Nově dobijete kola v Bělči a Těšovicích

Obec Těšovice postavila přístřešky, kde si mohou cyklisté dobít elektrokola

Obec Těšovice postavila přístřešky, kde si mohou cyklisté dobít elektrokola

Dva nové turistické přístřešky byly dokončeny v minulých dnech v Bělči a v Těšovicích. Pěší turisté a cyklisté, kteří při svém putování na sever od Prachatic prochází či projíždějí obcí Těšovice, si v nich mohou nejen odpočinout a schovat se před deštěm, ale také dobít elektrokola nebo mobilní telefony. Turistickou infrastrukturu doplnily informační tabule instalované v každé ze tří vesnic obce (Těšovicích, Bělči a Bělečské Lhotě). Seznamují s místními památkami a historií každé vsi a obsahují také podrobnou turistickou mapu. Celá akce stála 442 tisíc Kč a polovinu nákladů pokryla dotace Ministerstva pro místní rozvoj.

Přes obec Těšovice vedou dvě nově vyznačené páteřní cyklotrasy č. 125 Zlatá stezka (z hraničního přechodu s Německem u Českých Žlebů přes Volary, Prachatice, Bělečskou Lhotu, Běleč, Vodňany až do Putimi na Písecku) a č. 126 Blanická (z prameniště Blanice u Arnoštova, přes Husinec a Těšovice do Bělče). Kromě toho vede přes Těšovice a Běleč také modrá pěší turistická trasa z Husince na hrad Osuli a Vitějovice.

Na území obce Těšovice rozkládající se asi pět kilometrů severně od Prachatic a v těsném sousedství Husince si mohou návštěvníci prohlédnout několik místních pamětihodností, z nichž devět je kulturními památkami. „Zvlášť vynikají štíty místních statků ve stylu jihočeského selského baroka a letos rekonstruovaná výklenková kaplička zvaná U Pannojc z poloviny 18. století na kraji Bělče“, podotýká Miroslav Leffler, starosta obce. Při její opravě odkryli restaurátoři původní nástěnnou malbu svatého Vojtěcha, která byla zakryta mnoha vrstvami omítek i maleb.

 

Zpět