Přidat do programu

Rok šlechtických slavností

Termín konání

1. 4. 2022 — 31. 12. 2022

Místo konání

Infocentrum Český Krumlov

Státní hrad a zámek Český Krumlov jako vlajková loď projektu NPÚ Po stopách šlechtických rodů.

Letošní 12. ročník prestižního projektu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů se zaměří na fenomén slavnostních okamžiků, které byly nedílnou součástí života na hradech a zámcích. Jak se dříve šlechta bavila? Šlechtické zábavy, turnajová klání, lovecké kratochvíle, opulentní hostiny, plesy a divadla, zahradní slavnosti, ohňostroje... To a mnohem víc představí Rok šlechtických slavností. 

Celé téma shrne výstava Šlechtické slavnosti a zábavy, která bude otevřena v nové Zámecké galerii v Českém Krumlově od 1. července do konce listopadu 2022. Zážitek z výstavy umocní doprovodný program pro děti nebo dobové hřiště na II. zámeckém nádvoří. Dalšími akcemi budou vedle výstavy tematické kurátorské prohlídky, přednášky nebo kurzy dobových tanců pro veřejnost. Zámek Český Krumlov bude zároveň hlavním centrem tradiční Hradozámecké noci, která se uskuteční 27. srpna napříč republikou

Podrobný program Roku šlechtických slavností, do kterého je po celé republice zapojeno 32 památek, naleznete na webu NPÚ zde.

Rok šlechtických slavností

Zpět