Přidat do programu

Umění ve městě

Termín konání

1. 6. 2019 — 30. 9. 2019

Místo konání

Město České Budějovice a okolní oblasti

Umění ve městě je sochařská výstava, která obohacuje, doplňuje nebo ozvláštňuje historické centrum Českých Budějovic. Město a parky se stávají galerií pod širým nebem a umění tak přichází za divákem do jeho přirozeného prostoru a nikoliv divák za uměním, jak se to odehrává v galeriích. A to je hlavní přínosem výstavy ve veřejném prostoru. V každém případě přináší důvod k zamyšlení a především trochu jiný pohled na svět kolem nás.

Jedenáctý ročník sochařské výstavy “Umění ve městě” se letos rozrůstá do dalších jihočeských měst. Je krásné, že letos za sochami můžete myšlenkově i skutečně plout po proudu Vltavy.

Začínáme v Černé v Pošumaví, nenechte si ujít projekt z recyklovaných PET lahví z dílny PETMATu ve spolupráci s ČVUT, který je v noci podsvícen nebo sochu povětrnice. Na Lipně vyplujte ke Králičímu ostrovu kde si na klíně soch můžete dopřát třeba piknik. V Českých Budějovicíh mimo jiné představí své práce mnoho známých jmen jako Čestmír Suška, Michal Gabriel, Václav Fiala nebo Jaroslav Róna a Milan Cais v Galerii Mariánská. Z Budějovic si můžete za sochou Ondreje 4. vystoupat na Kleť. Kolem Hluboké si užijte přímo “tour de art” zavěšených soch nad cyklostezkou, další instalace najdete v areálu AJG zámku Hluboká, ale i u Loveckého zámku Ohrada.

Nebo duchovní sochu u Munického rybníka od Antonína Kašpara. Vltava jako chladící kapalina protéká i Jadernou elektrárnou Temelín, kde máme další sochařskou ale i video zastávku, proběhne zde totiž 6. 6. video performance Milana Caise. V Týně nad Vltavou se vydejte na most pro pěší, který střeží figura Jakuba Flejšara a o kousek dál na zámku Mitrowicz Ženy a chrti Miroslava Straky. Z Vltavy se proti proudu Lužnice můžete vydat do Veselí nad Lužnicí, kde jsou umístěny poslední dvě instalace.

Příjemné a inspirativní sochařské léto v jižních Čechách s festivalem “Umění ve městě“!

Umění ve městě

Zpět