Přidat do programu

Den řemesel

Termín konání

28. 7. 2018, 1000 — 3. 7. 2018, 1700

Místo konání

Skanzen Vysoký Chlumec

Areál Skanzenu ve Vysokém Chlumci ožije v sobotu 28. 7. 2018 více než dvěma desítkami řemesel spjatých s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím. Z řemesel, která se uplatnila i při stavbě tohoto skanzenu, bude k vidění práce tesaře, kováře a příprava hliněných omítek. V provozu bude pila na vodní pohon a mlýn.

Dále se můžete těšit na tradiční venkovské řemeslníky, např. na hrnčíře, košíkáře, provazníka, řezbáře, včelaře, přadleny i soustružníka opracovávajícího dřevo na archaickém pružinovém soustruhu. Bude se péct chleba a perníky, předvádět výroba skleněných korálků, voskových svíček, píšťalek, dřevěných násad na nářadí i práce s kukuřičným šustím. Novinkou letošního Dne řemesel bude bednářská dílna, ve které budou vznikat dřevěné džbery, vědra a štoudve.

Program bude doplněn ovystoupení flašinetáře Jana Bondry a folkových hudebních interpretů: Naopak, Terracota, Jakodoma. Na místě bude možné zakoupit tematické suvenýry, med a medovinu, keramiku, dřevěné misky, provazy a další výrobky zúčastněných řemeslníků.  Občerstvení je zajištěno.

Pořádá Hornické muzeum Příbram ve spolupráci s Městysem Vysoký Chlumec a Provaznickým muzeem v Deštné.

Program začíná v 10 a končí v 17 hodinVstupné: 40 Kč dospělí, 20 Kč děti, studenti a senioři, 100 Kč rodinné vstupné.

Den řemesel

Zpět