Devátý ročník Filmového festivalu ČERNÁ VĚŽ bude hororový

Filmový festival ČERNÁ VĚŽ přichystal pro návštěvníky, filmové tvůrce i milovníky filmů tentokrát hororový ročník. Ten odstartuje ve čtvrtek 21. listopadu koncertem filmové hudby a v pátek a sobotu nabídne třicet šest filmů, dabing, virtuální realitu nebo filmové masky. 

Ředitel festivalu Milan Pleva hledal události ze světa kinematografie související právě s rokem 2019. „Letos se konaly dvě velké věci,“ nastiňuje Milan Pleva. Mistr hororu Alfred Hitchcock by oslavil 120 let od svého narození a do kin navíc přišla druhá kapitola hororu TO na motivy stejnojmenné knihy krále hororu Stephena Kinga. Právě těmito dvěma osobnostmi hororového světa se nechal inspirovat 9. ročník a bude na ně odkazovat svou symbolikou. Návštěvníci festivalu uvidí Hitchcockovy ptáky, čeká je věštba budoucnosti a potkají se naživo s děsivým klaunem Pennywise. „Pokud vás nevyděsí k smrti, můžete se s ním i vyfotit,“ láká ředitel festivalu. 

Festival zahájí už ve čtvrtek 21. listopadu v 19h Koncert filmové hudby v KD Slavie. Jihočeský symfonický bigband pod taktovkou dirigenta Jana Černého zahraje nejznámější filmové melodie. Uslyšíte hudbu z vašich oblíbených snímků jako Mission Impossible, Titanic, Sedm statečných, James Bond nebo Star Wars. Večer má charitativní charakter stejně jako celý festival. Dobrovolnou částkou vhozenou na koncertě do kasičky přispějete Centru BAZALKA. To pomáhá s péčí o děti s těžkým kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra. FFČV 9. ročník 2019 

V pátek a v sobotu vás čeká v Českém rozhlase České Budějovice to hlavní, a to je projekce soutěžních filmů, které se letos utkají o sošku Černá věž. V pátek vše začne v 16h a na velkém plátně uvidíte postupně projekci sci-fi filmů, komedií, dramat a na závěr večera hororů. 

Následující den můžete přijít už ve 13h. Sobotní program otevřou dokumenty. Po nich následuje pásmo odlehčených filmů a dramat. Ty nejlepší filmy, které se letos zúčastnily festivalového klání, budou oceněny od 20h při předávání cen vítězům. 

V sobotu se můžete zúčastnit i bohatého doprovodného programu. Až do večera můžete sledovat práci filmových maskérů, kteří přímo na místě předvedou, co dokáží. Svůj hlas propůjčíte některé z postav parodie Scary Movie v rámci workshopu Dabérem na zkoušku. O zásadách dabování vás poučí odborníci z dabingové skupiny Fénix ProDabing. Zážitek vás čeká také s virtuální realitou, s níž se podíváte do jiných světů. 

Panelová diskuze představí režiséra Filipa Kiliána, který se uplatnil ve filmovém světě. Na festival kdysi přihlásil svůj první amatérský film a nedávno to dotáhl až do štábu Nabarveného ptáčete Václava Marhoula. Jak se to stalo a jaké zážitky si odnesl, se dozvíte v 18.30h. 

Oba dva dny pomohou návštěvníci vstupným 80 Kč Centru Bazalka. Nad rámec vstupného lze přispět neziskové organizaci do kasičky u vstupu.

Zpět