HusMuž - překonej svou hranici

lokalita: Záblatí u Prachatic

30. 4. 2022, 0800 — 1600

Vhledem k rekonstrukci hráze Křišťanovického rybníka bude mít akce zázemí ve sportovním areálu Záblatí, odkud budou závodníci vyrážet na tradiční trasu, která je zavede až na hrad Hus, po kterém byl závod také pojmenován.

Celý závodní den začne dětskými krosovými běhy po hravé trati. Na výběr je z tratě 400 a 800 metrů dle věku dětí. Startovné je symbolické a každý si odnese sladkou odměnu.

Poté již přijdou na řadu dospělí závodníci. Ti si také mohou zvolit ze dvou tras. Ta tradiční má délky 4km běhu, 24km horského kola a 8km běhu. Kratší varianta potom nabízí poloviční distance. Je možnost také na jakoukoli trasu přihlásit dvoj nebo trojčlennou štafetu. Trasy jsou vedeny po štěrkových cestách i pěšinách. Většina trasy vede po náhorní plošině v okolí Hlásné Lhoty, takže svým profilem je trasa zvládnutelná i pro běžné smrtelníky.

Ač je závod otevřen všem sportovcům bez nutnosti licencí i předchozí registrace, tak je součástí Českého poháru v triatlonu, lze proto očekávat účast i špičkových závodníků. Veškeré doprovodné informace, mapky závodu, on-line přihlášku nebo časový rozpis najdete na www.xterra.cz/cs/husmuz/ .