Podzimní kulturní program na Budějovicku je nabitý

Příznivci kultury se letošní podzim na Budějovicku nudit nestihnou. V Českých Budějovicích i na Hluboké je na výběr z pestrého programu Jihočeského divadla, Alšovy jihočeské galerie, Jihočeského muzea i kulturních akcí pořádaných místními organizacemi.

Již toto pondělí 11.10. začíná festival pořádaný Francouzskou aliancí Bonjour Budějovice 2021, který je považován za vrchol šíření francouzské kultury v kraji.

Jihočeské divadlo nabízí bohatý činoherní program, na své si přijdou i příznivci baletu či opery. V Jihočeském muzeu stále probíhá zábavná interaktivní výstava Retrogaming věnovaná rodičům i dětem. Ta zachycuje vývoj výpočetní techniky, především počítačových her po polovinu 90. let 20. století.

Jihočeská filharmonie letos spustila cyklus koncertů Nový začátek, doplněný o další zajímavý hudební program. Budějovický Metropol pokračuje v pestrém cestovatelském, divadelním i zábavném programu, tento týden například v podání Všechnopárty Karla Šípa.

Historické centrum města České Budějovice je stále možné obdivovat z vodní hladiny v rámci plaveb po řece Malši, které Vás zavezou například až na prohlídku pivovaru Samson. Lodní lístek se vstupenkou je možné zakoupit v kavárně Vlnna na slepém rameni Malše.

Více o kulturním dění na Budějovicku se dočtete na tomto odkazu.

Zpět