Přidat do programu

Adventní řemeslné trhy pod Rumpálem

Termín konání

8. 12. 2017 — 10. 12. 2017

Místo konání

Muzeum středního Pootaví Strakonice

V areálu strakonického hradu se uskuteční tradiční adventní trhy pod Rumpálem - výrobky a originální dárky přímo od řemeslníků.

Užijte si ve Strakonicích pohodový adventní čas. 
 

pátek     8. 12  15:00 -  18:00 hod.

sobota   9. 12. 10:00 – 18:00 hod

neděle 10. 12. 10:00 – 14:00 hod
 

O letošním adventu do  strakonického hradu opět přijedou hosté z Jablonce nad Nisou. Předvedou výrobu vánočních skleněných ozdob spojenou s  kreativními dílnami pro děti i dospělé. Přivezou krásnou bižuterii, která bude k zakoupení a korálky, z  kterých si budete moci něco malého vyrobit. V tomto roce rozšíří svou nabídku o předvádění vánočních dekorací z umělých květin.

Těšit se můžete na živý betlém i se zvířátky. Projížďka na velbloudovi nadchne nejen ratolesti, ale i jejich rodiče. Nádvořím budou procházet svatý Mikuláš s andělem, pozdraví přítomné a prckům rozdají malé sladkosti. Otevře se peklo, pozor na čerty si dají ty děti, které zlobily. Pro zklidnění našich nejmenších jsme připravili loutkovou pohádku, kterou jim zahrajeme v dětském oddělení Šmidingerovy knihovny.

Tradičně bude  připraven vánoční jarmark na všech nádvořích hradu, kde si určitě vyberete milé dárky pro své blízké. Kulturní program bude bohatý, krásný a jako vždy nás nejen zahřeje u srdce, ale i pobaví.

 

Dále doporučujeme: 

Výstava:
Vánoce v proměnách času - Muzeum středního Pootaví Strakonice
Proměny oslav vánočních svátků v průběhu 20. století; pohyblivý betlém F. Malého a v ambitech tradiční výstava vánočních stromečků.
Datum konání: 22. 11. – 26. 12. 2017
út-pá 10-16 hod., so, ne a svátky 13-16 hod.
Místo konání: Kapitulní síň – strakonický hrad

 

http://www.muzeum-st.cz/cs/muzeum/akce-vystavy/2017/

Adventní řemeslné trhy pod Rumpálem

Zpět