Přidat do programu

33. ročník Jihočeských klavírních kurzů

Termín konání

29. 6. 2019 — 12. 7. 2019

Místo konání

Centrum kultury a vzdělávání Blatná

Mezzosopranistka Dagmar Pecková, herečka Iva Janžurová, chirurg Prof. Pavel Pafko, klavírista Miroslav Sekera, houslista Roman Patočka, zpěvák Jakub Šmíd, klavíristé a lektoři Jan Bartoš, Jana Korbelová, Pavel Voráček a Veronika Ptáčková. Ti všichni ozdobí svojí přítomností, uměním či čestnou patronací letošní ročník Jihočeských klavírních kurzů v Blatné od 29. 6. do 12. 7.

Nejstarší klavírní kurzy slaví 33 let

Stalo se již tradicí, že první dva červencové týdny patří Blatná Jihočeským klavírním kurzům, které v roce 1986 založila profesorka Zdena Janžurová. Herecká legenda Iva Janžurová, je po dlouhá léta jejich patronkou. Kurzy mají za cíl podpořit tradiční rozvíjení hudebnosti od raného věku dětí až po pokročilé studenty. Přispívají k podchycení zájmu o hudbu, ovlivňují formování osobnosti dětí i dospělých účastníků a jsou jedinečnou příležitostí pro zúčastněné hudebníky k předávání znalostí. Setkávají se zde začínající klavíristé z celé republiky i ze zahraničí společně s pokročilými účastníky i s absolventy kurzů, kteří se stali renomovanými umělci - například Miroslav Sekera, Jan Bartoš , Pavel Voráček, Veronika Ptáčková nebo Marek Šedivý. Program kurzů je bohatě naplněn klavírní výukou, účinkováním na koncertech a seminářích se špičkovými klavíristy. Mecenáškou hudební události je majitelka zámku Blatná Jana Germenis-Hildprandt, záštitu nad kurzy poskytla starostka Blatné Kateřina Malečková a hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. Pořadatelem je Centrum kultury a vzdělávání Blatná.

 

Slavnostní benefiční koncert pro Nadační fond Profesora Pavla Pafka

Letošní ročník bude díky vzácným hostům naprosto výjimečný. Na nádvoří zámku Blatná vystoupí 
30. června v 19 hodin na benefičním koncertu pro Nadační Fond Profesora Pavla Pafka mezzosopranistka Dagmar Pecková, klavírista Miroslav Sekera a houslista Roman Patočka. Jako hosty uvítáme paní Ivu Janžurovou i pana profesora Pafka. V jedinečném zámeckém prostředí půjde o mimořádný hudební zážitek letošního léta. Nedělnímu koncertu bude předcházet odpolední přednáška Prof. MUDr. Pavla Pafka, DrSc. na téma "Proč mluvit o štěstí". Uskuteční se od 14 hod. ve Velkém sále Starého paláce zámku Blatná.

Těšíme se, že zavítáte na blatenský zámek a necháte se unést uměním těch, kteří reprezentují Českou republiku po celém světě.

 

Více informací naleznete na www.kulturablatna.cz nebo na www.klavirni-kurzy.cz.

33. ročník Jihočeských klavírních kurzů

Zpět