Značené trasy pro vozíčkáře - Vrbenské rybníky, Č.Budějovice

Klub českých turistů připravil další trasu pro vozíčkáře. Tentokrát ji naleznete v Českých Budějovicích u Vrbenských rybníků. K trase je vydána i informační mapka.

Klub českých turistů  v rámci akce turistika pro všechny buduje vozíčkářské trasy (garantuje průjezd a obtížnost těchto tras) v terénu. Dále dle možností zpřístupňuje chaty KČT pro vozíčkáře. Finanční prostředky získáváme z akce „Novoroční čtyřlístek„, která probíhá každý rok od prosince do ledna. Jedná se o dobrovolný příspěvek.

V Jihočeském kraji v průběhu letních měsíců již vybudoval druhou vozíčkářskou trasu. První trasa byla vybudovaná v Lutové a okolí u Chlumu u Třeboně . 

Výchozí místo je u vjezdu do sociálního centra Arpida.Trasa je dlouhá 5,6 km, ale je možnost zkrátit okruh na 3 km s celkovým převýšením 15m.Na trase jsou inforační panely naučné stezky Po hrázi Vrbenských rybníků a panely o KČT a centru Arpida.Na trase je vybudováno odpočinkové místo – sezení pro doprovod kde lze sledovat ptactvo nad vodní hladinou.Vedení trasy je vedeno převážně po zpevněných komunikacích s minimálním nebo žádným provozem.Část trasy vede po chodnících kolem silnice s běžným provozem.Povrch je písčito-oblázkový , zpevněný a po dešti se mohou vyskytovat kaluže. Trasa je určena pro všechny druhy vozíku s doprovodem.Partneři trasy jsou: Klub českých turistů, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a bankovnictví, Lesy ČR s.p. ,Arpida , centrum pro rehabilitaci Č.Budějovice . Realizaci provedla firma BO CO spol. s r.o. Ústí nad Orlicí. K uvedené trase byla vydána informační mapka se zákresem a popisem. V Českých Budějovicích je k dispozici na těchto místech: recepce KÚ Jihočeského kraje, Informační centrum JCCR obchodní centrum Mercury, recepce Arpida, IC města České Budějovice.

Od roku 2009 Klub českých turistů vybudoval a otevřel trasy 2009 Brno, 2010 Lutová, 2011 Plzeň a Hradec Králové, 2012 Praha –Stodůlky a Vizovice, 2013 Kladruby u Vlašimi a Hrabyně, 2014 Svitavy a Praha –Kundratice, 2015 Slatiňany, 2016 Černý Nadýmač, 2017 okolo Klimkovic, 2018 Františkovy lázně a České Budějovice – Vrbenské rybníky.

Franc Jiří (předseda oblasti KČT Jihočeský kraj z.s.)

Zpět