TOP

Kouzelný Krumlov

lokalita: Český Krumlov

30. 4. 2022 — 1. 5. 2022

Pohádkově krásné prostředí středověkého města a magie prvomájové noci – to jsou oslavy příchodu jara a měsíce lásky v Českém Krumlově. Na několik dní se město oblékne do kouzelného hávu a nabídne bohatý program pro děti i dospělé. A také náměstí Lásky.

Atmosféra májových oslav je v Krumlově opravdu kouzelná. Jen si to představte. Městem létají čarodějnice, všichni společně zdobí májku, děti vyrábějí čarodějnické kostýmy, nechybí koncerty a lampionový průvod. Náměstí se mění v náměstí Lásky a na několik dní ožívá májovým jarmarkem, který nabízí tradiční české laskominy a ukázku řemesel.

Předvečer prvomájové noci nabízí zábavu pro malé i velké. Zdobení a stavění máje a vystoupení dětských souborů postupně během dne střídá slavnostní zapálení vatry, pálení čarodějnice a společné opékání buřtů. Program posledního aprílového dne pokračuje až do pozdních večerních hodin a slibuje nejedno tajemné kouzlo.

K programu se tradičně připojují i studenti krumlovského gymnázia majálesovým průvodem, na jehož konci nechybí vyhlášení krále a královny Majálesu. K návštěvě láká i Májové odpoledne otevřených muzeí a galerií. Na prvního máje totiž nezaplatíte za vstup do řady muzeí a galerií ani korunu! A prvomájový polibek snad nemůže být nikde sladší než na náměstí Lásky.

Program 2022 →