V turistické oblasti Písecko přibudou dva nové pivovary!

Milovníci piva už nyní můžou ochutnat ryze písecká piva a během roku 2018 se bude vařit pivo i v Čížové.

Dosud návštěvnící i rodáci mohli ochutnat místně vařená piva na Zvíkově v Pivovarském dvoře nebo v obci Dražíč v pivovaru Lipan. Tyto pivovary si za dobu více než dvaceti leté existence vybudovaly výbornou pověst a štamgasti se do nich rádi vracejí. Nyní k nim přibudou další dva!

Písecký hradební pivovar

Už nyní funguje přímo v královském městě Písku a byl zbudován na místě původního opevnění. Vstup do něj je jak z centra města Písku z Havlíčova náměstí, tak z Palackého sadů. Vaří se široká nabídka nefiltrovaných a nepasterizovaných piv.

8. března 2018,  symbolicky nejen mužům k MDŽ, se na čep dává nový speciál Písek American Pale Ale (PAPA) s hnědočervenými barevnými tóny, svěží chuti a s výrazným chmelovým aroma typickým právě pro americký Ale, který je uvařený ze sladů carared, carahell, carafa, plzeňského světlého sladu a mnichovského sladu, a chmelený chmely Hallertauer Blanc a Huell Melon.

Pivovar Čížová

Vlastně je to zatím jen provizorní název pro pivovar, který právě vzniká v klenutém sklepení Čížovského zámku. Už se však cvičně uvařila testovací dávka Čížovské dvanáctky a moc se povedla. Obec Čížová už slyne kvasovým chleb  upečeným v původní peci v Pekárné Zlivice a také vyhlášenými uzeninami od řezníka Doubka.  Navíc Čížovou prošel v rámci Jihočeské anabáze i dobrý voják Josef Švejk, takže smáčet rty právě zde v pivu se přímo nabízí.

 Na fotce je právě opravovaný zámek Čížová.

 

Zpět