Artículo no disponible en español CS Cancelar
Za kozlíky, pivovary a holkami do Vlachova Březí(s tajenkou)
Lehká trasa vedoucí po rovince kolem památek města a pak jeho okolím krásnou přírodou. Jaká je historie tohoto města, jehož soukeníci svého času dobývali svými výrobky trhy v německém Pasově i rakouském Linci? Dozvíte se na trase s tajenkou!
Longitud total
5 km
Tiempo necesario
2-3 hodiny
Período de visita recomendado
jaro, léto, suchý podzim
Dificultad
nenáročné
Cómo llegar al inicio de la ruta
zaparkujte na náměstí Svobody, odkud trasa začíná
Descripción de la ruta
Trasa začíná na náměstí Svobody, odkud se pokračuje ke kostelu Zvěstování Panny Marie s barokní výzdobou a renesančním náhrobkem. Na náměstí stojí také socha Panny Marie z mušlového vápence. Odtud cesta vede k soše sv. Jana Nepomuckého a dále k zámku Vlachovo Březí, barokní stavbě s renesančními prvky. V těsném sousedství stojí Panský pivovar, významná barokní budova z 18. století. Trasa pokračuje k židovskému hřbitovu se 170 dochovanými náhrobky a poté stoupá ke kostelíku Ducha svatého na návrší nad městem. Odtud se sestupuje kolem křížové cesty a pokračuje lesem a loukami s výhledy až k Helfenburku. Návrat vede kolem Chánova rybníka, historického mlýna a míst, kde pobýval Jan Neruda. Závěr trasy míří k rodnému domu malíře Jana Matulky a zpět do centra města.
Lo sabes...
pokud se zapojíte do soutěže skrze tuto trasu a vyplníte úkol, který na vás čeká zde (velkadobrodruzstvi.cz), zapojíte se do hry o Lumpardíka z podhradí?