Přidat do programu

Veselské slavnosti

Termín konání

15. 6. 2018 — 16. 6. 2018

Místo konání

Náměstí T. G. Masaryka, prostor před kulturním domem

Víkend ve městě plný kultury, soutěží, koncertů, sportovních klání, plavba netradičních plavidel po řece Lužnici a jízda z kopce na čemkoliv.

Ve dnech 15. a 16. června nás čeká další ročník městských slavností.

V programu letos bude možné vidět Michala Hrůzu s jeho kapelou, poprockové kapely Hodiny a Like-it, folkrockové Epy de Mye, Katku Misíkovou s Jakubem Kořínkem i veselskou Cihelnu a spol. Známé hity nám zprostředkují kapely Covertrio a Wohryzek band, pro milovníky dechovky je připravena šumavská Doubravanka. Připomínku nejen prvorepublikového swingu zprostředkuje Swingband Tábor. Sobotní scéna u KD bude věnována cirkusu – společnost Cirkus trochu jinak nám představí svá vystoupení a diváci si budou moci vyzkoušet některá z cirkusových umění. Pro děti jsme kromě tradičních pohádek připravili pořad Míši Růžičkové Jedeme na safari. Opět nebudou chybět ani soutěže – v pátek na náměstí Jízda z kopce na čemkoliv, v sobotu u Hokejky O nejlepší guláš a na Lužnici Netradiční plavidla.

Jízda z kopce na čemkoli, Netradiční plavidla

Sestavte vtipné vozítko, jezdidlo či plavidlo a porota vyhodnotí jeho originalitu. Trasy zůstávají stejné – pro Jízdu z kopce je na náměstí T. G. Masaryka od prodejny obuvi k Besedě a pro plavidla od skautské klubovny v parku pod sídlištěm U Zastávky ke kulturnímu domu. Kromě vyhodnocení porotou, které znáte z minulých let, bude soutěž obohacena o speciální kategorii, věnovanou tematice stého výročí republiky.

Pro výrobu plavidla je možné si zapůjčit šlapadlo (v případě zájmu volejte Luďka Mylera tel. 777559862) a v kulturním domě jsou k dispozici také kartony. Pokud máte chuť a nemáte kde plavidlo či jezdidlo připravit, je možné využít prostor v kotelně na sídlišti u zastávky, která je ve správě Veselských služeb s.r.o. Pro rezervaci prostoru volejte Jaroslava Bendu tel. 602118737.

Přihlásit plavidla a jezdidla je třeba do 14. června na adrese info@kd-veseli.cz nebo na telefonu 603 495 985 a pro účastníky je připraveno startovné naruby 2000 Kč/plavidlo či jezdidlo). Výherci soutěží obdrží věcné ceny od našich sponzorů.

Soutěž O nejchutnější hovězí guláš

Organizátoři z občerstvení Hokejka připravují čtvrtý ročník kulinářské soutěže O nejchutnější guláš. Bude probíhat opět v sobotu cca od 10 hodin, vařit se bude přímo u občerstvení Hokejka. Každé přihlášené družstvo bude mít přiděleno hovězí maso, vařečku, dřevo na otop, příruční stolek. S sebou si musí přinést kotel (kotlík), své tajné ingredience (koření, cibuli atd.) a hlavně dobrou náladu. Soutěžící družstva se můžou přihlásit do 7. června na telefonním čísle 605 030 823 nebo U Hokejky. Zde je také možné obdržet další informace.

Veselské slavnosti

Zpět