Výstava František PON. Obrazy

lokalita: Třeboň

21. 7. 2021 — 30. 9. 2021

Františk PON., celým jménem František Poněšický, je pseudonym, pod kterým malují obrazy a píší knihy manželé Jitka Baliharová a Oldřich Přibík.

Sám František se narodil jako pseudonym počátkem 90. let minulého století v malé jihočeské vesničce Poněšice nedaleko Hluboké nad Vltavou a na pražském Žižkově, to podle toho, kde se právě nacházeli oba autoři. První společné práce obou autorů však spadají do osmdesátých let, kdy vymýšleli dětské omalovánky, leporela a říkanky.

Jitka, původně grafička, pracovala naposledy jako výtvarná redaktorka Státního pedagogického nakladatelství, dnes se věnuje pouze výtvarné a literární činnosti. Její manžel novinář, v současné době působí jako šéfredaktor týdeníku Zemědělec. Oba milují kočky, které také najdete na většině jejich obrazů a litografií, a život s nimi se stal i námětem několika jejich knih.

Svoje práce vystavovali kromě České republiky také v Německu či v Itálii a jsou zastoupeny v několika galeriích i soukromých sbírkách.  Více informací na adrese: www.pon.cz

Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 20. července od 16 hodin.

Výstava potrvá od 21. července do 30. září a bude prodejní.