Koncert v rámci akce Křesťanské Povltaví v Českých Budějovic

Závěrečnou tečku za tímto projektem, který v období Velikonoc zpřístupňuje netradiční místa, bude koncert španělské kapely.

V sobotu 28. července 2019 zazní v kostele sv. Rodiny v Českých Budějovicích koncert španělské kapely Street Wings. „Koncert je součástí projektu Křesťanské Povltaví, který je novým produktem cestovního ruchu v Jihočeském kraji a je spolufinancován městem České Budějovice,“ popisuje široké veřejnosti otec Tomas van Zavrel, předseda Spolku Most-České Budějovice, který je pořadatelem akce a pokračuje: „Tento koncert dovršuje 12 akcí, na něž jsme zvali návštěvníky a obyvatele města.“ 

Česko-španělská kapela Street Wings již řadu let navštěvuje Českou republika a oblíbila si zvláště jihočeský kraj.  Jedná se o folkovou skupinu s celtic rockovým stylem. Mezi nástroje, které používá, patří housle, dudy, flétny, kantele (finská harfa), kytara, basa, bicí nebo cajón (jihoamerický perkusní nástroj). Členové Street Wings jsou David Castro (kytara, zpěv), Juan Luis Alonso (dudy, flétny, kantele), Javier Celada (dudy, flétny), Jitka Kubešová (housle, mandolína), Ricardo Tirado (basa), Vicente Hervás (bicí, cajón). 

Kapela Street Wings vznikla v říjnu 2010 v Madridu, kdy se setkalo pět mladých hudebníků se stejným záměrem tvořit vlastní hudbu na profesionální úrovni. Street Wings přichází s neobvyklým hudebním stylem spojením folku, rocku a keltské hudby. Svůj repertoár tvoří z vlastních zpívaných a instrumentálních písní, nabízí však i úpravu irských či galicijských tradicionálů. Každý ze členů kapely má hojné zkušenosti z předchozích projektů, a tak není divu, že společně hrají s velkým nasazením a energií. Kapela se také vyznačuje tím, že je jediná ve Španělsku, která má nástroj kantele, jinak nazýván finskou harfou. Skupina vydala několik CD. Street Wings dosud účinkovali na důležitých folkových i rockových festivalech ve Španělsku, Itálii, Dánsku, Belgii, Baskicku, Rakousku a v České republice.

Koukněte na celý program této aktivity.

Zpět