EXKURZE DO JITEXU

Cílem výletu může být hrad, zámek, dobrodružná stezka nebo také prohlídka různých provozů. Tak trochu netradiční exkurzi si můžete zarezervovat a následně prožít v jihočeském Písku. Podíváte se do nitra výroby textilu a dnes již unikátních továrních prostor.

Textilní továrna JITEX, založená v roce 1948, patří k dominantám města Písek. Stále se zde plete a šije textil, dokonce továrna patří k velkovýrobcům funkčního oblečení. Areál byl vystavěn začátkem 50. let jako ukázkový závod první pětiletky, ještě ale dle Baťovských továrních principů. Interiér JITEXu má charakteristický industriální ráz, který lze dnes jen obdivovat, stejně jako šikovnost zdejších pracovníků, kteří stále střeží know-how textilního průmyslu.

* Exkurze je možná, pokud skupina čítá nejméně 15 osob. Prohlídku doporučujeme zájmovým skupinám spolkům i školám.

* Časová náročnost je přibližně 60 minut a během prohlídky uvidíte komplexní výrobu textilní pleteniny od vstupního materiálu/suroviny až po hotový výrobek.

* Exkurzi je možno objednat od pondělí do pátku v dopoledních hodinách a součástí je i možnost nákupu v podnikové prodejně za zvýhodněné ceny. * Kontakt: Martin Slavík, 737 50 69 50, slavik@piseckem.cz

Zpět