Výstava "Domov jménem rodina" v Českých Budějovicích

Symbolicky bude výstava na téma rodiny jihočeského fotgrafa zahájena vernisáží na den matek v nově přístupném kostele nedaleko Senovážného náměstí.

Kdy: Vernisáž - neděle, 12. května 2019 (dále putovní výstava v Českých Budějovicích do 28. 7. 2019)
V kolik:16.00 - 17.00 hodin (vernisáž a divadlo) a 20.00 – 22.00 hodin (Koncert duchovní hudby)
Kde: Kostel a Křesťanské rodinné centrum Petrklíč, Žižkova 250/4, České Budějovice 
Téma: Vernisáž celoměstské putovní výstavy - "Domov jménem rodina“, kterou bude zahájena celoměstská fotografická výstava
Co: Vernisáž série velkoformátových portrétu velkých pěstounských rodin rozmístěné nejen v historickém jádru města od jihočeského fotografa Jana Voběrky. 
Vstupné: Dobrovolný příspěvek

Cílem této benefiční aktivity je přivést návštěvníky města na nejrůznějších zajímavá místa centra Českých Budějovic a jeho bezprostředního okolí. Podnětem k putování budou fotografie známého jihočeského fotografa Jana Voběrky, které pod společným jmenovatelem „Domov jménem rodina“ představí unikátní portréty více než desítky velkých pěstounských rodin nejen z našeho kraje. Tím výstava navazuje na téma Národního týdne pro rodinu 2019: „Rodina má cenu“. Fotograf Jan Voběrek velmi pečlivě vybral 11 míst nejen v historickém jádru Českých Budějovic, kde jeho dílo nejlépe vynikne. Návštěvníci budou mít k dispozici publikaci, ve které bude také plán města s vyznačením konkrétních zastavení. Mohou tak při svém putování poznávat i ta místa, která nejsou běžně komerčně přístupná. Tato publikace bude distribuovaná prostřednictvím facebookových stránek projektu, webových a facebookových stránek města a Informačního systému Cestovního Ruchu Jihočeského kraje, informačních středisek, a bude také k dispozici na stojanech s vystavenými fotografiemi.

V neděli 12. 5. 2019, v Den matek, bude v 16.00 oficiálně zahájena vernisáží tato celoměstská fotografická výstava v Křesťanském rodinném centru Petrklíč, Žižkova 250/4, České Budějovice. Část fotografií bude vystavena společně, než se přemístí na vybraná místa. Pro maminky bude připraveno překvapení a pro jejich miláčky Kolotoč pohádek od loutkového divadla Já to jsem v podání Jaroslava Marčíka a Evy Marčíkové ml. Ve 20.00 hodin začne v překrásném kostele Panny Marie růžencové, Žižkova 250/4, České Budějovice Večer chval při svíčkách s kapelou FamilyBand s důrazem na Svátek matek. Vstupné dobrovolné. Výstava v různých veřejně dostupných prostorách ve městě potrvá od 12. 5. do 28. 7. 2019, kdy bude zakončena benefičním koncertem skupiny Streetwings ze Španělska. 

Tento projekt je součástí nového produktu cestovního ruchu v Jihočeském kraji s názvem „Křesťanské Povltaví“ a je spolufinancován městem České Budějovice.

Křesťanské Velikonoce, které realizuje Spolek Most, nabídnou návštěvníkům města 12 akcí na nichž představí tradici Velikonočních svátků různými workshopy, koncerty, přednáškami, osobními setkáními či ojedinělou fotografickou výstavou. Součástí je také Svátek matek a Národní týden pro rodinu.

Seznam akcí zde: Křesťanské Velikonoce v Českých Budějovicích

Šestá akce je benefiční a má název ZAHÁJENÍ CELOMĚSTSKÉ FOTOGRAFICKÉ VÝSTAVY JIHOČESKÉHO FOTOGRAFA JANA VOBĚRKA S NÁZVEM „DOMOV JMÉNEM RODINA“ TÉMATICKY ZAMĚŘENÁ NA PĚSTOUNSKÉ RODINY

Zpět