Přidat do programu

Bartolomějské posvícení - Milevské městské slavnosti

Termín konání

24. 8. 2018 — 26. 8. 2018

Místo konání

Bartolomějské posvícení

Na závěr srpna již tradičně připadá BARTOLOMĚJSKÉ POSVÍCENÍ – MILEVSKÉ MĚSTSKÉ SLAVNOSTI, které každoročně nabízí bohaté kulturní vyžití nejen pro obyvatele města Milevska, ale i širokého okolí. 

Pátek 24. 8.
Již tradičně bude páteční posvícenské odpoledne patřit dětem. Je pro ně připravený opravdu bohatý program v milevském parku Bažantnice. Zahájí ho v 17 hodin ukázky vystoupení milevských spolků – Sokol Milevsko, 2N Aerobic club, NRG Crew a EFK dance family. Děti se mohou těšit i na vystoupení Klauna Huga. Po celou dobu dětského odpoledne (17:00-19:30) si pro vás program připravila i městská knihovna, Rozárka a dům dětí a mládeže, kteří nabídnou dílničky a soutěže. Připraveno je i malování na obličej. Před půl sedmou pak Svazek obcí Milevska vyhlásí vítěze soutěže Malovaný venkov a od 18.30 hodin se už můžete těšit na hudební vystoupení. Nejprve zazpívají finalisté pěvecké soutěže Oběžná dráha a následovat budou koncerty kapely Nebe, písničkáře Falcone a kapely Portless feat s Henry D.
Sobota 25. 8.
V sobotu 25. srpna od 13 hodin začne další bohatý program v parku Bažantnice. Od 13 hodin připravuje místní florbalový klub FBC Došwich Milevsko historicky první turnaj pod širým nebem, florbal si ale budou moci vyzkoušet všichni, kdo se chtějí seznámit s tímto sportem. Hudební vystoupení zahájí ve 14 hodin na podiu milevská kapela Fusky Dus, kterou následně vystřídají kapely Ticho de pre cupé band, Schodiště a Lokomotiva s Petrem Vondráčkem. Od 20 hodin vystoupí Pavel Vítek a Top Band a následovat bude milevská kapela Fantom a posledním vystoupením bude v sobotu od 23 hodin koncert seskupení Atmo.
Neděle 26. 8.
Milevské slavnosti budou pokračovat i v neděli 26. srpna, kdy se v kostele na nám. E. Beneše od 10:30 hodin bude konat mše svatá za město Milevsko. V prostorách parku Bažantnice bude v neděli dopoledne probíhat program v režii Myslivecké jednoty Písek. Ten zahájí v 10 hodin hudební vystoupení kapely Hastrmani, která bude hrát po celé dopoledne, následované v 10.30 hodin slavnostním zahájením. Poté se můžeme těšit na vystoupení trubačů Okresního mysliveckého spolku Písek a Lesnické školy, ukázky vábení zvěře s ukázkami sokolnictví, přehlídku loveckých psů s výkladem, ukázky výcviků psů a soutěže, jejichž vyhodnocení proběhne ve 13 hodin. Program se poté přesune opět na podium, kde se od 14 hodin můžete těšit na koncerty kapel Kameňáci, Kovačka a Šohajka, známou z TV Šlágr. Od 15.15 hodin proběhne Přehlídka posvícenských koláčů, výherci obdrží poukaz od sponzora soutěže Jednoty SD Milevsko.

 

Bartolomějské posvícení - Milevské městské slavnosti

Zpět