Musica ad confluentem - Mezinárodní festival staré hudby

lokalita: České Budějovice

5. 9. 2021 — 28. 10. 2021

Festival je maloformátový projekt, který probíhá v podzimních měsících (září, říjen) v kostelech a historických objektech města České Budějovice. Na jeho čtvrtý ročník je připraveno 6 koncertů a 1 doprovodná akce. Festival je zaměřen na starou hudbu (baroko, renesance, středověk).

Kromě účasti již zavedených a renomovaných hudebních souborů dáváme prostor i mladým progresivním ansámblům. Zájem českých i zahraničních interpretů o festival trvá (aktuálně je plně obsazen již i ročník 2022). V roce 2021 na festivalu vystoupí:

Zahraniční hosté

  • Ensemble Seraphim (Švýcarsko) s programem středověké hudby The Tales of Bacchus
  • Pavla Flámová (česká sopranistka trvale žijící ve Švýcarsku) se svým izraelsko-německým souborem a s programem anglické renesanční a barokní hudby (Dowland, Danyel, Purcell, Händel)

Tuzemské soubory

  • Hof-Musici – Lamentationes Jeremiæ Prophetæ (Cristofaro Caresana, Giovanni Pietro Colonna)
  • Victoria Ensemble – Zrod hudebního baroka (hudba Claudia Monteverdiho)
  • CreaTrio – barokní židovská hudba
  • jako exkluzivní host vystoupí Rejchovo kvarteto s programem Smyčcové osvícenské kvartety (Joseph Haydn, Jakub Jan Ryba, Wolfgang Amadeus Mozart)

Jako doprovodný program bude uspořádán interaktivní workshop na téma Staré hudební nástroje určený pro rodiče s dětmi i pro ostatní zájemce. Návštěvníkům budou předvedeny historické hudební nástroje a budou seznámeni se způsoby zápisu historické notace. Na závěr proběhne společná hudební improvizace.

Podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách festivalu www.hudbanasoutoku.cz

/// PROGRAM ///