5 důvodů, proč vyrazit o Velikonocích na Hlubokou

Velikonoční svátky slibují hezké počasí a Hluboká nad Vltavou má několik lákadel, proč vyrazit zrovna tam.

Hluboká nad Vltavou je známá krásným a ikonickým neogotickým zámkem. Bílá stavba na vrcholku kopce je vidět ze širokého okolí, krásně vypadá snad na každé fotce a interiéry zámku jsou zpřístupněné díky několika druhům návštěvnických tras. Ale zámek není jediná věc, která na Hluboké je.

 

Jaká aktivita Vás zaujme nejvíc?

1) Ještě poklidný zámek Hluboká
2) Nová výstava v Alšově jihočeské galerii
3) Obří velikonoční vejce
4) Program v Jihočeské zoologické zahradě
5) Plavby po Vltavě

 

1 - Prvním důvodem, proč vyrazit je právě zámek Hluboká - v dubnu sice nabízí méně návštěvnických tras, ale zároveň je zde i méně lidí.

                                            

2 - Hned vedle zámku je Alšova jihočeská galerie a ta nabízí skvosty mezinárodní úrovně - a teď zrovna otevřeli novou výstavu.

                     

3 - Velikonoční hra na Hluboké - jestli vás baví hledat vajíčka, jste tu správně. Obří, 700 kg vážící, vejce budou poschovávané na Hluboké a mapu k nim získáte v místním infocentru nedaleko kostela.

                                                 

4 - Hlubocká ZOO slaví narozeniny. Nejen to, že zoologická zahrada pořádá pravidelné akce jako např. vítání mláďátek, velikonoční program, divadelní dny, večerní prohlídky nebo tematické dny, ale letos slaví 80 let od založení a to vychází na 1.5.2019. Takže i tento čas stojí za to ji navštívit.

                                                                                         

5 - Řeka Vltava - národní řeka je od dubna oficiálně odemčená a můžete se z místního přístavu vydat na vyhlídkovou plavbu nebo si v nedalekém Sportovně-relaxačním Areálu půjčit paddleboard a vyrazit na vlastní aktivní projížďku.

                      

Zpět