TOP

Rallye Český Krumlov

lokalita: Český Krumlov

20. 5. 2022 — 21. 5. 2022

Vrcholný soutěžní podnik s tradicí již od roku 1971 přiláká každoročně na jih Čech závodní vozy pilotované těmi nejlepšími jezdci. Silnice v okolí Českého Krumlova se stávají dějištěm FIA European Rally Trophy a Mistrovství České republiky soudobých i historických automobilů.

Desítky tisíc diváků se každoročně vrací do okolí Českého Krumlova, aby sledovali, podle slov mnohých z nich, jednu z nejhezčích soutěží českého šampionátu. Trať Rallye Český Krumlov přivádí závodníky i diváky do zajímavých zákoutí regionu, kromě tratí rychlostních zkoušek se to nejzajímavější odehrává také pod krumlovským zámkem. Mimořádným zážitkem pro všechny zúčastněné bývá slavnostní start a vyhlášení vítězů v Jelení zahradě, kdy závodníci startují se siluetou krumlovského zámku v zádech.

Součástí Rallye Český Krumlov je i Czech New Energies Rallye - unikátní podnik mistrovství světa elektromobilů FIA Electric and New Energy Championship. Soutěž se jede podle pravidel takzvané rallye pravidelnosti v běžném silničním provozu a jejím primárním cílem je prezentace nových technologií v automobilovém průmyslu a podpora kvality životního prostředí.

Více k historii Rallye Český Krumlov naleznete zde. →