Váš program se nepodařilo aktualizovat.
Přidat do programu

Pochod Praha-Prčice

Termín konání

16. 5. 2020

Místo konání

Klub českých turistů

To takhle sedí zakladatelé pochodu a marně si lámou hlavu nad nějakým atraktivním cílem pochodu okolo 70 km od Prahy, aby se trasa dala ujít za denního světla. Chtějí totiž pěšky překonat vzdálenost 100 tisíc loktů českých. A do toho paní Dvořáková prohlásí: „Je čas na oběd, běžte s tím už do Prčic!“. Tak vzniká, milé dámy a pánové, neznámější organizovaný dálkový pochod s nejdelší nepřerušenou tradicí v České republice!

 A tak se po vzoru prvních 469 pochodníků, jistojistě samých recesistů, vydávají každou třetí sobotu v květnu tisíce nadšených turistů na pochod s cílem na Vítkově náměstí v Prčici. Od prvního pochodu v roce 1965 se několik věcí změnilo. Místo původní stužky si dnes pochod nedovedeme představit bez Prčického škrpálu neboli „botičky“ a přibyly také nové trasy. Na pochod Praha – Prčice se tak dnes dá vyrazit nejen pěšky, ale i na vozíčku, na kole nebo s ratolestmi po speciální dětské trase. 

Startovní místo je různé, můžete jít původní pochod z Prahy, ale i z jiného startovního místa, které je vám nejblíže. S různými startovními místy se liší i délka pochodu, někdy dokonce z jednoho místa můžete jít více různě dlouhých tras. Volba je jen na Vás!

Pochod Praha-Prčice

Zpět