Přidat do programu

Na hradě a v podhradí - Festival historických řemesel

Termín konání

25. 5. 2019 — 26. 5. 2019

Místo konání

o.s. Danar

Již XIV. ročník Festivalu historických řemesel a technologií na hradě Šelmberk proběhne o víkendu 25. a 26. května 2019 v areálu Historicko řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk.

V rámci této naučně zábavné akce budou mít návštěvníci jedinečnou možnost zhlédnout ukázky historických výrobních postupů z období od pravěku do 18. století. Seznámí se při tom nejen s historií jednotlivých řemesel, ale poznají rovněž vlastnosti různých materiálů, stovky kusů nářadí a další vybavení dílen, odění i zvyky jednotlivých řemeslníků. Děti i dospělí se mohou interaktivně zapojit do vybraných aktivit, poslechnout si tematické populárně-naučné přednášky v jednotlivých řemeslných dílnách nebo si užít doprovodná hudební a divadelní vystoupení. Ve specializovaném obchůdku bude možné zakoupit originální výrobky účinkujících řemeslníků i odbornou řemeslnou literaturu. Chybět nebude ani orientální čajovna, tradiční drobné ochutnávky zdejších produktů a možnost dalšího občerstvení.

Denní program bude probíhat oba dny od 10 do 17 hodin, v sobotu je navíc od 20,30 hodin připraven rockový koncert skupiny L.T.A.

Konání festivalu finančně podpořil Jihočeský kraj, mediálním partnerem je Český rozhlas České Budějovice. Výtěžek z akce je určen k provozu a rozvoji Historicko řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk.

Další informace na www.centrumselmberk.cz

hrad Å elmberk

Na hradě a v podhradí - Festival historických řemesel

Zpět