Cyklovíkend na jihu Čech

Víkend 6. – 7. května potěší všechny milovníky cykloturistiky. Na jihu Čech se koná hned několik cyklistických akcí, kterými se zahájí u nás na jihu cykloturistická sezóna. Z nabízených tras si vyberou jak rodiny s dětmi, které ocení trasy kratší a méně náročné, tak zdatní cyklisté. Vyvrcholením celého víkendu pak bude Oficiální zahájení cyklistické sezóny ve Zvíkovském Podhradí.

Zahájení cykloturistické sezóny ve Zvíkovském Podhradí

Tradiční Zahájení cyklosturistické sezony v Jihočeském kraji se letos ponese ve znamení setkání tří pelotonů po třech řekách - Vltavě, Lužnici a Otavě - 7.5. ve Zvíkovském Podhradí. Pro ty, kteří se rozhodnou přijet po vlastní ose, jsou připraveny dva cyklovýlety: „pohodový“ (15 km) vhodný pro rodiny s dětmi, zpestřený plavbou lodí na Orlík, a pro zdatnější cyklisty „přírodě bližší“ (38 km) po trase kolem Otavy. Odpolední program bude skutečně bohatý, vyplněný hudbou, kvalitním občerstvením, soutěžemi, zábavou pro děti a řadou dalších překvapení. Po skončení oficiálního programu je možné využít dopravu ze Zvíkovského Podhradí vybranými směry zdarma. Více informací zde.

Slavnosti květů

Každoročně probíhající cyklistická akce se letos chystá 6.5. opět v jihočeských Chelčicích a provede účastníky nádhernou ovocnářskou oblastí mikroregionu Chelčicko-Lhenického. Tradiční trasa bude zpestřena a rozšířena o další úsek trasy za Selským barokem a na akci Vaříme, smažíme a pečeme z regionálních potravin do Pištína. Více informací zde.

Jihočeské BaroKolování aneb Kypré tvary – to se nosí!

Cyklovýlet o délce 69 km z Tábora na Soběslavsko-veselská blata za stavbami selského baroka. Pro účastníky je připraven doprovodný kulturní program, který bude koncipován jako barokní – mušktetýrský. Cyklisté si mohou u výchozího bodu naučné stezky mezi Soběslaví a Mažicemi od 11 do 13 hodin vyzkoušet královské kuželky, hod věnečku na kord, výcvik mušketýrů či focení v mušketýrských kostýmech ad. Více informací zde.

NA KOLE KOLEM Horní Plané

2. ročník pohodové cyklo akce s občerstvovacími zastávkami se uskuteční 6.5. v Horní Plané. Účastníci si mohou vybrat ze 2 okruhů: 20 km a 63 km dle fyzické kondice. Více informací zde

Zpět