Přidat do programu

Nebeská pošta

Termín konání

30. 11. 2020, 1500 — 30. 11. 2020, 1700

Místo konání

Kulturní dům Strakonice

Program:

15:00 Otevření nebeské pošty

15:30 - 16:00 Hud.vystoupení kapely Pauza hraje koledy

16:00 - 16:20 Vyhlášení výtvarné soutěže Zimní radovánky

16:20 - 16:30 Žehnání adventího věnce a pivního speciálu

16:30 Příjezd nebeského posla

16:40 - 16:45 Nástup andělů a nebeský balet

16:45 Předání poštovních vaků

16:45 - 16:50 Rozsvícení stromu

16:50 - 17:00 Nebeské procesí

17:00 Rozloučení

Vánoce jsou svátky míru, lásky a pokoje, ale pro naše nejmenší je to hlavně čas těšení se na dárky. O jejich nadělování se již dlouhá léta stará Ježíšek, dobrý duch tradičních českých Vánoc. S tímto nelehkým úkolem mu pomáhá Nebeská pošta, jejíž úřad letos zavítá i do našeho města v sobotu 30. listopadu.

Nebeská pošta své brány otevře den před první adventní nedělí na strakonickém Velkém náměstí. Andělské poštovní úřednice budou odpovídat za to, aby všechny dopisy byly předány Andělskému rytíři, který je na svém bílém koni doručí samotnému Ježíškovi.

Andělský rytíř dostane navíc ještě jeden úkol a tím bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Kdo chce využít této jedinečné příležitosti, aby se jeho přání dostalo až do Ježíškových rukou, musí nejprve své přání napsat. Těm nejmenším, kteří ještě psát neumí, jistě pomohou rodiče. Dopis pak vloží do obálky, kterou odnesou do Nebeské pošty.

Dopis mohou podat stejně jako na normální poště a to buď ,,obyčejně“ nebo ,,doporučeně“.

Oba způsoby jsou zdarma.

Nebeská pošta zahajuje svou činnost v 15 hodin a o hodinu později začíná zábavný program, ve kterém vystoupí strakonická hudební skupina Pauza a proběhne slavností vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže, kterou vyhlašuje městský úřad.

V hodinové show se můžete těšit hned na dva vrcholy. Tím prvním bude slavnostní ceremonie, během které andělské poštovní úřednice předají zásilku dopisů Andělskému rytíři. Ceremonii bude předcházet jeho velkolepý příjezd na strakonické Velké náměstí.

Druhým vrcholem pak bude slavnostní rozsvícení Vánočního stromu, o které se rovněž postará Andělský rytíř.

Nebeská pošta v čele s Andělským rytířem zahájí advent ve Strakonicích a symbolicky odstartuje sérii předvánočních kulturně společenských akcí, které pro vás připravilo městské kulturní středisko, město Strakonice a Spolek Cohiba.

Nebeská pošta

Zpět