Toulava FEST v Bechyni

17. 6. se na náměstí T. G. M. v Bechyni uskuteční první ročník unikátního festivalu Toulava FEST. Ten si klade za cíl stmelit všechny oblasti turistické destinace Toulava​,​​ která se rozkládá na Táborsku, Milevsku a Sedlčansku, ​ a představit a nabídnout skutečně místní výrobky, umělce a turistické zajímavosti.

Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu pohodové zábavy v podání kapel a souborů z okolí Bechyně - od dechovky přes folklor, sborový zpěv, folk až po rockovou muziku. A přijedou i veteráni z Plané nad Lužnicí.

Vše doplní trh místních výrobků certifikovaných značkou Toulava - regionální produkt, točit se bude místní pivo, připraven je i program pro děti v parku na náměstí . Celým programem provede toulavský Krajánek, který spolu se zástupci dalších měst a oblastí Toulavy představí, co vše je letos v turistické oblasti Toulava k vidění, kam se zajet podívat a nabídne tipy pro místní i přespolní návštěvníky.

"Jde vlastně o takové představení místního folkloru, nikoli ve smyslu historickém, ale i moderním - tedy všeho, co dnes vzniká v Toulavě od Tábora až po Bechyni nebo Sedlčany, ať už je to třeba keramika, medové pečivo, či rocková hudba. A samozřejmě vše, co se děje v cestovním ruchu," říká produktový manažer destinanční společnosti Toulava Jan Sochor.

Na festival historickým vlakem

Na festival mohou navíc návštěvníci vyrazit historickým Křižíkovým vláčkem na trati Tábor - Bechyně. Toulava FEST je totiž propojen se začátkem nostalgických jízd Léto na Bechyňce. První lokomotivy Bobinka a Elinka tak z Tábora odvezou lidi přímo na festival. Pro děti je k tomu v Městském muzeu Bechyně připravena interaktivní výstava Vynálezy Františka Křižíka a modelové kolejiště v Kulturním domě.

Hlavním pořadatelem Toulava FESTu je Kulturní středisko města Bechyně. " Přišli jsme s myšlenkou putovního festivalu, který by i místní lidi seznámil s turistickou oblastí Toulava a ukázal její krásy a více je zapojil," říká ředitel Kulturního střediska Bechyně Štěpán Ondřich.

Unikátní projekt

Jde přitom o první ročník unikátního projektu, který má propojit celou turistickou oblast Toulava, jež sahá od Tábora přes Bechyni, Milevsko, Planou nad Lužnicí, Sezimovo Ústí, Soběslav, Chýnov, Mladou Vožici, Jistebnici, Votice, Sedlec-Prčici až k Sedlčanům. Příští Toulava FEST se přesune zase do jiného místa v Toulavě. "Chceme nastartovat a prohloubit spolupráci jednotlivých měst a obcí  Toulavy v cestovním ruchu a nabídnout jim společný projekt, kterého se aktivně mohou účastnit. Bude zajímavé sledovat, jak se které město nebo oblast k festivalu postaví. Každý ročník tak bude úplně jiný a vždycky originální," říká ředitelka turistické obasti Toulava Štěpánka Barešová.

Toulava FEST podpořil v rámci projektu Jižní Čechy Pohodové i Jihočeský kraj. Všichni jsou srdečně zváni užít si s námi pohodový den v Toulavě FEST.​

Vstup na festival je zdarma.

(untitled)

Zpět