Krumlov má své Skryté příběhy

Poznejte Krumlov s Josefem Seidelem, Petrem Vokem a Egonem Schiele ve hře Skryté příběhy

S venkovní hrou a mobilní aplikací Skryté příběhy můžete cestovat nejen po celé České republice, ale také v čase - aktuálně 184 výletních tras vás zavede prostřednictvím historických postav na zajímavá místa a zpestří vaše rodinné výlety. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale na své si přijdou i dospělí. 

První krok, který musíte udělat, je zaregistrovat se do hry, čímž si vytvoříte účet pro svůj tým (rodinu, partu), a stáhnout si aplikaci (zdarma) z Google Play nebo iTunes.

Trasy jsou v aplikaci seřazeny tak, abyste na prvních místech viděli vždy ty vám nejbližší. Kompletní herní instrukce i s mapou dané trasy si můžete stáhnout doma na wifi do mobilu a tak následně už nepotřebujete datové připojení.

Do Krumlova tvůrci zasadili tři nové trasy: jedna vás zavede do roku 1919 a je inspirována dílem a životem fotografa Josefa Seidela, s druhou se octnete až v roce 1593 a budete pomáhat zadluženému vladaři Petru Vokovi z Rožmberka, třetí trasa se věnuje životu malíře Egona Schieleho v roce 1910. 

 

Ustalovač a vývojkaSkryté příběhy

Rok 1919 | Český Krumlov | délka 7 km | 8 zastavení | trvání 2.5h

Fotograf Josef Seidel chce svého syna nadchnout pro své umění, ale syna focení nezajímá.

 

Trasa vede od Fotoatelieru Seidel podél řeky, pod Plášťovým mostem na vyhlídku zvanou Paraplíčko, odkud je jeden z méně známých, ale přesto pěkných pohledů na město se zámkem. Následně trasa vede zpět k zámku a kolem zámecké zahrady do lesa Dubík, kde najdete hravou naučnou stezku. Z Dubíku pokračuje trasa přes sídliště Plešivec na malebné Plešivecké náměstí, kde nedaleko od ateliéru končí.

Trasa: 1. Museum Fotoatelier Seidel → 2. Rybářská ulička - jez → 3. vyhlídka na Vyšehradu → 4. vstup do zámecké zahrady → 5. rozcestí za zahradou → 6. kaplička na Dubíku → 7. MŠ Plešivec II → 8. Plešivecké náměstí

 

 

Starosti pana VokaSkryté příběhy

Rok 1593 | Český Krumlov | délka 4.5 km | 9 zastavení | trvání 1.5h

Petr Vok z Rožmberka je až po uši v dluzích, ale je dobrý pán a zaslouží si pomoc.

Trasa vede ze zámku na Latrán a po nábřeží a přes most pro pěší k hřbitovu. Dovede tě k Hornobranskému rybníku, kde je možné se v létě koupat. Pak jde zpět do centra města a pod Plášťový most, aby se tak vrátila po zámek.

Trasa: 1. II. zámecké nádvoří → 2. most nad medvědím příkopem → 3. Řemeslná ulička → 4. náplavka → 5. hřbitov → 6. Hornobranský rybník → 7. Boží muka u č. 69 v Rooseveltově ulici → 8. rozcestí před lávkou k parkovišti Jelenka (u Plášťového mostu) → 9. Jelení zahrada, u postranního vstupu na I. nádvoří

 

 

Hrozné dítěHrozné dítě - Skryté příběhy

Rok 1910 | Český Krumlov | délka 4.5 km | 9 zastavení | trvání 2h

Malíř Egon Schiele se z Vídně stěhuje za inspirací do Krumlova, potřebuje bydlení a podporu.

Trasa vede od Egon Schiele Art Centra na Latrán, poté přes Lazebnický most a náměstí dále nad město na Křížovou horu. Z Křižáku se hra vrací zpět do města do jižního meandru Vltavy a končí u synagogy nad tzv. Schieleho zahradním domkem.

Trasa: 1. Egon Schiele Art Centrum → 2. přes Lazebnický most do ulice Latrán a zpět → 3. za mostem do ulice Masná  → 4. náměstí Svornosti → 5. ulice Křížová → 6. Křížová hora → 7. ulice Tavírna zpět do centra → 8. domek Egona Schieleho → 9. Synagoga

Zpět