V břiše velryby aneb představení ve staré písecké vodárně

Písek má dosluhující vodárnu, která je ale stále funkčním industriálním, ve kterém parta umělců uskuteční fascinující podívanou.

NENECHTE SI UJÍT!
Divadlo CONTINUO Theatre - V břiše velryby
Písek, stará vodárna (49.3061497N, 14.1294403E)
premiéra ve čtvrtek 8. srpna ve 20.30
reprízy 9. - 15. 8. každý den ve stejný čas
Každoroční letní site specific projekt, který Divadlo Continuo pořádá již od roku 1997, se letos uskuteční v prostorách bývalé městské vodárny v Písku, jejíž historie sahá až do roku 1901, a jež fungovala až do podzimu loňského roku.

Dnes již nevyužívaný objekt staré vodárny se vyznačuje rozlehlými prostory k úpravě vody – obřími betonovými vanami s rezavějícími železnými pláty na stěnách, labyrintem chodeb, kilometry všudypřítomného potrubí, stovkami čerpadel a dalšího technického vybavení. Všechna tato unikátní specifika bývalé vodárny se v připravovaném projektu dostanou do hry a stanou se součástí divadelní akce.

Jen sto metrů od budovy vodárny stojí ve svahu opuštěná a chátrající vila. V ní prožila svoje dětství a mládí písecká rodačka Dagmar Šimková, politická vězenkyně československého komunistického režimu, která byla zatčena ve svých 23 letech v roce 1952 a ve vězení strávila 14 let. Po propuštění a srpnové okupaci Československa emigrovala v roce 1968 společně s matkou do Austrálie. O svém zatčení, výsleších a o letech strávených v komunistickém vězení napsala knihu Byly jsme tam taky, která je jedním z hlavních inspiračních zdrojů divadelní inscenace.

Představení trvá přibližně 2 hodiny, koná se ve vnitřních prostorách vodárny.

Během představení je zakázáno používat fotoaparáty, kamery a mobilní telefony či jakkoli jinak pořizovat audiovizuální záznamy.
Je zakázáno používat vlastní světelné zdroje (baterky, čelovky, svítilny v mobilních telefonech atd …)
Své domácí mazlíčky nechte prosím doma.

V břiše velryby/In The Belly of The Whale -site specific projekt

Zpět