Tipy z jižních Čech od tvůrců z projektu 6x5

V průběhu srpna 2020 si šest tvůrců obsahu předávalo štafetu v jižních Čechách. Nebyla to žádná náhoda, jednalo se o účastníky projektu 6x5 z jižních Čech. Ti byli vybráni, aby prozkoumali celý kraj, objevovali zajímavá místa a zaznamenávali je na fotografiích, videích a zároveň o tom podali zprávu na svých sociálních sítích. Cílem projektu byla propagace turistických oblastí Jihočeského kraje na sociálních sítích a tvorba nového obsahu z destinace Jižní Čechy. 

Tvůrci přijížděli do jižních Čech s rodinou, partnerem, nebo s partou kamarádů a podle toho také volili svůj program. Máme tak hromadu tipů, jak můžete v jižních Čechách strávit třeba jen prodloužený víkend, nebo klidně dva měsíce. Tak se pojďme podívat, co nám jednotliví tvůrci doporučují.

 

Olga a Jakub Plojharovi 

6x5 Plojharovi

Známá česká herečka Olga Plojhar Bursíková tvoří se svým manželem Jakubem stylový pár. Rádi a často cestují po Čechách. Olga je rozená Pražačka, Jakub Budějčák, proto na jih často vyráží. Většinu času zde ale tráví s rodinou, a tak nemají moc času prozkoumat okolí. Projekt 6x5 pro ně byl ideální příležitostí pro objevování nových míst v jižních Čechách. 

Olga s Jakubem zdokumentovali svou návštěvu také ve videoblogu.

Plojharovi The Two in Jižní Čechy

Mrkněte na Olgy instagram @olga.plojhar, kde najdete také výběr stories z jižních Čech.

 

Dva tátové 

Netradiční rodina, dva tátové Michal a David Vaníčkovi a jejich dvě dcery dvojčata Marie a Adéla. Svůj příběh a životní zážitky sdílí na Instagramu @dvatatove, Youtube a také v podcastu Slyšíme se?. Mezi nejoblíbenější a také divácky nejsledovanější aktivity na jejich kanálech patří právě cestování. Jaké jsou jižní Čechy pro rodinnou dovolenou? Dva tátové se o své postřehy podělili ve dvou epizodách vlogu, které najdete na jejich Youtube kanálu.

Dva tátové JČ 1 Dva tátové JČ 2

Další várku jihočeských postřehů můžete načerpat ve výběru stories nebo poslouchat v podcastu Slyšíme se?  

 

Karolína “Dewii” Rathousová 

Dewii Rathousová pomáhá ostatním jako výživový poradce a fitness coach. Sama je vegankou a na jejím blogu můžete najít celou řadu receptů z potravin na rostlinné bázi. Zaměřuje se na udržitelný životní styl, ochranu přírody a zvířat a takzvaný zero waste. Cestování je jednou z jejích oblíbených aktivit a své zážitky sdílí na Instagramu @dewii.veg a svém Youtube kanálu, kde můžete najít také vlog z výletu po Jihočeském kraji.

Dewii v jižních ČEchách


Průvodce vegetariánskými, veganskými a vegan friendly podniky na Budějovicku najdete pod názvem Vegan Guide


 

Pavel Kašák 

6x5 Pavel Kašák

Mladý fotograf a cestovatel Pavel Kašák reprezentuje současnou generaci adventure instagramerů. Ze svých cest po světě vytváří poutavé fotografie krajiny a života takzvaně outdoor. Skrze objektiv vypráví příběh své každodenní práce a dobrodružství v přírodě. Jeho pohled na jižní Čechy můžete prozkoumat na jeho instagramovém profilu @pavelkasak a kouknout také na výběr stories z jihu. Pavel nafotil taky hromadu fotek, které budete potkávat napříč všemi sítěmi jižních Čech.

Přemek Vida

6x5 Přemek Vida

Hrdý táta, sportovec tělem i duší, trenér a fotograf. Se svou dcerou Eli, manželkou Barborou a psem Merlinem vyráží pravidelně za dobrodružstvím a sportovními aktivitami především do přírody, kterou všichni čtyři milují. Přemek rád objevuje zajímavá místa, třeba právě v jižních Čechách, do kterých se pravidelně a rád vrací. 

Okamžiky z Přemkovo výletů najdete na jeho Instagramu @premekvida nebo na profilu @mujzivotseli, kde prezentuje společné zážitky se svou dcerou Eli.

 

Ivana Petrušová

6x5 Sweet Lady Lollipop

Slovenská fashion blogerka Ivana Petrušová, kterou fanoušci znají pod přezdívkou Sweet Lady Lollipop se nepohybuje jen ve světě módy. Jak sama říká, cestování je pro ni forma oddychu a inspirace. Na svých cestách se snaží vnímat co nejvíce chutí, barev a atmosféru. Miluje spojení cestování a food tastingu a právě většina jejích cest je zároveň ochutnávkou daného kraje. Jižní Čechy ochutnala vůbec poprvé.

Na zážitky z jižnch Čech se můžete podívat na jejím Instagramu @sweetladylollipop nebo ve vybraných příbězích a také v jejím IGTV videu.

Ivana ze své návštěvy sepsala také blog, tak se neváhejte inspirovat.


Jak vypadalo zázemí projektu 6x5 z jižních Čech?

Všichni účastníci po celou dobu bydleli přímo v centru Českých Budějovic v apartmánech Residence u Černé Věže. Budějovice pro ně byly strategickou pozicí pro výlety do jejdnotlivých jihočeských destinací a zároveň nabídly i večerní vyžití.

Residence U Černé Věže

K přepravě účastníci využili všechny formy dopravy včetně Jihočeské krajské jízdenky Jikord plus a také sdílených kol Rekola a sdílených aut GoDrive.

GoDrive a Rekola


Pokud vás zajímá, jaký dopad měla celá kampaň projektu 6x5 z jižních Čech, podívejte se na case study video 

Case study video 6x5


 

Zpět