Přidat do programu

Dny Evropského dědictví ve Vimperku

Termín konání

16. 9. 2017, 0930 — 17. 9. 2017, 1800

Místo konání

Město Vimperk

Pravidelně každý rok v měsíci září se v rámci European Heritage Days (EHD) otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Národním tématem a heslem letošního ročníku bylo zvoleno „Památky a komunity“. Slavnostní Národní zahájení se uskuteční 2. září ve Slavonicích.

Ve Vimperku se v letošním roce otevřou dveře památek ve dnech 16. – 17. září v době od 9:30 do 12:00 a od 13:00 do 18:00 hodin. Zpřístupněny budou v těchto dnech Městská zvonice a farní kostel Navštívení Panny Marie na Náměstí Svobody, kostel svatého Bartoloměje a kaple Čtrnácti svatých pomocníků v prostoru starého hřbitova a hřbitovní kostel Nejsvětějšího Srdce Páně. Navštívit lze i Minimuzeum Zlaté stezky, které se nachází v gotickém sklepení původního měšťanského domu na Náměstí Svobody.

Těšíme se na všechny návštěvníky památek, které budou již tradičně provádět studenti místního Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické.

Srdečně všechny zveme.

Dny Evropského dědictví ve Vimperku

Zpět