Přidat do programu

Vltava žije 2017 - Hudební legendy

Termín konání

8. 9. 2017 — 9. 9. 2017

Místo konání

Art 4 promotion s.r.o.

Audiovizuální festival VLTAVA ŽIJE, který v loňském roce navštívilo více než 35 tisíc diváků, letos poprvé nabídne tematická audiovizuální představení po celém centru jihočeské metropole. Tématem, které rozzáří 6. ročník festivalu, jsou HUDEBNÍ LEGENDY. Fanoušci moderního umění tak budou moci 8. a 9. září shlédnout autorská multimediální díla nejen tradičně na náplavce u břehu Vltavy, ale i na dalších atraktivních místech. Audiovizuální představení se budou po oba večery v pravidelných intervalech opakovat. Diváci si tak budou moct projít celý okruh zastávek a postupně si užít všechny audiovizuální expozice. Procházka městem po jednotlivých představeních bude pro návštěvníky ojedinělým zážitkem plným výjimečné podívané, okouzlující hudby a pozitivních emocí.

Audiovizuální festival VLTAVA ŽIJE tak v září promění krajské město v místo plné fascinující podívané, strhujícího umění a originálních velkoplošných projekcí. Tématem, které rozzáří 6. ročník festivalu, jsou HUDEBNÍ LEGENDY. Výjimečnou formou ožijí legendy, které se nesmazatelně zapsaly do dějin různých hudebních žánrů. Diváci se mohou těšit na unikátní ztvárnění děl klasiků, jako jsou např. Antonio Vivaldi, Ludwig van Beethoven nebo ikony populární hudby, jako jsou Elvis Presley, Freddie Mercury, Louis Armstrong a další. Návštěvníci budou moci navíc sami vytvářet různá audiovizuální díla díky interaktivním expozicím, jako je například laserová harfa, malba světlem a další. Závěr festivalu vyvrcholí tradiční výpravnou multimediální show na náplavce.

S myšlenkou rozšířit jeden z nejvýraznějších audiovizuálních projektů v ČR na více míst ve městě a nabídnout jej tak co největšímu publiku, pracují organizátoři již několik let. Zájem o festival a návštěvnost každým rokem roste a tak už v roce 2014 přišli organizátoři s návrhem, rozšířit festival o další, v pravidelných intervalech se opakující, audiovizuální představení na více místech ve městě.

Audiovizuální festival VLTAVA ŽIJE v kostce:

– je držitelem prestižního mezinárodního ocenění ILDA ARTISTIC AWARDS 2014 a 2015 za nejlepší multimediální show roku
– je držitelem národní ceny CZECH EVENT AWARDS 2015 a 2016, kdy získal v  kategorii festivaly ocenění Festival roku.
– získal ocenění SKOKAN ROKU Seznam.cz – Internetové stránky www.vltavazije.cz zvítězily v SEZNAMU SKOKANŮ INTERNETU v Jihočeském kraji a zároveň se umístily v TOP 10 webů Seznamu.cz v kategorii „Zábavní, kulturní, sportovní a společenské akce“.
– stal se vítězem ankety KULTURNÍ AKCE ROKU v jihočeském regionu – Anketa MFDnes 2015
– festival každoročně navštíví více než 30 tisíc návštěvníků, v roce 2016 byla překonána hranice 40 tisíc návštěvníků. Celkem jej již navštívilo více než 100 tisíc diváků ve všech věkových kategoriích.
​– nedílnou součástí festivalu je tradiční SETKÁNÍ DĚTSKÝCH DOMOVŮ. Festival je pro tyto znevýhodněné děti příležitostí k navázání nových přátelství nejen z řad dětských domovů. Festival dává těmto dětem možnost prezentovat své dovednosti a talenty a upozorňuje veřejnost na problematiku začleňování těchto dětí do běžného života.

Vybrané lokace konání festivalu*:

Černá věž
Samsonova kašna
Městská radnice
Piaristické náměstí
Břeh slepého ramene Malše, Sokolský ostrov
Park na Sadech
Náplavka u Dlouhého mostu
(*změna lokací vyhrazena)

Vltava žije 2017 - Hudební legendy

Fotogalerie

Zpět