Jihočeské divadlo na vlně on-linu

V nepříznivé době zůstáváme se svými diváky stále v kontaktu. 

Díky Mall.tv jsme odvysílali záznam tanečního představení Klíče odnikud, operního představení La traviata a činoherního představení Elity. Záznam Klíčů odnikud shlédlo téměř 10 tisíc diváků. Všechny inscenace vysílané na mall.tv jsou napojeny na sbírku pro Jihočeské divadlo, která je založena na www.donio.cz

Tyto záznamy máte možnost shlédnout bez omezení na Mall.tv do ukončení karantény. 

Dále Jihočeské divadlo navázalo spolupráci s nově vznikající platformou Kultura doma, kde si bude možné během karantény přehrát, některá představení JD.  

Je to skvělá příležitost, jak lidem přenést divadlo domů a chceme v tom pokračovat, dokud

nebudeme moci začít hrát na našich jevištích. 

Od 24. 4. 2020 rozjíždíme „Jihočeské v on-linu“. Po dobu 6 týdnů se příznivci a fanoušci budou moci každý týden podívat na youtube kanálu Jihočeského divadla na jednu z našich inscenací. Vysílací program představení: 

24. 4. 2020 Čechomoří – inscenace o lásce k moři a snech českého národa

  1. 5. 2020 Šípková Růženka – baletní pohádka

  8. 5. 2020 Nebezpečný experiment – mysteriózní thriller

15. 5. 2020 Její Pastorkyňa – hudební drama

22. 5. 2020 Filmmakeři – film na divadle

29. 5. 2020 Trubadúr – operní drama 

Na sociálních sítích Jihočeského divadla (facebook a instagram) jsme si připomněli autorský muzikál napsaný pro JD Kronikáři spojený s tvořením pro děti, stále probíhá soutěž s fotkami z archivu JD, soubor baletu připravil pro diváky pozdrav z domácího tréninku a šéf opery s kolegy poslali foto z úklidu archivu. Malé divadlo na svých facebookových stránkách připravilo pro mladší a menší diváky Bruncvíkova dobrodružství s tipy na výlety a zpívání s názvem Malé Tobě. 

Pro facebookové fanoušky Jihočeského divadla dále připravujeme od 21. 4. 2020 novou soutěž Hádanky z činohry, dále 29. 4. 2020 chystáme miniseriál o baletu, který večer vyvrcholí přenosem z oslav Mezinárodního dne tance, jehož součástí bude i baletní soubor Jihočeského divadla. 

Audioknihu Charlotta, žena T. G. M., kterou v režii šéfky činohry Jihočeského divadla Martiny Schlegelové namluvili Natálie Drabiščáková a Pavel Oubram, bude možné přehrát od 6. 5. 2020. Nahrávka vznikla ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice, který je mediálním partnerem divadla. 

Malé divadlo odstartuje na svých facebookových stránkách 30.4. 2020 audio nahrávku knihy Zmizení Edwina Lindy v podání herců Malého divadla. 

Zpět