Přidat do programu

Výlov rybníka Rožmberk

Termín konání

12. 10. 2018 — 14. 10. 2018

Místo konání

Rybník Rožmberk

Třeboňští rybáři oznamují termín výlovu rybníka Rožmberk. Slavnostní výlov největšího českého rybníka o rozloze 647 ha je naplánován na dny 12. – 14. října 2018.

Říjen a listopad jsou od nepaměti na Třeboňsku obdobím ve znamení podzimních výlovů rybníků. Není se čemu divit; vždyť je zde více jak 500 rybníků, a z toho je 75 rybníků rozlohou větších než 15 hektarů. 

V posledních letech je o výlovy třeboňských rybníků obrovský zájem. Rekordním se v tomto stal rok 2014, kdy jen na výlov Rožmberka 2014 přijelo neuvěřitelných 59 tisíc lidí.

Výlov Rožmberka, tzv. jihočeského moře, je vždy obrovskou rybářskou, ale i společenskou událostí, a to nejen pro samotné rybáře, ale pro všechny milovníky podzimních výlovů a Třeboňska vůbec.

Rybník Rožmberk  je krásný v každé roční době, ale o výlovu jde navíc o zážitek být u výlovu online, a proto není divu, že na jeho hráz v době výlovu zavítají desetitisíce návštěvníků. Buďte mezi nimi i Vy!

K hlavnímu programu výlovu:

  • Výlov bude probíhat tradičním způsobem. Začne vždy ráno v 7 hodin prvním zátahem. Následuje třídění, vážení, nakládání... Druhý zátah bývá v cca 10 - 13 hodin.
  • Pro návštěvníky bude kromě možnosti sledovat tradiční rybářské řemeslo při výlovu z bezprostřední blízkosti připraven bohatý gastronomický a doprovodný program.
  • ... a samozřejmě nebude chybět prodej živých ryb z Rožmberka za akční cenu.

Další informace:

  • Návštěvníci zde mohou ochutnat rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. Kromě rybí polévky, filetů z ryb, kapřích hranolek, mohou návštěvníci ochutnat také řízky třeboňských baštýřek.
  • Pod hrází rybníka Rožmberk bude připraven  dětský koutek, kde na nejmenší návštěvníky výlovu čekají soutěže, a samozřejmě i odměny, a balonek s Třeboňským kaprem.
  • Pod hrází v prostorách historických sádek bude možnost chytání ryb, ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky.
  • Velkému zájmu se bude jistě těšit i Muzeum rybářství.

Tento výlov se nazývá slavnostním, neboť je největším výlovem co se týče rozlohy rybníka i zájmu veřejnosti, a proto i pořadatelé společnost Rybářství Třeboň výlov provádí o víkendu, a věnují mimořádnou pozornost  nejen vlastnímu průběhu a programu výlovu, ale i organizaci doprovodného programu a dopravní situaci.

Praktické informace pro návštěvníky:

  • Pojedete-li autem, řidte se pokyny dopraváků a pověřených osob. Přijezd k výlovu povede - stejně jako v minulých letech - jednosměrkou přes obec Lomnici, a na parkování budete směrováni  na louku u Rožmberka.
  • Na výlov je také možné dojet vlakem; ze stanice Lužnice je to po příjezdové cestě na hráz necelý kilometr.
  • A pojedete-li na kole, nezapomeňte si vzít na kolo zámek. 

Na výlovu je samozřejmostí prodej živých ryb, ale pokud se vám zde nákup nehodí, můžete využít rozšířené služby třeboňských rybářů a živou rybu si zakoupit o víkendu na prodejnách na Sádkách v Třeboni a na Sádkách Šaloun.

.

Výlov rybníka Rožmberk

Fotogalerie

Zpět