Přidat do programu

Jananas

Termín konání

16. 3. 2019, 2000

Místo konání

Informační centrum města Třeboně

Jananas je kapela, kterou si nespletete. Skupina vedena charismatickou zpěvačkou Janou Infeldovou tak dlouho narušovala stereotypy folkového žánru, až tuto škatulku přerostla. 

Skupina podle svých slov vznikla v roce 2005 a první veřejné vystoupení měla v roce 2007. To ještě jako duo, protože tvůrčí jádro skupiny od začátku tvoří kromě zpěvačky Jana Infeldové také kytarista Jan Vávra. Brzy k sobě přibrali baskytaristu Jaromíra Fulneka, který se podle legendy kvůli kapele naučil na baskytaru za pouhých čtrnáct dní. Poprvé na sebe Jananas upozornil na největším českém folkovém festivalu Zahrada, kde v roce 2009 získal ocenění. Poté se skupina spojila s producentem Martinem Ledvinou a vydala svůj eponymní debut. Za tuto desku, která vyšla poťouchle na Silvestra roku 2010 u vydavatelství Indies Scope records, získala skupina hned pár měsíců na to nominaci na cenu Anděl v kategorii folk a country. Následně navštívila snad všechna myslitelná i nemyslitelná podia českých klubů a festivalů. To již s bubeníkem Janem "Chili" Chalupou, který se stal brzy stálým členem sestavy. 

Skladbu Pražské jaro z debutové desky si v roce 2011 vybral Český rozhlas Vltava jako jingle pro přímé přenosy ze skutečného festivalu Pražské jaro. V roce 2014 pak kapela obohatila silvestrovské vysílání stanice ČRo 3 - Vltava koncertem a zároveň rozhlasovou hrou. 

Inteligentní texty a jemný podvratný humor je hlavní devízou Jananasu. Cílená mystifikace občas dovede kapelu do svízelné situace, například, když všichni hudební novináři a fanoušci začnou věřit, že kapela je z Brna. 

Skupina o sobě tvrdí, že jí všechno dlouho trvá, proto se na další album čekalo dlouhých šest let. Nové album vyšlo u vydavatelství Supraphon v září 2016. 

Využijte jedinečnou příležitost slyšet je naživo ve společenském sálu třeboňské Besedy v sobotu 16. 3. 2019 od 20:00! 

Vstupné v předprodeji do 10. 2. 2019 - 160 Kč / student 100 Kč, do 10. 3. - 190 Kč / student 130 Kč, od 11. 3. 220 Kč / student 160 Kč. Předprodej v TIC, Masarykovo náměstí nebo na vstupenky.itrebon.cz 

Jananas se 16. 3. připojí také k tradiční akci Třeboně poetické. Od 17:00 můžete s kapelou vyrazit od Divadla J. K. Tyla básnit v ulicích města Třeboně při Guerilla Poetringu!

Jananas

Zpět