Zámek Hluboká otevře jako většina památek NPÚ.

Vnitřní prostory zámku Hluboká se otevřou za speciálních podmínek, podobně na tom budou i ostatní budovy NPÚ. Venkovní zahrady jsou přístupné.

V první vlně se návštěvníkům otevřou brány hradu Landštejn a to v pondělí 11. května. Do konce měsíce bude hrad otevřen každý den od 9 do 15:30 hodin kromě pondělí. Návštěvníci budou moci navštívit všechny části hradu, kromě kaple, která prochází rekonstrukcí a je dlouhodobě uzavřena. O čtrnáct dní později, v pondělí 25. května, budou zpřístupněny všechny jihočeské památky ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích kromě zámku Vimperk, který z důvodu probíhající obnovy přivítá první letošní návštěvníky až v červenci.

Návštěvníci musejí počítat s upraveným režimem prohlídek. Vstup do areálu jednotlivých památek bude možný jen s rouškami. Počet osob ve skupině bude prozatím omezen na 10 i s průvodcem. Na pokladnách i během prohlídek návštěvníci budou muset dodržovat stanovené rozestupy. Průvodci budou vybaveni ochrannými rouškami, štíty a gumovými rukavicemi. U vstupu do areálů, do pokladen a návštěvnických center budou umístěné stojany s dezinfekcí.Návštěvníci budou mít nově možnost si na všech památkách zakoupit vstupenky on-line z pohodlí domova nebo až na místě. Fungovat budou ale i klasické pokladny. 

Další informace o akcích a aktivitách na našich hradech a zámcích budou 20. května.

Zpět