Stezka Českem Nová Bystřice–Chlum u Třeboně/ Lásenice

lokalita: Nová Bystřice

11. 6. 2022

Stezka Českem je nekomerční projekt party nadšenců a Klubu českých turistů. Jedná se o oficiální dálkový přechod Česka, díky kterému můžete obejít celou republiku po turistických trasách vyznačených KČT. Stezka se skládá ze severní a jižní části přičemž nedávno byla napojena na Cestu hrdinou SNP, která vede přes celé Slovensko. Vznikla tak úplně nová dálková trasa s názvem  Czechoslovak Trail / Stezka Československem.Na základě výše uvedených námětů vznikl nápad v jeden den, v sobotu 11. června 2022, obejít celou Českou republiku po zveřejněných trasách. 11. červen byl vybrán proto, že 11.6.1888 byl KČT založen.    .

Všichni zájemci, kteří se chtějí k akci připojit, se mohou od dnešního dne přihlašovat na webu www.stezka.kct.cz, který nabízí možnost elektronické registrace. Na tomto webu najdete souhrnné informace o celé akci. V dalších dnech navíc přibude interaktivní mapka, ve které si mohou zájemci o pochod vybrat úsek, který si chtějí projít. Web má i jazykové mutace, takže přihlásit se může opravdu každý.

Akce je organizována po krajích. Na startu dostane každý zájemce mapku trasy, odměnou bude pamětní list a kovový buton s logem Pochodu Stezka Českem.

Trasa Nová Bystřice–Chlum u Třeboně/ Lásenice

Start: Mírové nám.Nová Bystřice 8:15-8:45hodin , po příjezdu autobusu J.H.- N.Bystřice 7:35 hod . pokračuje  dále do Slavonic 

Popis trasy:

varianta I z náměstí  po  cyklostezce č.10007 rybník Blansko- ZTZ hotel Peršlak –u Novomlýnského rybníka odbočka k nejsevernějšímu bodu Rakouska –dále po neznačených  cestách Ďáblova ruka –Schullerův kámen – mokřiny Staňkovského rybníka –Černý kříž –MTZ Staňkov- Chlum 22km.

Odjezdy BUS Chlum  u Třeboně –Majdalena žst 17:10hod. Vlak Chlum  u Třeboně / Majdaléna –Veselí n/Lužnici / na stanici z městyse 3km /Os 15:48, 17:28, 19:35, R 17:44 do Prahy

varianta II: trasa shodná s trasou č.1 až na rozcestí ZTZ/MTZ Peršlak  dále  poZTZ  do Lásenice  (15km) odjezd BUS směr J.Hradec 13:00hodin.

až na rozcestí ZTZ/MTZ u Prokopského kříže (9.5km)dále varianta I : poZTZ  do Lásenice  (15.5km) varianta II:pokračujeme po MTZ doChlum u Třeboně(23km) /vzhledem ke spojení navrhuji zkráceni v místě křižování ZTZ S cyklostezkou č.322 Chlumecká silnice přejít na MTZ a pokračovat do Chlumu u Třeboně.Zkrácení cca o 4km.

Zajímavosti na trase: kámen republiky, nejsevernější bod Rakouska ,hraniční  zátarasy

Možnosti občerstvení na trase:  hotel Peršlak,Chlum u Třeboně

Vedoucí akce: Helena Malá, F.Fojt  kratší trasa