Výstava SILVA artis

lokalita: Třeboň

11. 2. 2022 — 12. 6. 2022

Město Třeboň s partnerským městem Schrems připravilo projekt s názvem „Umělci (AT-CZ) tvoří na společné téma LES“. 

"Les v běhu času držel pohromadě to, co člověk kdysi rozdělil. Realita historie však nedokáže potlačit radost z přírody. Naše touha nahlédnout do ráje je nesmrtelná. Takovou rajskou zahradou na zemi je les. Máme to štěstí, že žijeme uprostřed takového lesa."

SILVA artis je přeshraniční umělecký projekt, který je poctou společnému kulturnímu prostoru. Na podzim 2021 představilo 15 českých umělců svá díla na téma Severní les (Silva Nortica) v Muzeu umění ve Schremsu, nyní následuje prezentace dolnorakouských umělců v Třeboni. Obě tyto výstavy  mají být začátkem rozvíjející se dlouhodobé spolupráce, která bude růst jako kořeny a malé stromky, až vytvoří celý les kulturních aktivit.

Les je původcem a zároveň zrcadlem naší kultury. Výstava je zaměřena na vnitřní zákonitosti, které nám lesní prostor poskytuje. Jejím cílem je umožnit návštěvníkovi ponořit se do atmosféry a vnímat tak přirozenou jednotu myšlení a cítění.

Výstava děl rakouských umělců z oborů malba, grafika, digitální grafika, socha, sklo bude v Domě Štěpánka Netolického do 12. června.