Přidat do programu

Národní den železnice 2018

Termín konání

22. 9. 2018

Místo konání

Vlakové nádraží České Budějovice

Letošní ročník Národního dne železnice budou hostit České Budějovice. Tradiční oslava kolejové techniky zavítá dne 22. září do střediska oprav kolejových vozidel v jihočeské metropoli. Těšit se můžete na klasické rozložení do tří světů. 

Svět historie přinese výstavu více jak dvou desítek parních a motorových lokomotiv, nebo vyjížďky do okolí města České Budějovice speciálně vypravenými historickými spoji. Jízdenky na ně si můžete zakoupit s dvouměsíčním předstihem nebo přímo v den konání akce v celé síti UNIPOK. Za zmínku stojí také komentovaná prohlídka lokomotiv na točně, nebo unikátní Noční vlaková show, která je již v prodeji v síti Ticketportal. Pro letošní ročník jsme si pro vás připravili technologické zjednodušení nákupu vstupenek na Noční show v podobě online ticketingu.

Na letošní Národní den železnice můžete přijet jedním z protokolárních vlaků, které pojedou z Prahy a Plzně a následně budou vystaveny ve Světě změny, který v letošním roce hostí českobudějovické nádraží. K vidění bude modernizovaná jednotka SC Pendolino a vyjížďky do okolí zajistí moderní jednotka railjet.

Svět zábavy bude jako každoročně plný atrakcí pro děti, soutěží a chybět nebude nafukovací hrad, Vláček hráček nebo kinovůz ve kterém budeme po celý den promítat dětské pohádky. K příjemné atmosféře pomohou také doprovodné koncerty a oblíbený moderátor Ondřej Blaho.

Vstup na akci je zdarma, stejně jako na současně probíhající den otevřených dveří v českobudějovické Teplárně a Dopravním podniku České Budějovice.

(zdroj: https://denzeleznice.cz/aktuality/narodni-den-zeleznice-2018/)

Národní den železnice 2018

Zpět