Na Zelený čtvrtek zeleným pivem za zelenou Šumavu

Spolek Šumavský Králováci již tradičně na Zelený čtvrtek, letos 29. 3., pořádá na celé Šumavě akci proti rozšiřování kůrovce v NP Šumava a jeho okolí.

Zelené lesy byly odedávna symbolem Šumavy. Za posledních 10 let kůrovec jenom v NP Šumava napadl a usmrtil na 4.000.000 vzrostlých a zelených smrků. Vše kvůli aktivistické ochraně přírody. Kdyby alej suchých, kůrovcem sežraných stromů lemovala obě strany silnice, vystačilo by to z Prahy do Paříže. Přitom jsou zelené lesy nesmírně důležité pro absorbování skleníkového plynu oxidu uhličitého a zároveň jsou producenty životadárného kyslíku. Obnovme zelené plíce Evropy a nedovolme další rozšiřování kůrovcové nákazy, která vysušuje krajinu, vyhání turisty, negativně mění přírodu a bere domovy rostlinám i živočichům.

Letos si proti usychání šumavs kých lesů budeme připíjet zeleným pivem od pivovarů Lobkowicz, konkrétně Velikonočním krasličákem.

Více informací a zejména tu, kde se na Lipensku dá napít na zelenou Šumavu, najdete zde: http://www.lipensko.cz/akce/na-zeleny-ctvrtek-zelenym-22o6t4pncv

Zpět