužnice, Otava, Vltava. Týdenní kemp pro začátečníky, pokročilé, děti, mládež a dospělé je zaměřen na rozvoj základních pohybových dovedností při lezení na skalách. Jen Táborsko nabízí dostatek kvalitních lezeckých oblastí pro výcvik i trénink. Do toho všeho je možno si udělat i výlet do sousedních oblastí na Českobudějovicku. Díky tomu se seznámíte s různými terény a poznáte další oblasti skalního lezení. Základnou nám bude stanový kemp a odtud budeme vyrážet za lezením do okolí. Celý výcvik je veden pod dohledem horského vůdce UIAGM. Materiál potřebný k provozování tohoto sportu dostanete bezplatně zapůjčený. Na památku po skončení kempu dostanete pamětní diplom, metodickou brožurku a CD s fotkami z průběhu celého týdne. Na závěr týdne bude táborák spojený s diashow z akcí horolezecké školy. Termíny: 11.-18.7.2009, 1.-8.8.2009

Doplnění programu v bodech:
 1. Návštěva skalních oblastí Táborska-Choustník, Modrý lom pod Táborem, Skály u Bechyně
 2. Lezecký výlet na skály u Jickovic u Zvíkova
 3. Výcvik v lezení, slaňování, jištění, zacházení s lezeckou výstrojí, práce s průvodcem,topografie,GPS
 4. Vícedélkové lezení, základy záchrany
 5. Možnost koupání v některých oblastech, možnost kombinace se splutím části Lužnice
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: ČSLA 405
Planá nad Lužnicí
39111
http://www.adrenalin.cz
Kontakt: Vít Novák, Adrenalin sport
Vít Novák
adrenalin@adrenalin.cz
+420723633428
+420381292427
Základní informace o nabídce:

nabídka letních akcí v Poli "na statku"

Jsme jhč.statek s dvorem,stodolami,sadem ale i s hospodou,sálem a velkým pensionem v malé vesničce/70/ u Blatné.Přesto se snažíme,dokud můžeme,nabídnout trochu víc.Statek jsme koupili v r.1992 a od r.1994,mezi okopáváním zdí a pod.tu běží o prázdninách kulturní program.Nejdříve koncerty /Mišík,P.Novák,Mňága,ZNC,Odyssea aj./a divadla pro děti.Později zájem o hudbu opadl.Žena se stala znalcem vína-proto Slavnosti vína,protože Pivních je dost,divadla pro děti zůstala a jsou nejvíce navštěvovaná/100-150 dětí !/ Vše o nás,vč.programu a upřesnění titulů divadel najdete na našich stránkách: www.skocdopole.cz Přijeďte se podívat.

Doplnění programu v bodech:
 1. Divadla pro děti/loutky + živí herci/ neděle 5.-12-19-26.7. a 2.-9.8.2009 16.00
 2. Divadlo pro dospělé/komedie se zpěvy/ sobota 1.8.2009 21.00
 3. Slavnosti vína s cimbálovou muzikou sobota 8.8.2009 18.00
 4. Konec léta s tancem-závěrečná s Odyssea classic+Vítkovo kvarteto sobota 29.8. 20.00
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Hospoda "na statku" 38801 Pole p.Blatná
Pole /u Blatné
38801
http://www.skocdopole.cz
Kontakt: Hospoda "na statku"
Václav Běhavý
skocdopole@skocdopole.cz
+420383491007
+420383491007
Základní informace o nabídce:

Penzion a restaurace U Mauritzů - Stožec

Pohoda i dobrodružství v srdci šumavské přírody.

Doplnění programu v bodech:
 1. Rodinná dovolená, víkendy s přáteli, team-building pro vaši organizaci, ozdravné pobyty.
 2. Kvalitní ubytování v šumavském stylu, domácí kuchyně a rodinná atmosféra.
 3. Turistika, kola, kánoe, inline bruslení, houbaření, výlety po jižních Čechách a Dolním Rakousku.
 4. Ceny od 300 Kč/den a osobu, sleva pro skupinové pobyty, možnost polopenze i plné penze.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Stožec 52
Prachatice
38444
http://sweb.cz/umauritzu/
Kontakt: Blažena Peková
Blažena Peková
mauritz.stozec@mybox.cz
+420388335166
+420388335168
Základní informace o nabídce:

Open air Musicfest Přeštěnice

Kultovní hudební festival nedaleko Milevska nabízí ve dnech 9.-11. července vystoupení více jak 60 skupin z Čech a zahraničí. Návštěvníci se mohou těšit například na Chinaski, UDG, Sto zvířat, Jaksi Taksi, JERX (Německo) a další.

Doplnění programu v bodech:
 1. Vstupenky v síti Tickestream, Ticketpro a Ticketportal
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Přírodní areál firmy MAVL
Přeštěnice
39901
Kontakt: Josef Kašpar
musicfest@prestenice.cz
+420603913307
Základní informace o nabídce:

Ubytování v ragionu Blanicko - otavském

Přehled ubytování a nabízených služeb v regionu Blanicko-Otavském s turisticky zajímavými místy jako jsou město Vodňany, poutní místo Lomec, město Bavorov,Protivín se svým pivovarem a krokodýlí farmou, Albrechtice nad Vltavou s kostelem z 12.stol sv.Petra a Pavla s lidovým hřbitůvkem, Tálín a Tálínský rybník, Heřmaň-rodiště Jana Čerka, Ražice- ptačí rezervace NATURA 2000, Putim,Budičovice - selské baroko, najdete na www.blanicko-otavsko.eu. Mimo kulturní památky návštěvník najde i zajímavý kulturní program po celý rok.

Doplnění programu v bodech:
 1. únor - masopustní veselice - Skály u Protivína, maškarní plesy
 2. duben - Krajem básníka Jana Čarka - 14.2. pochod, pořadatelem je Obec Heřmaň,
 3. květen - 16.5. Rockem proti rakovině - Obec Ražice
 4. červen - 5.-6.6. XXV.Ražický pražec - Ražice
 5. srpen - 31.7. a 1.8. Rýžování zlata na Otavě v kraji Jana Kupky - Kestřany
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Dobrovolný svazek Blanicko-Otavského regionu a DSO Zlatý vrch
region
www.blanicko-otavsko.eu
Kontakt: Dobrovolný svazek obcí Blanicko-Otavského regionu
Andresová Miluše
blanicko@centrum.cz
+420724251247
Základní informace o nabídce:

Noční prohlídky hradu Rožmberk 2009 -

Jaký vlastně byl milovník renesanční zábavy, lahodného moku a krásných žen - Petr Vok z Rožmberka? Tušíte, že vlastnil největší sbírku knih jakou dokázal kdy kdo v jeho době shromáždit. Víte, že byl udatným válečníkem i zkušeným politikem, který odvrátil vpád pasovského vojska od jižních Čech? To a mnohé jiné se dozvíte při některé noční prohlídce.Přijďte s námi oslavit 470 výročí narození tohoto renesančního velmože!

Doplnění programu v bodech:
 1. Termíny prohlídek: Vybrané pátky a soboty od června do září 2009
 2. Ceny vstupného: Dospělí 210,- Kč Děti do 15 let, studenti, senioři nad 60 let 170,- Kč
 3. Vstupenky pouze na předběžné rezervace!
 4. Prohlídky probíhají pouze v českém jazyce.
 5. Změna termínu vyhrazena.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Státní hrad Rožmberk nad Vltavou
Rožmberk nad Vltavou
38218
http://www.kultur-kontakt.cz
Kontakt: Agentura Kultur-Kontakt
Miroslav Mareš
mares@kultur-kontakt.cz
+420777113433
Základní informace o nabídce:

Slavnosti Trojmezí 2009

Letní festival, který se koná vždy první týden v srpnu ve Slavonicích a přináší nabídku mírně alternativní kvalitní kultury: autorská čtení, kreativní dílnu pro děti, přírodovědnou vycházku do přírody, divadlo, koncert, divadelní představení pro děti a další, méně frekventované žánry. V roce 2009 se bude konat již jeho XIII. ročník v době od 2. do 8. 8. 2009.

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Slavonice- náměstí, mázhauz, sál muzea, budova bývalého kina,v prostorách partnerských spolků, Maříž
Slavonice
37881
http://www.slavonice.cz
Kontakt: Slavonická renesanční společnost, o.s.
Zdeňka Chadimová, předsedkyně sdružení
srs.sdruzeni@seznam.cz, srs@slavonice.cz
+420602435451
Základní informace o nabídce:

Výstup na šumavské třitisícovky

Nenáročný výstup na okolní třitisícovky. Vhodné i pro rodiny s dětmi. Večer country hudba, rožnění, grilování. Ubytování v chatkách. Cena 1500,-Kč - zahrnuje 2 x ubytování, 2 x polopenzi. Přihlášky mailem.

Doplnění programu v bodech:
 1. nástup v pátek 22.5.2009 po 18 00 hod.
 2. odjezd v neděli 25.5. dopoledne
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Ádova chatová osada - kemp Úbislav
Stachy - Úbislav
38473
http:// www.kemp-ubislav.unas.cz
Kontakt: Ádova chatová osada - kemp Úbislav
Žižka Adolf
kemp-ubislav@seznam.cz
+420603272746
Základní informace o nabídce:

Výšlap do Zálesí

Asi 10 km výšlap do malé vesničky Zálesí. Množství panoramatických pohledů do šumavského podhůří. Vhodné i pro nesportovce. Večer rožnění velikého krocana, country hudba. Ubytování v chatkách. Cena 1800,-Kč - zahrnuje 2 x ubytování, 2 x polopenzi. Přihlášky mailem.

Doplnění programu v bodech:
 1. nástup v pátek 12.6.2009 po 18 00 hod.
 2. odjezd v neděli 14.6.2009 dopoledne
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Ádova chatová osada - kemp Úbislav
Stachy - Úbislav
38473
http:// www.kemp-ubislav.unas.cz
Kontakt: Ádova chatová osada - kemp Úbislav
Žižka Adolf
kemp-ubislav@seznam.cz
+420603272746
Základní informace o nabídce:

Relaxace v Hotelu Stachov

Hotel Stachov nabízí zpestření pobytu v nové vybudované luxusní sauně, zvýšení kondice ve fitcentru a uvolnění při masáži.

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Stachy 84, vzdálen 5 km od lyžařského areálu Zadov
Stachy, okr. Prachatice
38473
http://www.hotelstachov.cz
Kontakt: JUDr. Martin Aleš
Božena Dragounová
info@hotelstachov.cz
+420388428514
+420388428514
Základní informace o nabídce:

640 let Mlýna u splavu - Vnorovice u Dačic

První písemná zmínka o Mlýnu ve Vnorovicích se datuje až v dávném roce 1369. Letos tedy od této chvíle uplyne již dlouhých 640 let! Za tu dobu prostřídal Mlýn na krásném místě u lesa a řeky Dyje i řadu názvů: Hartův, Hadrův, Spálený... Několikrát vyhořel a byl znovu postaven (odtud i jeden z názvů). Od r. 2004 ho nazýváme jednoduše U SPLAVU, a je tak i značen v nových mapách. Mlýnská práva sice ztratil v 70. letech min. století, ale snad se nám již brzy podaří opravit a obnovit alespoň turbínu a náhon. V současnosti skýtá pohodlné ubytování až pro 16 osob a útulnou Hospůdku s atraktivním venkovním posezením (v létě má otevřeno denně). Letos si několika akcemi pro veřejnost připomeneme uvedené krásné kulaté výročí - sledujte proto náš web, kde budou všechny novinky aktuálně prezentovány!

Doplnění programu v bodech:
 1. přímo na cyklostezce (č. 16) trase Nordic Walking (č. 18) mezi Dačicemi a Slavonicemi
 2. projížďky na koních, ubytování, firemní a rodinné akce, srazy motorkářů
 3. občerstvující posezení venku na terase u lesa s kouzelným výhledem na splav Dyje
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Vnorovice 26 (600 m od vísky Vnorovice, 5 km od Dačic)
Staré Hobzí
38001
http://www.vnorovice.cz
Kontakt: Vnorovice.cz
Kateřina Bouda Kašparová
mail@vnorovice.cz
+420777600033
+420384497151
Základní informace o nabídce:

Cykloturistický ráj v okolí Fähnrichova mlýna na polosamotě v romantickém prostředí u řeky

Okolí Fähnrichova mlýna je opravdovým cykloturistickým rájem pro všechny věkové kategorie a stupně zdatnosti. Posezení v příjemném prostředí zahradní restaurace Bumbálka umocní ještě více Váš celodenní cykloturistický zážitek. Od venkovního grilu a ze zahrádky restaurace budete mít Vaše malé potomky dovádějící na dětském hřišti pod kontrolou. Ve mlýně ubytujeme až 60 osob v 16 pokojích s vlastním sociálním zázemím a 2 apartmánech s jednoduše vybavenou kuchyňkou. Vaše domácí mazlíčky vezměte sebou.Parkování před mlýnem je zdarma. Vykoupat se můžete v řece Nežárce, nedaleké pískovně, v okolních rybnících nebo ve venkovním aquaparku v Jindřichově Hradci. Tipy na výlety: Zámek Emmy Destinové ve Stráži nad Nežárkou (1,5km),zámek Jemčina (6km), Třeboň se Schwarzenberskou hrobkou (15km), zámek v Jindřichově Hradci, úzkokolejka (15 km), pohádkový vodní zámek Červená Lhota (30km), České Budějovice (39km), zámek Hluboká (47km),Holašovice - česká vesnice (50km), Český Krumlov (62km)

Doplnění programu v bodech:
 1. Cykloturistika v okolí Fähnrichova mlýna (Úschovna kol zajištěna zdarma)
 2. Výborná domácí kuchyně, ochotná obsluha, příjemné posezení v zahradní restauraci Bumbálka
 3. Výlety do blízkého okolí, koupání, rybolov, sběr lesních plodů a hub
 4. Pobyt vhodný pro skupiny i jednotlivce, rodinné rekreace, školení, školy v přírodě
 5. Otvírací doba od 10 - 23 hodin
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Fähnrichův mlýn U Fähnrichů 90
Stráž nad Nežárkou
37802
http://www.freizeitland.cz
Kontakt: Mgr. Jiří Hořejší
Jiří Hořejší
info@freizeitland.cz
777310583
222964460
Základní informace o nabídce:

Tandemový seskok-100% čistý adrenalin!

Tandemový seskok je ideální možnost, jak bezpečně poznat svět parašutismu, jak zažít něco výjimečného, mimořádného, úžasného, prostě něco, co se nedá popsat!Příprava k seskoku trvá asi 15 minut ve kterých si nacvičíte vše, co pro seskok potřebujete. Pak Vás již čeká výsadkový letoun a 25 minut stoupání do výšky 4000 m s výhledy na celé "jihočesko" a občas i kouzelná panoramata Alp. A jde se na to, je tu volný pád! Ve výšce cca 1500 m tandemový pilot otevře padák. Hluk během volného pádu je vystřídán šuměním vzduchu ve šňůrách padáku a kouzelnými pohledy na šumavskou krajinu. Pokud potřebujete vše dokázat vlastními silami a jste ochotni světu parašutismu věnovat prodloužený víkend, nabízíme základní parašutistický výcvik. A seskok s padákem typu křídlo s automatickým otevřením z výšky 15OOm. Pro koho je tato dávka adrenalinu příliš silná, může si dopřát romantický, letecký výlet nad šumavskou krajinou. Tyto zážitky můžete zprostředkovat i svým blízkým formou dárkového poukazu.

Doplnění programu v bodech:
 1. Zážitky jsou dostupné každý víkend po dohovoru možno i v týdnu.
 2. Možnost skupinových slev.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Letiště AK Prachatice
Strunkovice nad Blanicí
http://paraservice.cz
Kontakt: Ing. Michael Vachuta-Parasevice.z
Ing. Michael Vachuta
Info@skydiveclub.cz
+420603508190
Základní informace o nabídce:

Wellnesscentrum Aqua viva

Lázně Aurora Třeboň Vás srdečně zvou do Wellnesscentra Aqua viva. Najdete zde bazénový komplex se slanou vodou (teplota vody 30°C) a v něm plavecký bazén (25 m), vodní atrakce (tobogán, divoká řeka, whirlpooly, hydromasážní lavice, chrliče, vodní hřib), parní kabinu. Dále je zde k dispozici sauna, vibrosauna, japonské masážní lůžko, fitness, tělocvična, solárium, floating, squash a bowling (2 dráhy, šipky, kulečník). Otevřeno denně od 7:00 do 22:00 hodin. Vstupné 100,- Kč / osoba / hodina. Děti do 120 cm zdarma. Zároveň nabízíme cenově zvýhodněný nákup vstupenek (platí pro bazénový komplex, saunu nebo fitness) - balíček 10 vstupenek za 720,- Kč, balíček 20 vstupenek za 1.280,- Kč. K dostání v recepci Wellnesscentra nebo v pokladně lázní. NOVINKA - odpolední relaxační procedury (koupele a masáže) nabízíme od čtvrtka do soboty od 16:00 do 20:00 hodin. Více informací na www.aurora.cz

Doplnění programu v bodech:
 1. Bazénový komplex s vodními atrakcemi se slanou vodou - otevřeno denně od 7:00 - 22:00.
 2. Bowling Bar (2 dráhy) - otevřeno denně od 16:00 - 02:00, rezervace 384 750 331; 200,- Kč/dráha/hod.
 3. Fitnesscentrum - otevřeno denně 15:00 - 20:00 (po-pá), 08:00 - 20:00 (so-ne); 80,- Kč / 90 minut
 4. Squash - otevřeno denně 07:00 - 22:00, 150,- Kč / kurt / hodina
 5. Odpolední procedury - 16:00 - 20:00 (čt-so), objednávy na tel. 384 750 333 nebo na www.aurora.cz
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Lázně Aurora, Lázeňská 1001
Třeboň
37913
http://www.aurora.cz
Kontakt: Lázně Aurora s.r.o.
Ing. Sabina Kodlová
aurora@aurora.cz
+420384750111
+420384750752
Základní informace o nabídce:

Houbařské slavnosti 5.9. 2009

Již druhý ročník Houbařských slavností oslaví nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti. Pestrý „houboprogram“ Vám naservíruje mluvčí Jihočeského pohádkového království – báječný Dan Kopál. U gastronomických partnerů si budete moci pochutnat na krajových specialitách nejen z hub. Na výstavě hub a zahrádkářských výpěstků se bude moci poradit s odborníky a vyslechnout zajímavé rozhovory o místních obyčejích, houbařství, sadařství, pivovarnictví a rybářství. V kině bude připraveno „houbové promítání“ a těm nejmenším bude určeno loutkové „houbodivadlo“. Večer bude patřit houbařské diskotéce, kde se pije Houba. Pro příznivce dobrodružství bez rozdílu věku bude určen zábavný výlet s "houboprůvodci" a "houbosoutěžemi" „Cesta kolem Světa za 1 den“ se strašidelným koncem v hrobce. A proto – všichni příznivci dobrého jídla, pití, krajových obyčejů, hub, zahradních plodů a dobré zábavy neseďte doma a přijďte s námi v září do Třeboně „houbovat“.

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: historické centrum města
Třeboň
37901
Kontakt: Agentura Třeboňsko o.p.s.
Jana Formánková
formajan@seznam.cz
+420731115900
Základní informace o nabídce:

Třeboňský divadelní festival, V. ročník

Třeboňský divadelní festival (TDF) si během uplynulých 4 let našel mnoho příznivců, a to nejen mezi Třeboňáky, ale i mezi návštěvníky Třeboně. V létě roku 2009, kdy se uskuteční jubilejní V. ročník, chce organizátor festivalu, Třeboňská rozvojová o.p.s.,pokračovat v dobré tradici a dramaturgii festivalu, jehož cílem je nabídnou divácky atraktivní představení v letním období, kdy se většinou mnoho divadel nekoná. Ambicí pořadatelů festivalu je, aby samostatnou sekcí TDF byla přehlídka ochotnických divadelních souborů, kterou již v roce 2008 představili divákům v podobě 0.ročníku. Aktuální doplnění a změny programu je možno sledovat na festivalových stránkách: www.tdf.cz Přejeme příjemné kulturní léto!

Doplnění programu v bodech:
 1. 10.6.: Willy Russell: SHIRLEY VALENTINE, Hraje: Simona Stašová, Divadlo J.K.Tyla, Třeboň
 2. 3.7. Edward Albee: KOZA ANEB KDO JE SYLVIE, Hrají:Světlana Nálepková a další; Divaldo J.K.Tyla
 3. 31.7. Carl Orff: CARMINA BURANA , Tancují a hrají:Světlana Mládková a další, Zámecký park, Třeboň
 4. 6.8. VÝPRODEJ LEMURY LEPÉ, hrají a zpívají: Lenka Vychodilová, Ti3, Divadlo J.K.Tyla, Třeboň
 5. Další atraktivní představení jsou v jednání. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Třeboňská rozvojová o.p.s.; Dukelská 144
Třeboň
37901
www.tr-ops.cz ; www.tdf.cz
Kontakt: Třeboňská rozvojová o.p.s.
Veronika Tlačilová
tlacilova@tr-ops.cz
+420724093
Základní informace o nabídce:

Rybářské slavnosti 2009 - Třeboň

Ve dnech 29. – 30. srpna 2009 se v Třeboni uskuteční 5. ročník Rybářských slavností. Jako již tradičně budou mít slavnosti bohatý program. Na třeboňském náměstí bude k vidění pasování známých osobností do rybářského cechu, výstava živých ryb, ochutnávky rybích specialit; nebudou chybět ryby mražené, pečené, marinované, uzené, rybí hranolky a spousta dalších rybích specialit. Na Masarykově náměstí bude také celodenní zábavný program pro děti i dospělé. Součástí slavností budou exkurze na sádkách Rybářství Třeboň a.s. pod rybníkem Svět, rybářské závody v lovu ryb na udici, večerní ohňostroj.

Doplnění programu v bodech:
 1. Ukázky rybích pokrmů s mistrem kuchařem Petrem Stupkou
 2. Ochutnávky a prodej rybích specialit a vín Znovín Znojmo
 3. Rybí a tradiční trhy, soutěže pro děti, ohňostroj nad rybníkem Svět
 4. Závody v lovu ryb na udici pro děti a dospělé
 5. Aktuální informace a program na www.trebonsko.cz
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Třeboň
http://www.trebonsko.cz
Kontakt: Destinace Třeboňsko o. p. s.
trebonsko@trebonsko.cz
+450384701540
Základní informace o nabídce:

ROMANTICKÝ WELLNESS POBYT V POHÁDCE

ZAMILOVANÝM PÁRŮM s dětmi i bez dětí, kteří si CHTĚJÍ UŽÍT DNY PLNÉ ROMANCE,VÁŠNÍ A RELAXACE,je připraven pobyt v RODINNÉM PENZIONU POHÁDKA. Pohádka Vás zaujme svým útulným stylovým ubytováním, pohodovou a přátelskou atmosférou. VAŠE POSTEL BUDE POSETA OKVĚTÍM Z ČERVENÝCH RŮŽÍ, SAMOZŘEJMOSTÍ JE MALÉ OBČERTSVENÍ SE ŠAMPAŇSKÝM A JAHODAMI.CO BY TO VŠAK BYLO ZA POHÁDKU, KDYBY NA POKOJI NEHOŘELY SVÍCNY. V NAŠEM PENZIONU SI MŮŽETE VYBRAT UBYTOVÁNÍ Z 5 POHÁDKOVÝCH POKOJŮ - Z DRAČÍ SLUJE, PERNÍKOVÉ CHALOUPKY, POPELČINY KOMŮRKY, KRÁLOVSKÉ KOMNATY A 13. KOMNATY. Ráno posnídáte v naší pohádkové kavárně a cukrárně, kde Vás obslouží pohádkové bytosti - Jeníček, Mařenka či Červená Karkulka.Přes den pak můžete lenošit, procházet se po krásném okolí, zajet si na kole nebo prožít některou z relaxačních či wellness procedur přímo na pokoji nebo v lázních.V podvečer pak můžete zajít na další pohádkové mlsky a nápoje do kavárny.Romantickou večeři při svíčkách i hlídání dětí též zajistíme.

Doplnění programu v bodech:
 1. POBYT V ROMANTICKY VYZDOBENÉM POHÁDKOVÉM POKOJI
 2. TRAUTENBERKOVY SNÍDANĚ V KAVÁRNĚ, CUKRÁRNĚ POHÁDKA
 3. PROCHÁZKY, CYKLISTIKA, PLAVÁNÍ, WELLNESS PROCEDURY I NA POKOJÍCH
 4. PODVEČERNÍ ČAS U POHÁDKOVÉHO MLSÁNÍ
 5. ROMANTICKÁ VEČEŘE PŘI SVÍČKÁCH, HLÍDÁNÍ DĚTÍ
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Husova 67
Třeboň
37901
http://www.penzionpohadka.cz/
Kontakt: Ing. Petr Landa
Lenka Landová
penzionpohadka@atlas.cz
+420774987656
Základní informace o nabídce:

Třeboň - město historie, kultury, lázeňství a rybníkářských tradic

Jihočeskou Třeboň není třeba představat. Své kouzlo má v každou roční dobu. Historické části města vévodí dominanta renesančního zámku a typické náměstí s téměř pohádkovou atmosférou. Třeboň ale láká i svou lázeňskou tradicí a turistice nakloněné okolní krajině, díky níž patří Třeboňsko mezi nejpopulárnéjší cykloturistické regiony u nás. Třeboň - historické centrum Samotné centrum Třeboně je tvořeno stavbou zámku, gotického kláštera , souborem renesančních a barokních měšťanských domů a 4 městskými branami. Náměstí se pyšní i svou dominantou - půvabnou renesanční radniční věží. Právě nedaleko věže v podloubí se nachází i informační centrum, otevřené celoročně. Zde turisté získají nejen prospekty, mapy či průvodce, ale rovněž informace o právě probíhajících festivalech, slavnostech, kulturních akcích nebo trzích. Infocentrum spravuje vyhlídkovou věž staré radnice, divadlo J.K.Tyla i půvabnou stálou expozici Třeboňsko – krajina a lidé, nacházející se v suterénu areálu zámku.

Doplnění programu v bodech:
 1. červen a září otevřeno po - so 8:00 - 18:00
 2. červenec a srpen otevřeno denně 8:00 - 18:00
 3. zajišťování prohlídek města s průvodcem v čj a nj
 4. předprodej vstupenek na festivaly Okolo Třeboně, Třeboňská nocturna, Třeboňský divadelní festival
 5. kompletní infoservis o možnostech stravování, ubytování i dopravním spojení regionu Třeboňsko
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Masarykovo náměstí 103
Třeboň
37901
www.itrebon.cz
Kontakt: Informační, turistické a kulturní středisko města Třeboně
Mgr. Petra Pfeiferová
info@itrebon.cz
+420384721169
+420384722026
Základní informace o nabídce:

Léto s golfem nebo firemní výlet uprostřed malebné jihočeské krajiny v blízkosti Českého Krumlova

Nabízíme Vám ubytování v moderně a komfortně vybaveném hotelu, rozděleného do kategorií 3* a 4*, který se nachazí uprostřed 18-ti jamkového hřiště v malebné a ničím nerušené jihočeské krajině v blízkosti Českého Krumlova. Hotel je určen pro široké spektrum klientely; počínaje golfovými nadšenci, rodin s dětmi, turisty, až po firemní klintelu, pro kterou je připraven atypický, moderně vybavený kongresový sál. Mezi některá vyžití pro volný čas patří nejen samotné 18-ti jamkové golfové hřiště včetně driving range určeného pro veřejnost, ale také vyhřívaný vnitřní bazén, výřivý bazén St. Marten XL, fitness koutek, masáže a kosmetika na objednávku, apod. Samozřejmostí je kvalitní a stylově zařízená restaurace s minimálním denním provozem 12 hodin. Pro skupiny a hromadné objednávky nabízíme specielní slevy. Pro více informací nás navštivte na webových stránkách: www.villagegolfhotel.com či nás přímo kontaktujte na emailu: info@villagegolfhotel.cz.

Doplnění programu v bodech:
 1. Golfové, svatební a skupinové balíčky
 2. Pečlivý a osobní přístup k hostům
 3. Veškerý komfort na samotě v přírodě a přesto nadosah historického města Český Krumlov
 4. Kombinace aktivní a pasivní dovolené
 5. Speciality Svachova dvora - "grilované sele na otevřeném ohni", "Svíčková jako od maminky"
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Svachova Lhotka 1
Velešín - Mirkovice
38232
http://www.villagegolfhotel.com
Kontakt: Waxwing s.r.o., Golf club Český Krumlov
Vojtěšek Jan
info@villagegolfhotel.cz
+420774499812
+420380727949
Základní informace o nabídce:

Nově vyznačená cyklostezka Greenway Selského baroka

V sobotu 23. května 2009 bude v rámci cykloturistické akce Jaro na Blatech slavnostně otevřena vyznačená cyklostezka Greenway Selského baroka, která se nachází severozápadně od Veselí nad Lužnicí a navazuje na páteřní trasu Greenways Praha - Vídeň. 36 kilometrový okruh prochází obcemi Veselí n.L. – Borkovice – Sviny – Mažice – Zálší – Klečaty – Komárov – Svinky – Vlastiboř – Záluží – Dráchov – Veselí n. L. V romantickém prostředí selského baroka v Záluží je možné navštívit národopisnou expozici doplněnou výrobou loutek dále naučnou stezku Borkovická blata (6,5 km). V rámci okruhu možnost navštívit rodinnou keramickou dílnu u Kočků ve Svinech a jezdecký klub Dolli Zálší. Vyznačení okruhu finančně podpořila Nadace Partnerství. Bližší informace poskytne Infocentrum Veselí nad Lužnicí, nám. T. G. Masaryka 25, 391 81 Veselí nad Lužnicí. www.veseli.cz, info@veseli.cz. Tel.: 381 548 180.

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: nám. T. G. Masaryka 26, Veselí nad Lužnicí
Veselí nad Lužnicí
39181
www.veseli.cz
Kontakt: Město Veselí nad Lužnicí
Ing. Marie Hadravová
info@veseli.cz
+420381548180
Základní informace o nabídce:

Půjčování motocyklů a skútrů

Atraktivní krajinu jižních Čech a Šumavy mohou nyní návštěvníci poznávat ze sedla motocyklu nebo skůtru. Půjčují se kvalitní zánovní skútry o objemu motoru 50 ccm s automatickou převodovkou a s velkými koly, vhodné i na delší trasy a méně kvalitní vozovky - takové vedou k nejzajímavějším místům. K řízení skútrů postačuje řidičský průkaz skupiny B - na osobní automobil. Skútry je možno vypůjčit a vrátit v provozovně nebo si je nechat přistavit dle dohody. Rovněž se půjčují motocykly s objemem motoru do 350 ccm. Podle zvláštních podmínek a po prověření řidičských schopností pracovníkem půjčovny je možno zapůjčit i pečlivě restaurované či udržované motocykly z 50. - 70. let. V provozovně, která je umístěna v bývalé konírně vimperského zámku, je možné se po dohodě seznámit i s průběhem renovace motocyklů. U objektu mohou zákazníci zaparkovat na soukromém pozemku. Provozovna je v bezprostřední blízkosti zámku, dostupná po červeně značené turistické trase.

Doplnění programu v bodech:
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Vimperk, Zámek 578. Příjezd od nemocnice nebo od areálu Vodník
Vimperk
38501
http://www.pujcovna-motocyklu.cz
Kontakt: Golden car, spol. s r.o.
Jan Dressler
info@pujcovna-motocyklu.cz
420602182482
Základní informace o nabídce:

Aktivní dovolená na CIHELNĚ v Pošumaví

Na letošní letní sezónu jsme pro Vás připravili řadu kreativních kurzů pro tvořivé a aktivní lidičky.Můžete si okusit hrnčířství, malbu, kresbu či kaligrafii. Přijedˇte sami, s rodinou nebo s partičkou známých. Ubytování je zajištěno na Cihelně v chatkách, kuchyňka,společenská místnost,hřiště a ohniště jsou k dispozici. Ani Vaše děti se nebudou nudit, máme spoustu zvířátek, povozíme na ponících,podojíme ovce nebo upečeme domácí chléb. Možností je mnoho. Na Vaši návštěvu se těší rodina Nehls

Doplnění programu v bodech:
 1. Kurz keramiky: 7 dní s ubytováním a stravou(obědy), pro dospělé začátečníky,odborná lektorka.
 2. Kurz malby a kresby: 6ti denní s ubytováním a stravou(obědy), pro pokročilé i začátečníky,lektorka.
 3. Kurz kaligrafie: 4 dny s ubytováním a stravou(obědy), pro dospělé začátečníky,lektorka.
 4. Kreativní kurz pro maminky s dětmi od 0 do 7let: 4 dny,ubytování, obědy,dozor pro děti,lektorka
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: CIHELNA, na samotě v Pošumaví
Volenice 93
38716
http://www.ahoj-nehls.de
Kontakt: Romi Nehls
nehls@tiscali.cz nebo nehls@email.cz
+42073123629
Základní informace o nabídce:

Městské muzeum ve Volyni

Celoročně přístupné muzeum se stálými expozicemi (stavební vývoj tvrze, pravěk na Volyňsku) a krátkodobými výstavami (výtvarné umění, etnologie, regionální historie) v atraktivní budově středověké tvrze. Přednášky, koncerty, divadelní představení atd., aktuální program na webových stránkách.

Doplnění programu v bodech:
 1. Otevřeno: PO–PÁ od 9 do 16 hodin; SO od 10 do 17 hodin.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Městské muzeum ve Volyni, Školní ulice – tvrz
Volyně
38701
www.muzeum-volyne.cz
Kontakt: Městské muzeum ve Volyni
Karel Skalický
info@muzeum-volyne.cz
383372481
Základní informace o nabídce:

Lázně Hotel Vráž s.r.o.

Lázeňský komplex Lázně Hotel Vráž se nachází 10 km od Písku v prostředí lesnaté krajiny , která poskytuje návštěvníkům klid a soukromí. Areál je tvořen soustavou tří budov, Zámku, Léčebným a Jubilejním pavilonem. Tyto objekty jsou vzájemně propojeny koridorem.Lázně se specializují na léčení pohybového a neurologického onemocnění, poúrazových a pooperačních stavů.Hlavní metodou je využití přírodního léčivého zdroje ( peloidu ), kombinovaného s léčebnými a rehabilitačními metodami. Dále nabízíme klasické masáže, podvodní masáže, bylinné koupele, čokoládové, medové a rašelinové zábaly.K nejvyhledávanějším procedurám patří masáž lávovými kameny, indonéské masáže, které přinášejí pocit uvolnění a působí proti stresu a depresím. V lázeňském zařízení je poskytována příspěvková péče hrazená z veřejného zdravotního pojištění, nabízí i cenově zvýhodněnou lázeňskou péči pro samoplátce.

Doplnění programu v bodech:
 1. Nabízíme sezónní pobytové balíčky týdenní i víkendové.
 2. Ubytování je rozděleno do několika kategorií, cena se odvíjí dle kategorie a vybavení.
 3. Konferenční prostory s vybavením AV technikou pro semináře, přednášky.
 4. Restaurace a kavárna k posezení, možno konání firemních i rodinných večírků.
 5. Kulturní program- koncerty a bohoslužby v zámecké kapli,taneční večery, přednášky.
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Lázně Hotel Vráž, provozovna Vráž 1
Vráž
39832
http://www.lazne-vraz.cz
Kontakt: Lázně Hotel Vráž s.r.o.
Lenka Kabátková
lenka.kabatkova@seznam.cz
+420382737217
Základní informace o nabídce:

Léto 2009 na Vltavě - půjčovna kánoí Ingetour

Zažijte aktivní pohodovou dovolenou na nejoblíbenější vodácké řece. Veškeré vodácké vybavení (kánoe, rafty, pádla, vesty,...) Vám zapůjčíme v našich 7 půjčovnách na Vltavě. Půjčovna Ingetour nabízí největší rozsah vodáckých služeb: parkoviště pro vaše auta,vodácký autobus, převoz bagáže, úschova lodí, vodácké kempy a ubytovny, ...

Doplnění programu v bodech:
 1. 7 loděnic na Vltavě (Lenora, V.Brod, Rožmberk, Branná, Č.Krumlov, Z.Koruna, Boršov)
 2. přeprava bagáže, parkoviště, vodácký autobus, úschova lodí
 3. školení instruktorů vodní turistiky
 4. firemní akce
 5. vodácké kempy a ubytovny na Vltavě
Úplná adresa, popř. co nejvýstižnější popis místa, kde se nabídka vyskytuje: Půjčovna lodí INGETOUR
Vyšší Brod
38273
http://www.ingetour.cz
Kontakt: Ingetour - půjčovna lodí
Kolouch Pavel
info@ingetour.cz
+420380746139

Infoservis:Databáze Turistických informačních center ^

Dokumenty ke stažení:


Informační brožura o novinkách na letní turistickou sezónu v jižních Čechách, Horním Rakousku a dolnorakouském Waldvertelu
[PDF 3.50 MB]

Kontakty:

Jihočeská centrála cestovního ruchu

Jírovcova 1, P.O.BOX 80,
CZ-37021 České Budějovice
e-mail: info@jccr.cz
web: www.jiznicechy.cz

Turistické informace Horní Rakousko

Freistädter Straße 119,
A-4041 Linz
tel.: +43 732 221022
fax: +43 732 7277-701
e-mail: info@oberoesterreich.at
web: www.hornirakousko.at

Turistické informace Waldviertel Tourismus

Sparkassenplatz 4,
A-3910 Zwettl tel.: +43 2822 54109
fax: +43 2822 54109-36
e-mail: info@waldviertel.or.at
web: www.waldviertel.at

 

 

Prezentace je součástí projektu s názvem "Podpora zahraničního příjezdového cestovního ruchu jižní Čechy, Horní Rakousko, Waldviertel". Tento projekt je spolufinancován Jihočeským krajem a Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) v rámci programu Evropská územní spolupráce Rakousko-Česká republika 2007-2013.