Přidat do programu

Tradiční výstava květin Čimelice 2017

Termín konání

24. 8. 2017 — 27. 8. 2017

Místo konání

Zámecká zahrada Čimelice

Jedná se o naprosto unikátní akci, kdy se areál obyčejného zahradnictví během léta přemění na výstavní areál, který za 4 dny navštíví 25 tisíc návštěvníků. Zahradnické prostředí dodává výstavě netradiční atmosféru.

  • Akce je oceňována u odborné i laické veřejnosti. Hodnoceno je zejména kvalitní a umělecké zpracování květinové části výstavy a také široký výběr zahradnických produktů od pěstitelů z celé České republiky.

  • Výstava květin má dlouholetou tradici, která sahá až do 60. let 20. století. Výstavu každé dva roky připravují desítky profesionálů i nadšených amatérů.

  • Na výstavě květin jsou pouze prověření prodejci, kteří nabízejí své produkty z oblasti zahradnictví, květinářství, lidových řemesel i odborné literatury. Prodejci/zahradníci Vám zároveň ochotně poradí či doporučí správný způsob pěstování.

V Čimelicích se na sklonku léta – přesně 24. až 27. srpna sejdou milovníci zahradnického a zahrádkářského oboru. V areálu zahradnictví Zámecké zahrady v Čimelicích bude pro ně připraveno na 50 aranžovaných expozic v upravených sklenících a fóliovnících. Můžete se těšit na spojení výtvarného umění paní Olgy Volfové a květinových vazeb, které vytvoří zkušení floristé. Umělecká expozice „Květinová Poemila Olgy Volfové“ bude doplněna podmanivými verši paní Patákové Boučkové.

Do překvapivě pestrého „Života v trávě“ Vám dá nahlédnout prostřednictvím svých krásných fotografií a našich květin, paní Vendy Štofflová. Jistě zaujmou i fotografie stejné autorky ve vstupní hale, ze kterých jsme vytvořili expozici „Krásy naší přírody v proměnách ročního období“.

Originální obrazy a keramika výtvarnic Evy a Jany Ďurčových bude jádrem další expozice nazvané „Staré časy“. Věřím, že spojení fantazie obou výtvarnic, zajímavých doplňků a květin, bude opět velmi netradiční a působivé.

O tom že, řemeslo „kvete“ v každé době, Vás přesvědčí šikovné ruce aranžérů a floristů v expozici „Rozkvetlá řemesla“, s dobovými doplňky z muzea v Rožmitále pod Třemšínem.

Pracovníci zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice se letos pokusí objevit se svými květinami „Romantická zákoutí v Čechách“. Sortiment balkonových květin již roste ve sklenících do krásy a věřím, že se nám ho opět podaří tzv. dobře načasovat.

V dalších expozicích uvidíte opět velké množství rostlin, které připravují zahradníci z Čech i Moravy. Na představení sortimentu gladiol, jiřin, lilií, na vytvoření dekorativních vazeb a osazení květinových expozic, se zpravidla použije na 5 000 kusů řezaných květů, 3 000 ks velkých dekorativních květin a několik tisíc dalších rostlin v menších expozicích i na prodejních stáncích zahradníků.

Většinu vystavovaných rostlin, spolu s dalšími zahradnickými doplňky, osivem, cibulovinami, keramikou, proutěnými doplňky, si mohou návštěvníci v areálu zahradnictví již tradičně zakoupit.

V přilehlém parku v čimelickém zámku připravuje Klub přátel přírody ve stejném termínu výstavu myslivosti a ochrany přírody s doprovodným programem. U sportovní haly můžete posedět u občerstvení s hudbou či navštívit výstavu drobného zvířectva.

Věřím, že pokud bude příjemné počasí, tak 32. ročník tradiční výstavy květin Čimelice 2017 návštěvníky opět nezklame.

Ing. Hana Chvalová, Zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice

Tradiční výstava květin Čimelice 2017

Zpět