Táborská setkání 15. - 17. září

V polovině září zveme všechny příznivce turistické oblasti Toulava na největší festival, který se v krajině od Tábora až k nám... koná  - TÁBORSKÁ SETKÁNÍ.

Letošní Táborská setkání, největší husitský festival, proběhnou kde jinde než v historickém centru města Tábor v termínu 15. - 17. - 9.

A na co se můžete letos těšit?

Letošní Táborská setkání jsou věnovaná výročí povýšení města Tábora na město královské, od kterého letos uplynulo 580 let! Král Zikmund Lucemburský povýšil Hradiště hory Tábor 25. ledna 1437 na královské město a udělil městu práva Starého Města pražského a znak.

Jako každý roke historické centrum Tábora s několika náměstími, křivolakými uličkami i bohatou zelení za městskými hradbami ožívá na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století. Časem, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Také nyní, po téměř šesti stovkách let každoročně symbolicky přebírá slavný hejtman vládu nad Táborem. Za rachotu bubnů a světel pochodní ho přitom doprovází zástup jeho husitských bojovníků.

Po slavnostním zahájení si už stačí vybrat, zda zavítáte ke stánku s medovinou a chlebem se škvarky, nebo dáte přednost vybraným středověkým lahůdkám v některé z útulných taveren. Programový „jídelníček“ je také nepřeberný – ohňostroj; průvody v historických kostýmech; středověký jarmark; žebrácká ulička; koncerty duchovní, středověké, ale i současné hudby; vystoupení skupin historického šermu; rytířský turnaj na koních; divadla pod širým nebem; výstavy; hry a soutěže pro děti. To a mnohem víc vám nabízí Táborská setkání…

Kdo zahraje?

Letos vystoupí skupiny MIG 21, Bratři Ebenové či Vypsaná fiXa, zazpívají také Lenka Dusilová nebo LENNY.

KOMPLETNÍ PROGRAM NAJDETE ZDE:

www.taborskasetkani.eu/program

 Plakát

Zpět