Mezinárodní hudební festival Český Krumlov přivítá nejlepší

Koncert celosvětově známého tenoristy Pavla Černocha nebo Český večer v podání zpěváků Marka Ztraceného, Ondřeje G. Brzobohatého a Ondřeje Rumla – to jsou novinky v programu tradičního Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, jehož 29. ročník se v tomto roce mimořádně uskuteční od 18. září do 3. října.

„Český Krumlov s českými umělci“ - to je letošní motto festivalu, který se musí obejít bez původně pozvaných zahraničních hostů. Návštěvníci se tak mohou těšit na vynikající české pěvce, instrumentální sólisty, orchestry a komorní soubory.

Mezi účinkujícími se letos objeví jeden z nejvýznamnějších klavíristů současnosti Ivo Kahánek. Rok 2020 se pro něj nese ve znamení úspěchů - obdržel cenu britské BBC Music Magazine a nově je také držitelem domácí ceny Anděl 2019 v kategorii Klasika.

Z českých orchestrů přijala pozvání Česká filharmonie, která se na krumlovský festival vrátí po dlouhých 16 letech, tentokrát v se šéfdirigentem Semjonem Byčkovem. Návštěvníci se mohou těšit i na violoncellistu Jiřího Bártu nebo na večer plný filmových melodií v podání Severočeské filharmonie Teplice. 

Podrobný program Mezinárodního hudebního festivalu 2020

Zpět