Retrogaming v Jihočeském muzeu již jen do 28.11.

Zábavnou interaktivní výstavu Retrogaming v Jihočeském muzeu mohou návštěvníci vidět jen do konce tohoto týdne 28.11.

Unikátní interaktivní výstava pod názvem Retrogaming představuje historii výpočetní techniky od počátků po polovinu 90. let 20. století. 

Největší pozornost je věnována počítačovým hrám a domácím počítačům a konzolím z 80. let – československým i zahraničním. Návštěvník se seznámí také s velkými herními hity, s dobovými herními časopisy, s problematikou pirátství apod. Součástí výstavy je i "pařanské doupě" – herna s historickými počítači, herním automatem i s moderními PC s emulátory - se stovkami her, které si návštěvník může zahrát!

Pamětníci si mohou připomenout velké herní hity – od Pac-Mana a Space Invaders přes Prince of Persia nebo třeba Cannon Fodder až po Doom a Street Fighter II. Řada her si zachovala svoji hratelnost dodnes, a tak si i ti nejmladší návštěvníci, zvyklí na dokonalou grafiku a zvuk, s chutí zahrají Dynablaster, Lemmings nebo Vroom.

Výstavu doplňuje spoustu zajímavostí o historii výpočetní techniky (počátky, IBM, Atari, Commodore, Apple, Sinclair, československé počítače, herní konzole, ostatní). K vidění jsou i časopisy, literatura, informační panely o historii počítačových her nebo herní plakáty.

Součástí expozice je také herna / pařanské doupě, kde si návštěvníci mohou zahrát na starých počítačích, automatech a herních konzolích.

Otevírací doba výstavy 9:00 - 17:30 hodin. 

Info k aktuálním opatřením: Návštěvnická kapacita je omezena tak, aby osoby mohly dodržovat rozestup 1,5 metru. Pokud je to možné, raději do muzea před návštěvou zavolejte, zda není kapacita naplněna. Více k opatřením ZDE.

Zdroj: Jihočeské muzeum

Zpět