Přidat do programu

Mariánská pouť 2019

Termín konání

25. 5. 2019, 1000 — 25. 5. 2019, 1900

Místo konání

Zámek Mitrowicz

Těšit se můžete na Divadlo Víti Marčíka, dobový jarmark, ukázku tradičních řemesel, šermířská vystoupení, pohádky pro malé i velké, ukázku restaurování v kapli sv. Anny, komentované prohlídky interiéru zámku, historickou hudbu, stylové občerstvení i výlety lodí. 

Průběh akce

  • 10 – 19 hod

Vstupné

  • dospělí 130,- Kč
  • děti 90,- Kč
  • rodinné (2+2) 390,- Kč
  • komentované prohlídky zámku 100,- Kč

Přeneste se s námi do historie...

Již tradičně se koncem května v sobotu 25.5. 2019 od 10 do 19 hodin otevírají brány renesančního jihočeského zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí. Letos se můžete těšit na nově zrekonstruované krásné zámecké interiéry, zámeckou zahradu a další novinky! Pro návštěvníky je jako každý rok připravena pestrá směs zámecké zábavy, ale opět v trochu jiném pojetí. Těšit se můžete tradičně na divoká šermířská představenídivadla, pohádky, koncerty historické hudby, můžete obdivovat renesanční praporečnické umění i bubenickou show!  Pro děti bude opět nachystána celodenní hra  s názvem rytířský turnaj, rukodělné dílničkydobový jarmark s ukázkami tradičních řemesel a v neposlední řadě prohlídky zámku i nově zrekonstruované zámecké kaple, která je součástí zámku. Nabídku doplňuje výtečný historický catering se svými specialitami dle dobových receptů, zapíjet můžete lahodným mokem z minipivovaru Obora.

Dostat se k nám můžete po vodě i po souši. Po vodě k nám můžete doplout lodičkou přes malebný soutok Vltavy a Lužnice.

V případě nepříznivého počasí je připraveno zázemí a program bude aktuálně upraven.

Slyšte, slyšte, vyhlašuje se velké rytířské klání.....

Kdo by si v dětství nepřál být rytířem, dvorní dámou či dokonce princeznou.....tento sen můžete svým dětem splnit. Stačí, abyste si u vchodu do areálu vyzvedli pergamen na Rytířský turnaj, což je celodenní soutěž pro děti všech věkových kategorií, ve které vyhrává každý, kdo se zúčastní. 

Rytířský turnaj - celodenní zábava pro děti

Rytířský turnaj spočívá v plnění úkolů,  ty však nejsou ledajaké, všechny jsou historicky laděné, některé jsou pro odvážné, jiné jsou koncipovány jako řemeslné dílničky, workshopy nebo soutěže, zkrátka vybere si každý. Holky i kluci, malí i velcí a většinou se zapojí i rodiče. Po splnění každého úkolu dostanou děti do pergamenu potvrzující razítko a při odchodu odměnu za své snažení. Každý rok připravujeme nové a originální workshopy:-)

Mariánská pouť 2019

Fotogalerie

Zpět