Stezka Českem Rapšach – Krabonoš – Rapšach

lokalita: Rapšach

11. 6. 2022, 0900

Stezka Českem je nekomerční projekt party nadšenců a Klubu českých turistů. Jedná se o oficiální dálkový přechod Česka, díky kterému můžete obejít celou republiku po turistických trasách vyznačených KČT. Stezka se skládá ze severní a jižní části přičemž nedávno byla napojena na Cestu hrdinou SNP, která vede přes celé Slovensko. Vznikla tak úplně nová dálková trasa s názvem  Czechoslovak Trail / Stezka Československem.Na základě výše uvedených námětů vznikl nápad v jeden den, v sobotu 11. června 2022, obejít celou Českou republiku po zveřejněných trasách. 11. červen byl vybrán proto, že 11.6.1888 byl KČT založen.    .

Všichni zájemci, kteří se chtějí k akci připojit, se mohou od dnešního dne přihlašovat na webu www.stezka.kct.cz, který nabízí možnost elektronické registrace. Na tomto webu najdete souhrnné informace o celé akci. V dalších dnech navíc přibude interaktivní mapka, ve které si mohou zájemci o pochod vybrat úsek, který si chtějí projít. Web má i jazykové mutace, takže přihlásit se může opravdu každý.

Akce je organizována po krajích. Na startu dostane každý zájemce mapku trasy, odměnou bude pamětní list a kovový buton s logem Pochodu Stezka Českem.

 

Cyklotrasa Rapšach – Krabonoš – Rapšach

Start: v 9 hodin z návsi v Rapšachu

 

Plánek trasy:

 

Délka trasy je 24 kilometry.

 

Zajímavosti na trase:

  • kostel sv. Zikmunda v Rapšachu
  • pískovna u Halámek
  • kostel sv. Jana Křtitele na Krabonoši
  • PR Krabonošská niva charakteristická výskytem mokřadních a lučních společenstev
  • kostel Nanebevzetí Panny Marie Dvory nad Lužnicí
  • PR Horní Lužnice – oblast zachované přirozené říční nivy řeky Lužnice s velkým množstvím tůní a meandrů je významná svým výskytem vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů

Mapa KČT 1:50 000 č.75

Možnosti občerstvení na trase: kiosek Dvory nad Lužnicí (přesto doporučujeme vzít si s sebou jídlo a pití)

 

AKCE SE KAŽDÝ ÚČASTNÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ

 

Vedoucí akce: Karel Snětina                 

Tel. 724993187