Vimperk a Šumava = sport a pohodová zábava

Nespočet kulturních akcí i nových projektů v cestovním ruchu je letos připraveno pro návštěvníky Vimperka. TOP akcí, kterou vám doporučujeme je logická hra na principu her únikových Steinbrenerova tiskárna.

Novinkou a hlavním tahákem letošní turistické sezóny ve Vimperku bude nová logická hra pro rodiny s dětmi nebo kolektivy přátel Steinbrenerova tiskárna. Hra je inspirována v současnosti módními a stále žádanějšími hrami únikovými, které představují příjemné strávení volného času a současně zapojení mozkových závitů všech zúčastněných.  A protože Vimperk se rovná knihtisk a knihtisk se rovná Steinbrener, rozhodli jsme se věnovat naši hru osobě právě Johanna Steinbrenera. Během hry si vyzkoušíte své schopnosti logického uvažování, týmové spolupráce a bystrého úsudku. V historickém sklepení na vás čekají zamčené truhly, nedobytné zásuvky a tajemné indicie vedoucí k nalezení „pokladu“.

Hra bude trvat maximálně 1 hodinu, a komu zbude čas, může si na informačních panelech projít historii vimperského knihtisku v textové podobě. Na základě vlastních zkušeností doporučujeme hru rodinám s dětmi ve věku přibližně od 11 let, nicméně i mladší děti nepřijdou zkrátka. Pokud nebudou chtít pomáhat rodičům v hledání „pokladu“ máme pro ně připraveno jednoduché zázemí s hrami a potřebami pro kreslení. Hru bude možné navštívit pouze po předchozí telefonické domluvě na Turistickém informačním středisku ve Vimperku a rezervaci konkrétního termínu. Hra bude v provozu během pracovního týdne, 2x během dopoledne a 1x za odpoledne. Návštěvu během víkendů je nutné domluvit předem na tel.: 388 402 230 nebo emailu infocentrum@mesto.vimperk.cz.

Vstupné:
dospělí              100 Kč
děti                    do 10 let zdarma
                          11 – 15 let 50 Kč
rodinné              250 Kč (2 dospělí + max. 3 děti)
skupinové          400 Kč (max. 5 dospělých osob)
důchodci            50 Kč

Ve Vimperku myslíme též na naše nejmenší návštěvníky. V průběhu letních prázdnin pro ně zprovozníme  „Hravou stezku pro skřítky a víly“, kterou připravujeme ve spolupráci se Správou NP a CHKO Šumava. Konkrétně se jedná o oživení a doplnění části vycházkového okruhu kolem Vimperka nedaleko historické vodárny Solar. Krásný výhled na historické centrum města, nenáročná trasa, stromové schránky, razítka a při zdárném příchodu do cíle též drobnost pro všechny skřítky a víly darovaná z rukou pracovnic Turistického informačního střediska ve Vimperku.  Vycházková trasa v délce necelých dvou kilometrů je určena pro rodiny s dětmi, nicméně vzhledem k terénu není zcela bezbariérová. Takže malinké děti do krosen na záda, s kolem nebo kočárkem trasu nedoporučujeme. Více informací o hravé stezce podají pracovnice Turistického informačního střediska ve Vimperku.

Z kulturních akcí, které doporučujeme je zcela jistě 17. ročník tradičního setkání dřevosochařů, který se uskuteční v termínu od 24. do 27. července v městském parku nebo Divadelní léto na zámku ve Vimperku.  Další akce a tipy na výlety na www.vimperk.cz nebo na tel.: 388 402 230, infocentrum@mesto.vimperk.cz

Zpět