Přidat do programu

Festival historických řemesel na hradě Šelmberk

Termín konání

2. 6. 2018 — 3. 6. 2018

Místo konání

Centrum Šelmberk

XII. ročník Festivalu historických řemesel proběhne ve dnech 3. a 4. června 2017 v areálu hradu a Historicko řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk.

V rámci této dvoudenní naučně zábavné akce budou mít návštěvníci možnost zhlédnout více než 20 jedinečných živých ukázek historických řemesel od období Keltů do 18. století, s možností se interaktivně zapojit do vybraných výrobních postupů a procesů. Na vlastní kůži tak poznají nejen historii, ale také vlastnosti materiálů všeho druhu, stovky kusů nářadí a vybavení rozličných dílen, odění a zvyky jednotlivých řemeslníků. Novinkou letošního ročníku bude ukázka výpalu hrnčiny v replice středověké hrnčířské pece z 15. století nebo výroba indiánské kanoe ze smrkové kůry. Součástí programu jsou také doprovodná hudební a divadelní vystoupení umělců (šermířů, divadelníků, hudebníků). Ve specializovaném obchůdku bude možné zakoupit originální výrobky účinkujících řemeslníků, odbornou řemeslnou literaturu, pomůcky a nářadí.

Denní program po oba dny bude probíhat od 10 do 17 hodin, sobotní večerní hudební program od 21 hodin.

Vstupné: dospělí: 150 Kč, děti: 100 Kč, rodinné (2+2): 450 Kč, večerní sobotní program: 80 Kč Výtěžek z akce je určen k provozu a rozvoji Historicko řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk. Konání festivalu částečně finančně podpořil Jihočeský kraj. Mediálním partnerem je Český rozhlas České Budějovice.

Další informace na www.centrumselmberk.cz.

Festival historických řemesel na hradě Šelmberk

Fotogalerie

Zpět